Vzhledem k tomu, že jsou Českodubští již jistými vítězi krajského přeboru, získávají pro letošní sezonu krajský „double“. Je to zasloužené, svěřenci trenéra Martina Pěničky byli jednoznačně nejlepším týmem letošních fotbalových soutěží Libereckého kraje.

Díky postupu do divize měl Český Dub zajištěnou účast v příštím ročníku Poháru ČMFS 2009/2010 již před včerejším finále, takže v republikové pohárové soutěži se v předkole může představit i poražený finalista, FC Pěnčín, který letos slaví třicáté výročí založení klubu.

Český Dub – Pěnčín 1:0 (1:0)

Hosté se představili jako velmi dobře organizovaný tým zejména v defenzivě. Pro Český Dub nebylo jednoduché prosadit se. Přesto se to podařilo (poprvé a naposled) v 22. minutě, kdy Krejčíkův centr proměnil Jíra ve vedoucí a jak se později ukázalo, i vítězný gól. Jíra potom ještě v 38. minutě nastřelil břevno.

Pěnčín ani po změně stran nezměnil taktiku, nadále hrál velmi obezřetně a spoléhal, že nějaká šance se naskytne. Naskytla se však spíše domácím, Bernát a Jíra měli velmi slibné příležitosti, leč neproměnili.

Závěr zápasu byl poměrně nervózní, přibývaly karty a pěnčínský Nemyrovskyj byl po druhé žluté za faul dokonce vyloučen. I ve vyhecované atmosféře Český Dub své těsné vedení udržel a mohl po skončení zápasu převzít pohár.

„Jsem rád, že jsme i v druhé soutěži dosáhli na vrchol a obhájili jsme loňské prvenství,“ říkal radostně trenér vítězů Martin Pěnička. „Teď nás čekají ještě čtyři zápasy v krajském přeboru, ve kterých můžeme dát šanci mladým hráčům a přesvědčit se, jaká je jejich perspektiva pro příští, už divizní sezonu.“

Branka: 22. Jíra. Rozhodčí: Šmíd. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (82. Nemyrovskyj). Diváků: 110. Český Dub: Koudelka – Regenermel, Melka, Kovář, Hlava – Ševčík (75. Jiránek), Šimoníček, Bernát, Krejčík (80. Vlach) – Němec, Jíra. Pěnčín: Pivrnec – Skuhravý, Pavelka (69. Strnad), Bém, Sekerák – Záveský, Kulhánek, Mrklas, Bangha – Chlomek (75. P. Matějček), Nemyrovskyj.