V souboji třetího a čtrnáctého mužstva loňského ročníku je favorit jednoznačný. Liberečtí se však musí obejít bez čtyř důležitých hráčů. Papoušek je zraněný, Liška, Kerić a Blažek mají tresty za žluté karty.

Fanoušky bude zajímat, kdo z nových posil se představí v libereckém dresu. Do zálohy mají trenéři i po odchodu Dorta velký výběr. Téměř jisté je, že v základu nastoupí Vácha, stejně jako Gecov a Dočkal. Ve hře jsou potom ještě Chorvat Ćorić, Bosňan Purić a Srb Bosanćić, dále Frejlach a navrátilec z hostování Vlasko.

Kladno povede exliberecký hráč i trenér Hřídel a v jeho dresu se představí i bývalí liberečtí fotbalisté Hlava a Broschinský. Domácí asistent Josef Petřík se domnívá, že Kladno bude betonovat. „Kladno předvádí úporný a bojovný fotbal, nehraje si na nějaký technický tým a zvlášť venku se zaměřuje především na obranu. Těžko u nás otevře hru.“

Bilance vzájemných zápasů favorizuje Slovan. Ze tří zápasů doma dvakrát vyhrál (4:1 a 2:0), jen předloni vydřelo Kladno remízu 1:1. V Kladně Liberec dvakrát vyhrál (1:0 a 3:1), až letos na jaře uhrálo Kladno plichtu 0:0.