Do srabu se Liberecké dostaly domácí porážkou od Brna 0:4, poté následovaly prohry se Spartou (0:10) a se Slavií (0:4). Takže po vítězném utkání s Ivančicemi (7:1) je to 270 minut bez gólu a hlavně bez bodu. Letos má liga žen reorganizaci, a proto sestupují čtyři poslední týmy. A právě čtvrtým od konce je nyní Liberec.

Naděje však ještě žije do poslední minuty, kdy Liberec hraje v neděli na třetím Slováckem, a tam prostě musí bodovat, jinak „jede“. A to ale ještě musejí páté od konce Pardubice prohrát doma s Teplicemi (mají o bod víc) Takže to není růžová situace. „Na Moravu jedeme se všemi, které mohou hrát.

Z podzimu nám ale chybí šest zkušených hráček, máme úzký kádr, takže na lavičce budou i juniorky,“ uvedl manažer FC Slovan Antonín Lukač. „Se Slováckem se nám herně daří, i když jsme poslední zápas s ním prohráli 2:3, ale vedli jsme v poločase 2:0. Stačí nám bod, ale Pardubice nesmějí bodovat, protože máme lepší vzájemné zápasy,“ podotkl.