„Oddechli jsme si, oba zápasy byly nepříjemné. Vaduz hrál hodně důrazně, a to bylo nejhorší,“ řekl útočník Slovanu Jan Nezmar.

Chorvat Kerič, který začal na nezvyklém postu pravého záložníka, se posunul k Nezmarovi na své oblíbené místo do útoku a hned za dvě minuty ukázal, v čem je jeho největší přednost. Nezmar sklepl dlouhý balon hrudí k Dočkalovi, na jehož bleskovou přihrávku vystartoval Kerič, utekl kolohnátům z vaduzské obrany a podél gólmana po zemi k tyči otevřel skóre.

Středpolař Dočkal byl v 22. minutě i u zrodu druhé liberecké branky. Přetáhl centr z přímého kopu ke vzdálenější tyči, Vulin hlavou vrátil před branku a Nezmar rovněž hlavou pohodlně doklepl do sítě – 2:0.

„Rozhodující pro postup bylo za prvé, že jsme přivezli příznivý výsledek už z Vaduzu a za druhé, že se nám brzy podařilo mít dnešní utkání výsledkově pod kontrolou. Říkám výsledkově, protože herně tomu tak úplně nebylo,“ řekl trenér Ladislav Škorpil. „Některé situace jsme neřešili správně. V takovém vedru, jaké bylo, se nejen špatně běhá, ale nejspíš taky blbě myslí..,“ dodal.

„Rozhodly naše dvě zbytečné hloupé chyby v prvním poločase, po nichž jsme inkasovali dva góly. Liberec hrál potom v prvním poločase o mnoho lépe než my, byl výrazně pohyblivější. V druhém poločase jsme v sestavě pár míst promíchali a bylo to o něco lepší,“ uvedl Pierre Littbarski, kouč Vaduzu.

Odveta 3. předkola Evropské ligy:

Liberec – Vaduz 2:0

Poločas 2:0

Branky: 17. Kerič, 22. Nezmar. Rozhodčí: Strömbergsson 2 – Martinsson, Bergsten (všichni Švédsko). ŽK: Vácha – Stegmayer, Cerrone, Stuckmann. ČK: 74. Steil. Diváci 4822: První zápas 1:0, postupuje Liberec.
Liberec: Hauzr 2 – Gebre Selassie 2, Holeňák 3, Radek Dejmek 2, Vulin 3 – Kerič 2, Gecov 2, Čorič 3 (85. Frejlach), Dočkal 2 – Nezmar 2 (69. Diviš 3), Blažek (15. Vácha 2). Trenér: Škorpil.
Vaduz: Jehle 3 – Bellon 4, Steil 4, Bader 3, Stegmayer 3 – Stuckmann 3 (79. Rechsteiner) – Rebronja 2 (85. Löppert), Cerrone 4, Franjic 2, Kempe 4 (46. Collocci 4) – Proschwitz 4. Trenér: Littbarski.

Slovan si nedělal s postupem problémy

Liberec - Teoretické naděje na úspěch Vaduzu sfoukl Slovan za 22 minut, když se nejprve zleva prosadil Andrej Kerić a následně hlavou Nezmar. Oba renomovaní kanonýři. Liberec nastoupil se dvěma změnami oproti prvnímu utkání, soupeř dokonce se čtyřmi. Domácí sice hráli na ofenzivu s trojicí útočníků Nezmar, Kerić a Blažek, ale Bláža musel již po 15 minutách střídat kvůli svalovému zranění.

Slovan měl prakticky celý zápas navrch, celou řadu pohledných akcí ale již dál nezakončil. Hosté dohrávali čtvrt hodiny o deseti, když byl jejich Steil vyloučen. Jaký rozdíl v rozhodování arbitrů ve srovnání v prvním duelu. Jinak diváci mohli zatleskat při pohledných akcích domácích a také ocenili několik střel Vaduzu. Ale Hauzr, který dostal šanci místo Zlámala, byl v brance bezchybný.

Celkem pohodový zápas, a také sympatický výkon lichtenštejnského soupeře, jen kdyby padlo o pár gólů víc do sítě vaduzského brankáře Jehleho. Ale všechny příznivce Slovanu jistě potěšil postup. Narozdíl od Sparty a Slavie. „Hráli jsme lepší fotbal než soupeř, kombinačně po zemi je přehrávali,“ zhodnotil duel gólman Zbyněk Hauzr. „První gól přinesl pro nás uklidnění a pak jsme již hráli dobře. Do ničeho jsme Vaduz nepustili, když měli jen dvě zblokované šance. A ta střela ve 34. minutě? Od toho jsem tam, abych něco chytil,“ řekl Zbyšek. Ten se o tom, že bude chytat pohárový zápas dozvěděl v pondělí a náležitě se připravoval na své vystoupení.

A koho si liberecký gólman přeje do dalších bojů? „Každopádně to bude těžké. Aston Villu, Everton? Je to celkem jedno, hlavně abychom prošli dál,“ přeje si gólman, který měl pohárovou premiéru v září 2000 ve švédském Norrköpingu (2:2), kde Slovan začal zatím desetiletou, nepřetržitou šňůru účinkování v evropských soutěžích.