Fotbalisté Liberce jsou na pokraji vyřazení

Liberec - V prvním čtvrtfinále domácího poháru Slovan podlehl na stadionu U Nisy Olomouci 0:2

1.4.2010

Liberecký Renato Kelič.Foto: Deník/ Petr Šimr

Fotbalisté Olomouce si vytvořili výtečnou výchozí pozici ve čtvrtfinálovém duelu Ondrášovka Cupu (Poháru ČMFS) se Slovanem Liberec. Ve středečním prvním utkání dokázali na stadionu U Nisy zvítězit 2:0 a v odvetě, která se bude hrát příští týden na Andrově stadionu, jim stačí i jednogólová prohra.

Poté, co na podzim výhrou v Liberci „popravili“ trenéra Škorpila, nadělali teď Hanáci problémy i Škorpilovu nástupci Petříkovi. Ten si po nevydařeném úvodu jara napravil pozici výhrami na Slavii a nad Jabloncem, ale teď jeho akcie opět klesly. Jinak než z domácího poháru se totiž do pohárové Evropy Liberec dostat nemůže a pokud se tak stane, bude to poprvé od roku 2000, kdy bude mužstvo zpod Ještědu v evropských soutěžích chybět.

Středeční zápas začala obě mužstva opatrně. První vzruch přinesla 10. minuta, kdy Nezmar po Vulinově centru vyhrál hlavičkový souboj, ale z osmi metrů namířil jen do Lovásikových rukavic. V 16. Dočkal vybojoval míč u zadní lajny a odcentroval před branku, Lovásik však balon stáhl ze vzduchu.

Na druhé straně si liberecký brankář Zich poradil s Kaščákovým pokusem z dálky. Největším nebezpečím pro libereckou branku byl agilní Pavel Šultes, který pálil v 23. minutě na branku (Zich chytil) a v 27. těsně mimo. V 30. se již Šultes dočkal - po trestném kopu se k němu míč odrazil na malé vápno a olomoucký útočník neměl problémy trefit odkrytou branku - 0:1.

V 36. se po kiksu liberecké defenzivy dostal k míči opět osamocený Šultes a obhodil vybíhajícího brankáře Zicha. Polák sice míč z branky vykopl, ale až za čárou - 0:2…

Liberec do poločasu ještě zahrozil střelami Nezmara a střídajícího Frejlacha. Po změně stran hráli domácí o poznání aktivněji, ale větší šance měli stejně chytřeji si počínající olomoučtí fotbalisté. V 60. min. po přečísleni liberecké obrany pálil Ordoš z těžkého úhlu, Zich si poradil. A v 72. trefil Komárek hlavou břevno.

Slovan se poté také blýskl hezkými akcemi, spoře zaplněné ochozy aplaudovaly zejména střelám Nezmara (74.) a Papouška (80.). Výsledek 0:2 se již nezměnil.

Liberecký trenér Josef Petřík si posteskl: „Nevydařil se nám hlavně první poločas. Dopustili jsme se velkých chyb v obraně, přece jen se projevilo, že máme velmi mladou dvojici stoperů a ani defenzivní záložník nemá dost zkušeností. Navíc se nám nepodařilo nahradit absenci zraněného Keriče. Přesto jsme si v druhé půli vytvořili několik slibných situací a s tímto vědomím také pojedeme k odvetě, s tím, že ještě není nic ztraceno. Když jsme dokázali vyhrát 2:0 na Slavii, proč by se nám to nemohlo podařit v Olomouci?“

Zdeněk Psotka, kouč Olomouce, konstatoval: „Máme za sebou sice jen poločas pohárového dvojzápasu, ale překročili jsme plán. Jeli jsme do Liberce s cílem pokud možno neinkasovat a vstřelit alespoň jeden gól. Dali jsme dva, podržel nás brankář Lovásik, ale ještě nejásáme, čeká nás těžká odveta.“

Autor: Jaroslav Sedlák

1.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Zápas 14. kola první fotbalové ligy mezi týmy FC Slovan Liberec a FC Baník Ostrava se odehrál 18. listopadu na stadionu U Nisy v Liberci. Na snímku se raduje Radek Voltr po vstřelení vítězné branky.
13

Liberec díky střídajícímu Voltrovi udolal Baník a uhájil místo v elitní čtyřce

Fanoušci Baníku dorazili do Liberce.

Velké policejní manévry. Přijeli fanoušci Baníku

Hlasujte pro nejhezčí miminko 46. týdne roku 2017

Liberecko - /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ - Představujeme vám miminka vyfocená ve 46. týdnu roku 2017. Hlasujte pro to nejhezčí!

EXKLUZIVNĚ

Plameny vyšlehly na Šámalce. Odnesla to technická část

Jizerské hory - Čtyři desítky lidí v evakuačním autobuse hasičů a čtyři v péči zdravotníků a lékaře. V pátek hořelo na Šámalově chatě na Nové louce v samém lůně Jizerských hor.

Liberec narazil, v Pardubicích mu utekl začátek

Pardubice - Po třech výhrách úřadující liberečtí vicemistři v 22. kole hokejové extraligy prohráli, nestačil na Pardubice, kde podlehil 1:5. Rozhodlo úvodních 21 minut, kdy se východočeský tým dostal do vedení o tři góly.