Po dopoledním srazu na stadionu U Nisy se širší kádr A–mužstva vydá ještě před sobotním obědem do Jizerských hor, kde v okolí hotelu Maruška v Hraběticích absolvuje týdenní kondiční soustředění.

Kádr je zatím v podstatě beze změn, opustili ho jen záložník Dittrich z Mladé Boleslavi a útočník Brožík z Plzně, kterým skončilo hostování. Brožíka už poslala Plzeň na další hostování do Příbrami. „Novými tvářemi jsou v této chvíli jen hráči, kteří se vrátili z hostování a zapojí se do zimní přípravy,“ uvedl vedoucí mužstva Pavel Jirouš. Jedná se o brankáře Uvarenka z Vítkovic a hráče do pole Hochmeistera z Plzně, Dohnálka z Čáslavi a Lišku ze Zlatých Moravců.

Z Hrabětic si mužstvo v pondělí odskočí na FTVS do Prahy k fyzickým testům, potom se opět vrátí do Jizerek. O příštím víkendu 10.–11. ledna se Slovan zúčastní halového turnaje „Fortuna Víkend šampionů“ v O2 Aréně v Praze. Tam se střetne v sobotu ve skupině s Bohemians 1905, Slavií Praha a Austrií Vídeň, nedělní program bude určen podle sobotních výsledků.

Doma mohou nedočkaví fanoušci vidět poprvé liberecký tým ve čtvrtek 15. ledna, kdy se ve svém úvodním zápase Zimní Tipsport ligy utká na umělé trávě v Doubí od 14.00 hodin s Viktorií Žižkov. Dalšími soupeři ve skupině zimní ligy budou Baumit Jablonec (17. 1. od 11.00 ve Mšeně) a Dukla Praha (20. 1. od 10.30 v Doubí).