Michal Breznaník byl sice přítomen, ale kvůli lehkému zranění u utkání slovenské reprezentace do tréninku zatím nezasáhl.
Trenér Jaroslav Šilhavý se pomalu loučí s možností, že by Liberec dokázal Gebre Selassieho po jeho skvělých výkonech v lize i nyní na Euru udržet. „Asi o něj přijdeme. Co tak s vedením komunikujeme, je o něj zájem. Sám hráč chce taky, takže pravděpodobně už tady asi nebude," řekl novinářům Šilhavý. Podle zákulisních informací se o pravého beka s etiopskými kořeny zajímají například bundesligové Brémy.
Liberecký kouč už se proto připravuje na variantu, že Gebre Selassie Slovan opustí. „Máme v hledáčku nějaké pravé beky. Theo byl významný článek naší sestavy, byl výjimečný, ale budeme se snažit najít náhradu," řekl Šilhavý.
Na úvodním tréninku přivítal osm zahraničních fotbalistů, které bude zkoušet. Mezi nimi jsou dva Slovinci, dva Ukrajinci z Dynama Kyjev, Slovák, Kolumbijec či polský brankář.
„Budeme hrát kvalifikaci Ligy mistrů, takže chceme udělat silné mužstvo," řekl kouč. „Některé jsme sledovali na DVD, některé naživo. Samozřejmě chvíli to seznámení trvá, ale někteří jsou opravdu zajímaví, i když nechci předbíhat," dodal Šilhavý.
O osudu testovaných hráčů by se mělo rozhodnout do příštího týdne. Vedle nich má Slovan v hledáčku i další jména.  S vedením jsme se dohodli, že jména zveřejníme, až když budeme vědět, že je chceme do kádru," řekl Šilhavý.
Oproti jarnímu kádru zatím nedošlo k žádným změnám. Pouze se z hostování vrátili Jan Blažek (Slavia) a Radek Dejmek (Lovaň). Smlouvu prodloužil brankář Zbyněk Hauzr, již dříve se na pokračování s vedením dohodli i další zkušení hráči Štajner, Jan Nezmar a Tomáš Janů. Kvůli vrozené srdeční vadě skončil Kamerunec Ndemen.
Liberečtí posílili realizační tým o Radima Nečase, jenž už U Nisy dělal asistenta v minulosti. „Zná spoustu kluků, znám jeho lidskou i profesní kvalitu," řekl Šilhavý.

Program přípravy FC Slovan Liberec

Hráči v pátek absolvují fyzické testy, které trenérům prozradí, kdo je v jakém stavu. V sobotu pak svěřence trenéra Šilhavého čeká exhibiční zápas v Bílém Kostele. Řádná letní příprava vypukne v pondělí, kdy Nezmar a spol. odjedou do Břízek na kondiční soustředění. V sobotu 23. června sehraje Slovan první přípravné střetnutí proti Mšenu. Poslední červnový týden hráči odtrénují v Liberci, v sobotu 30. června se mistr ligy představí na turnaji v Čelákovicích. Tohoto turnaje se krom libereckého týmu zúčastní i Jablonec, Slavia a Mladá Boleslav.
Na herní soustředění do rakouského Kaprunu odjede Slovan v pondělí 2. července. První přípravné utkání, ve kterém bude tým ladit formu na předkolo Ligy mistrů bude 4. července souboj s ruským FC Krasnodar. 7. července bude soupeřem Slovanu rumunský FC Vaslui. Posledním soupeřem na soustředění v Rakousku by našemu týmu mělo být Dinamo Záhřeb. Zde je ale možná změna, kvůli možnosti, že na sebe oba týmy mohou narazit v pohárové Evropě.
Z Rakouska se Šilhavého svěřenci vrátí 11. července. Úvodní zápas předkola Ligy mistrů Slovan odehraje 17. nebo 18. července. Podrobnosti budeme znát 25. června, kdy bude soutěž losována. 21. července hraje Slovan superpohár s Olomoucí. Hrát se bude na stadionu U Nisy. 24. nebo 25. července bude hrát Slovan odvetu předkola Ligy mistrů. Následující víkend se pak rozeběhne liga, do které Slovan už potřetí v historii vstoupí jako obhájce titulu. 

S využitím ČTK.