II. liga žen: FK Rakovník - Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Trenér Miroslav Pižl měl problémy se sestavou, když musely nastoupit některé ne zcela zdravé hráčky. První poločas se většinou odehrával vprostřed hřiště s množstvím nepřesných přihrávek na obou stranách. Do šance se dostala v 8. minutě velmi aktivní liberecká Pomijová.

Po narážečce s Matějkovou ale branku těsně minula. A když ani dvojí hraní rukou domácích hráček v jejich vápně ve 3. a 18. minutě nikdo z rozhodčích neviděl, byl poločas ukončen při právě rozehrávaném rohu Libereckých.

Na začátku druhého poločasu převzala aktivitu děvčata z Liberce. V 51. minutě se po rohu hlavou trefila Nováková. Chvilku potom opět Nováková utekla celé obraně, ale branku překopla. Mimo mířila i gólovka Kovářové v 65. minutě. Vzápětí se k rohovému kopu postavila Nováková, která našla Kovářovou, a ta hlavou zvýšila na 2:0.

To konečně přineslo uklidnění na kopačky Libereckých a v 75. minutě vyslala Pomijová nahrávkou před branku Kovářovou, jenže ta trefila brankářku a následující dorážku Jarchovské brankářka vyrazila. Podobně dopadla akce Pomijové v 85. minutě, kdy Jarchovská a hned nato ani Matějková míč do branky nedostaly. „Až změny v druhém poločase přinesly zvýšený důraz před brankou a po standardních situacích jsme se prosadili i gólově. Nebýt slabého výkonu rozhodčí, která přehlédla hned trojí hru rukou v pokutovém území, mohla být naše výhra i výraznější,“ uvedl trenér Pižl.

Branky: 51. Nováková, 65. Kovářová. Liberec: Dolejšová – Bistiaková (60. Filingerová), Svobodová, Pižlová, Kovářová – Nováková (67. Jarchovská), Pomijová, Matějková, Kotková – Boušková, Petráčková (53. Košková).

V sobotu 10. října hostí liberecké ženy na hřišti v Krásné Studánce celek 1. FC Karlovy Vary. Liberec je třetí, Vary hned pod ním. Zápas má výkop od 14.30 hodin.