Slovan Liberec - Pardubice 1:1 (0:0)

Již v 8. minutě ohrozila domácí Pižlová branku Holátkové, ale její hlavička šla těsně mimo. Vzápětí vypustila bombu Pomijová, zamířila však nad. Ani jedna strana nechtěla udělat chybu, a většinou se hrálo od vápna k vápnu. Ze hry však měly více liberecké hráčky a byly i viditelně lepší, obrana Pardubic však jejich šance stačila zneškodnit.

Ve 30. minutě se do gólovky dostaly i hráčky Pardubic, Dostálová utekla po křídle, nahrála před branku Krejcarové, její střelu ale vystihla domácí brankářka Dolejšová a hezkým zákrokem ji zneškodnila.

Také ve druhém poločasu byl míč více na kopačkách domácích a zápas se odehrával většinou na polovině Pardubic. Nejvíce gólem voněly střely Kotkové. Jenže po ojedinělém útoku se střela Pardubických odrazila od břevna, obrana Liberce zůstala jako přimrzlá stát a pro Dostálovou nebyla dorážka žádný problém - 0:1. Na deset minut se pak domácí dostaly pod tlak a viditelně na ně padla nervozita. Probraly se až po samostatné akci Kotkové, jejíž střelu vyrazila brankářka na břevno a dorážku Matějkové vyrazila na roh.

Při dalším z několika rohů se do gólovky dostala domácí Michálková, ale její hlavičku chytila brankářka. Ve 77. minutě měly šanci i Pardubické, ale branku netrefily. O minutu později se super zákrokem opět ukázala brankářka Pardubic Holátková, to v posledním okamžiku zázračně vytáhla střelu po samostatném úniků Michálkové. Liberec neustále tlačil a snažil se vyrovnat. Liberecké akce Pardubice zastavovaly za cenu faulů a držení, často ale bez povšimnutí sudí. V 83. kopala roh Matějková a její střelu si nešťastně do branky srazila obrana - 1:1. Ještě se prodlužovalo, jenže na druhý úspěch Liberec nedosáhl, přestože šance Matějkové i Michálkové byly.

„Výkon hráček byl na všech postech výborný, všechny bojovaly, a to se fanouškům líbilo. Šance v odvetě a postup určitě máme ve svých rukou,“ uvedl trenér Jaroslav Gajdoš. Odveta se hraje ve středu 8. června od 17.30 hodin v Pardubicích.

Branky: 83. Matějková - 58. Dostálová. Liberec: Dolejšová – Boušková (68. Kovačovičová), Pižlová, Kovářová, Horčičková – Ubiasová, Matějková, Pomijová, Filingerová – Petráčková (46. Michálková), Kotková.