První posilou je hradecký Pavel Černý, který na podzim ve svém týmu patřil mezi nejlepší střelce druhé ligy. „Věřím, že s pomocí hráčů se Pavel prosadí i zde a pomůže nám v útočné fázi, ve které nám to na podzim pokulhávalo,“ řekl ohledně Černého trenér František Komňacký.

Spolu s Černým přípravu zahájil i slovenský obránce Pavol Farkaš, který na rozdíl od Černého není v Jablonci na hostování, ale na testech. První trénink včera absolvovali také Vošahlík a Hozda, kteří byli staženi z hostování.

Do přípravy nenastoupil nemocný gólman Špit a místo běhání jezdil na kole Klapka, jehož pobolívá koleno. „Větší část přípravy absolvujeme v domácích podmínkách, které jsou velmi dobré. Kromě terénu využijeme městskou halu a umělou trávu. Následující týden absolvujeme soustředění v domácích podmínkách. Zvolili jsme stejný model jako loni a budeme ubytováni na hotelu Sport v Jablonci. Na hory nemusíme, na horách jsme,“ konstatoval domácí kouč.

Slovan Liberec, který je po podzimu na 5. místě, odstartoval své zimní kondiční soustředění již v sobotu. V okolí hotelu Maruška v Hraběticích v Jizerských horách absolvuje 26členný kádr kombinaci běhu na lyžích, haly, posilovny, aerobiku, plavání v bazénu a také tréninků na fotbalovém hřišti ve Smržovce. Včera čekalo hráče „zpestření“ v podobě nepříliš oblíbeného testování fyzické kondice na FTVS v Praze. Většina hráčů absolvovala běžecký test, a kdo měl úlevy, byl testován na rotopedu. Pro brankáře byl připraven speciální test odrazové síly a koordinace.

Kádr je zatím v podstatě beze změn. Hostování skončilo Dittrichovi z Mladé Boleslavi a Brožíkovi z Plzně (ta jej obratem poslala na další hostování do Příbrami), naopak z hostování se vrátili do Liberce brankář Uvarenko z Vítkovic, defenzivní univerzál Hochmeister z Plzně, obránce Liška ze Zlatých Moravců a záložník Dohnálek z Čáslavi. „Za dobrý výsledek úvodu soustředění považuju, že se nám v hustém sněžení nikdo neztratil ani nezmrtvil,“ prohlásil s úsměvem trenér Ladislav Škorpil.

(end, jsj)