Pro povinné tři body v cestě k záchraně v 1. lize přijely liberecké dívky do Rakšic, kde hrají svá utkání fotbalistky Ivančic. Za velkého vedra začaly hráčky Slovanu aktivně a už ve 3. minutě měla velkou šanci Nováková, ale branku minula. Ve 12. minutě poslala Svobodová krásnou nahrávku za obranu domácích a Kovářová s přehledem vsítila první gól. Ve 20. a 26. měla velké šance Boušková, jenže její přímý kop ze 20 metrů vyškrábla brankářka na roh a střelu ze samostaného úniku zastavila tyč. Klid přinesl libereckým až gól Kovářové ve 35. minutě.

Ve II. poločasu začaly Liberecké opět tlakem a hned ve 48. skórovala obloučkem Boušková. V 52. minutě po serii nedorozumění vybídla liberecká obrana ke skórování domácí a bylo 1:3.

V dalších minutách hráčky Slovanu bušily na branku domácích, ale žádná střela neprošla. Až v 68. Kovářová obešla tři hráčky domácích a našla volnou Bouškovou – 1:4. O sedm minut později nahrála opět Kovářová Novákové – 1:5. Domácí hráčky jen šlapaly vodu, ale pohledné akce nebyly Liberecké schopné zakončit. Až v 84. minutě poslala Kotková do úniku Bouškovou, která se konečně trefila – 1:6. Hezkou tečku udělala v závěru Kovářová, kdy vybojovala na hranici velkého vápna balon a krásnou střelou „pod víko“ zakončila na 1:7.

„Družstvo získalo důležité tři body. Přesto nejsme spokojeni s produktivitou a předvedenou hrou. Chybná koncovka nás připravila minimálně o další čtyři branky,“ potvrdil trenér Miroslav Pižl.

Branky: 52. Lesonická – 12., 35. a 88. Kovářová, 48., 68. a 84. Boušková, 75. Nováková. Slovan: Taušová - Filingerová, Svobodová, Pichrtová, Bistiaková V. - Bistiaková L. (77. Reicheltová), Kotková, Nováková, Šnajdrová - Kovářová, Boušková.

V sobotu 24. května hostí hráčky Slovanu Liberec v Krásné Studánce 1. FC Brno, případná výhra je z největší pravděpodobností posune mimo sestupové pozice. Ve Studánce očekávájí velkou návštěvu a domácí hráčky je svým výkonem určitě budou chtít potěšit.