Fotbalisté SK Hlavice jsou coby nováček ČFL po víkendovém čtvrtém kole na šestém místě třetí nejvyšší soutěže, a tedy nejvýše v tabulce z tria účastníků z Libereckého kraje.
V sobotu porazili Náchod/Deštné 2:1, když otočili nepříznivý stav.
„V utkání s Náchodem jsme se dostávali do šancí ze standardních situací. Skórovat se zpočátku nepodařilo a soupeř z ojedinělého protiútoku šel do vedení. Závěr jsme ale zvládli velice dobře a získali jsme důležité tři body,“ pochvaloval si trenér Jaroslav Vodička.
Ve středu čeká hlavický fotbal další velký svátek, kterých si letos užívá. Nejprve to byly oslavy prvního místa v divizi a postupu do ČFL, potom báječné představení při domácí třetiligové premiéře s béčkem Jablonce, a nyní bude místní tým v 2. kole Poháru ČMFS od 17 hodin hostit prvoligovou Mladou Boleslav.
„Mužstvo je zdravotně vpořádku, v neděli absolvovalo regerační trénink a hráči se na konfrontaci s prvoligovým protivníkem těší,“ popisuje trenér Vodička.
„Pro nás je prvořadá ČFL a prostor dostanou teď někteří chlapci, aby předvedli, co v nich je. Očekávám hezký fotbal, vydatnou diváckou kulisu, a i když je jasné, že Boleslav je jasným favoritem, budeme se snažit co nejvíce jí to znepříjemnit.“
Mladoboleslavský klub nebere Pohár ČMFS na lehkou váhu, jeho trenér Hapal před sezonou vyhlásil, že chtějí celou pohárovou soutěž vyhrát.
Hlavici nepodceňují a sbírají o ní informace. Jednak viděli hlavické mužstvo v 1. kole ČFL, kdy hrálo v Mladé Boleslavi 1:1 s tamním béčkem, jednak se byl teď v sobotu podívat asistent trenéra Karel Stanner osobně na utkání Hlavice – Náchod.
Postup do druhého kola poháru si Hlavičtí zajistili výhrou 3:2 v prvním kole v Novém Bydžově.