Druholigové fotbalistky Slovanu Liberec vyhrály bez problémů soutěž s devítibodovým náskokem, přesto do nejvyšší soutěže nepůjdou. „První liga se po sezoně 20010/11 zúží, takže zůstane z deseti jen pět nejlepších, šestý bude vítěz baráže mezi českou a moravskou ligou a vytvoří se jakási extraliga. A abychom tam skončili do první pětky, na to nemáme,“ poznamenal manažer libereckých žen Antonín Lukáč.

„Proto po zvážení všech variant jsme se do první ligy nepřihlásili a i v další sezoně budeme hrát ve druhé lize. Počkáme, jak se vůbec situace v ženském fotbale do budoucna vyvine, protože každou chvíli se něco mění,“ poznamenal Lukáč. První liga totiž také přináší povinnosti pro klub v podobě juniorky a žákyň. „Ty bychom dávaly jen s těžkým úsilím dohromady. Teď jsme měli v béčku, ve III. lize, kterou jsme vyhráli, sedm juniorek, takže bychom jich šest dalších museli sehnat, ale žákyně máme,“ podotkl manažer. Ten také přiznal, že se ruší béčko a žákyně budou hrát se žáky okresní soutěž. „Zůstane nám tak širší kádr osmnácti hráček. Uvidíme, jak se domluvíme na další spolupráci s Pomijovou, Matějkovou a Dolejšovou, které se rozmýšlejí, jestli zůstanou,“ dodal.

V závěrečném utkání Liberecké porazily Krupku 6:0 (4:0) a byl to poslední zápas trenéra Miroslava Pižla, který u týmu končí. V zápase měly Liberecké jasně navrch, do půl hodiny bylo 4:0 a pak si zápas užívaly. Branky: 4. a 31. Kovářová, 18. Nováková, 27. Horčičková, 50. Kotková, 76. Svobodová. Liberec: Dolejšová - Košková, Pižlová, Svobodová, Boušková - Filingerová, Matějková, Pomijová (24. Horčičková), Nováková (51. Petráčková) - Kotková, Kovářová.

Po zápase si hráčky ještě naboso zahrály se svými příznivci, kterých bylo v Krásné Studánce dost a dost. Hráčky dostaly dort a pak následovaly oslavy a zábava v přilehlé restauraci.