Ženy zahájily přípravu poslední červencový týden, od 15. do 19. srpna absolvovaly soustředění v okolí rekreačního střediska v Bukovině u Mnichova Hradiště, ale využívaly tradičně perfektně připravené hřiště v Jivině. Hráčky Slovanu odehrály dva přípravné zápasy s ženami Turnova a dorostem Jiviny, oba zápasy vyhrály. Na soustředění se zranila druhá brankářka áčka a zároveň juniorky Salacká, která utrpěla po srážce otřes mozku. Poslední přípravou byl zápas s ruprechtickým dorostem.

Do přípravy nenastoupily pro mateřské povinnosti Pšeničková a Ubiasová, pro pracovní zaneprázdnění Sittová a hostování ukončila Folprechtová. „K týmu se ještě připojí Matějková a Kotková a snad i dvě tři hráčky na hostování, které jsou v jednání," uvedl manažer.

„Odešla děvčata z lavičky a ze základu Ubiasová. Ale podle závěru loňské ligy, kdy se zjistilo, že lavička ligu hrát nemůže, jsme na tom kvalitativně lépe, přestože je nás méně. Každopádně bychom ještě chtěli posílit, když ne teď, tak alespoň na druhou část sezony do baráže. Tam skutečně kvalitní lavička musí být. Právě na nedostatek kvality na lavičce jsme dojeli v baráži," potvrdil.

Každoročně se do poslední chvíle řeší i realizační týmy dívčích týmů. O práci u nich není velký zájem i proto, že se velmi liší od trenérské práce u chlapců a mužů. Konkurenci má Liberec v Jablonci, který postoupil do II. ligy, dále v Turnovu a Vrchlabí.

Vedle družstva žen má Slovan i tým juniorek (14 18 let) a žákyň. Oba dívčí týmy hrají souběžně okresní soutěž s chlapci a II. ligy svých kategorií.

První mistrovský zápas čeká Liberecké o víkendu, kdy hraje na Dukle. „Cílem je vyhrát soutěž," potvrdil Lukáč.