„Neudělat hrubé chyby, které zapříčinily dva góly domácích, a proměnit další tutovky, tak byl klid a nemuseli jsme mít starost o výsledek,“ sdělil trenér Jaroslav Gajdoš.

Sokol Stará Lysá - Slovan Liberec 2:4 (1:2)

Na začátku kopala Lysá trestný kop ze 25 metrů, ale následnou hlavičku Dolejšová v brance Slovanu chytila. Pak se již probraly Liberecké a v 8. minutě vedly 0:1. Dál hráčky Liberce tlačily na Lysou, která se dostávala z protiútoků jen po vápno. Ve 14. zpracovala výkop Jarchovská, míč nahrála na osamocenou Červeňákovou, která utekla obraně a prostřelila brankářku na 0:2. Děvčata Slovanu se snažila rozhodnout, ale jejím akcím chyběl klid a přesnost, ale také i časté zastavení slibných akcí pro ofsajd.

Ve 25. se po rohu jiskřilo i ve vápně Slovanu, ale opakovaná dorážka šla mimo. Ve 28. překvapila Filingerová zpětnou nahrávkou brankářku Dolejšovou, ta zazmatkovala a míč poslala na kopačky domácí hráčky, která chybu využila. Aktivita na hřišti se přesunula na stranu domácích, ale jejich akce nebezpečné nebyly. Ve 35. utekla liberecká Červeňáková, místo střely ještě hledala Jarchovskou, která však sama před brankářkou mířila nad.

Po domluvě v kabině a po přesunutí několika pozic, se Slovanu výtečně vydařil vstup do II. půle. Výborně hrající Poláčková našla před brankou volnou Červeňákovou a bylo 1:3. Liberec zcela ovládl hru. Na branku domácích se valily útoky jeden za druhým. Dvakrát utekla Červeňáková, pokaždé našla v jasné pozici postavenou Jarchovskou, ale ta míč nezpracovala.

V 55. poslala Červeňáková do samostatného úniku Poláčkovou s Jarchovskou, jenže nic z toho nebylo. V 69. střílela z malého vápna Červeňáková do brankářky, v dalším útoku šla sama na brankářku. Dvakrát neuspěla Jedličková proti brankářce. V 82. pak nemohoucnost hostů potrestaly domácí, srážka stoperek a laxní přístup ostatních vyslal do úniku Čerepušťákovou, která vyhrála souboj s Dolejšovou 2:3. Hráčky Slovanu přesto měly zápas pod kontrolou. V závěru už potřetí utekla z půlky Jedličková, tentokrát nezaváhala 2:4.

Branky Liberce: 14. a 47. Červenková, 8. Šuhajdová, 89. Jedličková. Liberec: Dolejšová Filingerová, Pižlová, Kovářová, Matějková Šuhajdová, Pomijová, Ubiasová, Poláčková Jarchovská (62. Jedličková), Červeňáková.