Slovan Liberec – 1. FC Brno 0:4 (0:1)

Od prvních minut byly aktivnější a dostaly Brno pod tlak. Už ve 3. minutě prověřila domácí Kovářová střelou brankářku hostí. O pět minut později poslala Boušková přímý kop jen těsně nad. V 11. minutě Filingerová už překonala brankářku hostí, ale obrana míč z čáry vykopla. Liberec tlačil, ale střely Kotkové ani Bouškové cíl nenašly. Naopak v 29. po chybě v rozehrávce na půli, se dostaly brněnské hráčky třemi přihrávkami před branku a trestaly – 0:1. Libereckým obdržený gól vzal aktivitu z kopaček a začaly se prosazovat hráčky Brna. Do konce poločasu se ale žádnému celku už skórovat nepodařilo, i když Brno nastřelilo břevno.

Druhý poločas začal přímým kopem z hranice vápna, ale kapitánka domácích Boušková přestřelila. Z protiútoku však udeřilo Brno. Centr do vápna neodehrála Svobodová ani Taušová a míč se ze souboje nešťastně odrazil do sítě – 0:2. Brněnským hráčkám tento gól přinesl uklidnění, naopak Liberecké upadly do beznaděje a nepřesné výroky rozhodčích ke klidu na hřišti také nepřispěly.

Domácí, které přišly opět podpořit výborní vlajkonoši, se ještě chtěly pokusit o zvrat, jenže střely Kotkové a břevno Bouškové byly málo. Gól na 0:3 a pak hlavně životní střela Kučerové ze 20 metrů do šibenice na 0:4 srazily domácí do kolen a s největší pravděpodobností i do 2. ligy.

Liberec: Taušová - Prokopová, Kovářová, Svobodová, Pichrtová - Bistiaková V., Bistiaková L., Kotková (75. Horčičková), Filingerová - Petráčková (63. Šnajdrová), Boušková.

V posledních třech kolech hraje Slovan s prvními celky tabulky a získat bod by byl zázrak. Naopak Pardubice, které musejí získat ještě čtyři body, hrají s posledními Ivančicemi, s rivalem z Hradcem Králové a Teplicemi, a tam asi potřebný bod „vybojují“.