Výprava Liberce v 11 hodin opustila hotel v Seefeldu a vydala se směrem na Salcburk do městečka Abtenau, kde se utkání odehrálo. Ihned po jeho skončení se Liberečtí vydali na zpáteční cestu domů.

SLOVAN LIBEREC - CFR 1907 KLUŽ 0:0

V první půli měli nadějné příležitosti Nezmar s Divišem, dvakrát zahrozil i soupeř. Po změně stran se dostal do velké šance Blažek. Vnikl do vápna, zasekl míč, poté zahrál obránce soupeře v pádu evidentně rukou, ale penalta se nepískala. Na druhé straně se vyznamenal po rychlé akci Kluže gólman Zlámal.

„Mysleli jsme si, že se ani nebude hrát, protože před zápasem se spustila bouřka a průtrž mračen,“ popisoval vedoucí mužstva Liberce Pavel Jirouš. „Ale pak se to roztrhalo, ovšem hřiště bylo dost podmáčené. Řekl bych, že se hrál oboustranně hodně dobrý fotbal. Kluž s řadou cizinců a reprezentantů byla velice kvalitním soupeřem. Zápas přenášela rumunská televize, takže soupeř nic nevypustil. Byla to dobrá prověrka.“

Sestava Liberce: Zlámal - Gebre Selassie (61. Kelić), Holeňák, Radek Dejmek, Janů - Dočkal, Vácha (70. Vulin), Ćorić (86. Frejlach), Liška - Nezmar (46. Smetana), Diviš (46. Blažek).

ZMĚNA V GENERÁLCE

V neděli odehraje Liberec generálku před ligou. Od 17 hodin na stadionu U Nisy ale nenastoupí proti avizovanému soupeři z Ghany. Tým FC Takoradi nedostal včas víza a vedení liberdckého klubu tak muselo narychlo zajistit náhradu. V neděli bude soupeřem Liberce druholigový nováček Graffin Vlašim.

„Museli jsme rychle zareagovat na vzniklou situaci. V Ghaně mají bohužel nějaké problémy s udělováním víz. Domnívám se ale, že Vlašim bude dobrým soupeřem pro ligovou generálku,“ řekl ředitel klubu Ing. Libor Kleibl. „Samozřejmě, že na ligovou generálku mohou fanoušci přijít zadarmo. Pokladny ale budou před, v průběhu i po skončení zápasu otevřené. Fanoušci si budou moci koupit vstupenky na první ligový zápas i permanentky na celou následující sezónu,“ dodal Kleibl.