Na těžkém terénu předvedly hráčky Slovanu výborný bojovný výkon, byly fotbalovější a lepší. Vybojovaly si tak solidní výchozí pozici do středečního posledního zápasu baráže.

Baník Ostrava- Slovan Liberec 2:2 (1:0)

Liberecké šly do zápasu s odhodláním získat body. Ty se jim začaly vzdalovat v 9. minutě, kdy se pomalý míč skoro zastavil v mokré a nestříhané trávě. Brankářka Dolejšová na míč nedosáhla, takže Markové, kterou neodstavila Horčičková, stačilo jen ťuknout a bylo 1:0. Deset minut pak Libereckým trvalo než se vzpamatovaly a začaly hrát svoji hru a dostávat domácí pod tlak. Ve 26. se dostala před branku Pomijová, ale střílela nad. O minutu později trefila Jarchovská břevno. Vyrovnat se nepodařilo ani Kovářové, která netrefila nahrávku Bouškové. Další gólovou střelu Matějkové poté vytáhla brankářka Bednaříková na roh. Fotbalovější hráčky Slovanu dobíjely obranný val Ostravy, která hrozila nakopávanými míči za obranu. To jí málem vyšlo tři minuty před poločasem, ale před Markovou vše zachránila bojovnice Kovářová.

Od začátku druhého poločasu jasně dominovaly Liberecké. Ostrava poctivě bránila, a hráčky Slovanu se tak dostávaly jen ke střelbě z dálky, a to hlavně Matějkovou. V 57. se po křídle prosadila Poláčková, prošla až před branku, kde byla faulována. K penaltě se postavila Pomijová a brankářce nedala šanci vyrovnáno! Tlak bojovného Liberce trval a v 62. se po nahrávce Jarchovské dostala sama před branku Ostravy Jedličková, ale do sítě netrefila. Tlak vyvrcholil v 73.: To se Jarchovská uvolnila, křížnou přihrávkou našla Poláčkovou, která míč sklepla Pomijové, a ta trefila přesně 1:2. Pak se projevila na hráčkách Slovanu únava z náročné baráže. Při útoku tři minuty před koncem brankářka Liberce podklouzla, čehož využila Stanjuurová a srovnala na 2:2. „S čím jsme do utkání šli, to bylo splněno a máme dobrou výchozí pozici pro odvetu doma. Navíc jsme Baník přehrávali a byli celkově lepší. Je ale ještě středa, kdy se rozhodne," potvrdil trenér Jaroslav Gajdoš.

Branky: 9. Marková, 87. Stanjuurová 57. z pen. a 73. Pomijová. Liberec: Dolejšová - Boušková, Kovářová, Pižlová, Horčičková - Poláčková, Matějková, Pomijová (84. Sittová), Ubiasová - Jarchovská (80. Filingerová), Jedličková (68. Folprechtová).