Ruprechtice - Velké Hamry B 1:1 (0:1)
Hosté s jarními paprsky na Harcově byli lepší, ale domácí držel gólman Vavřich, který však zaváhal centrovaném trestném kopu ze strany. Ruprechtice probudil příchod veteránů Cibulky a Záveského na poslední půlhodinu hry. Z desetiminutového tlaku se pak zrodil vyrovnávací gól z kopačky Průchy. Závěr vyzněl pro Hamry, ale domácí již cennou plichtu uhájili.
Branky: 75. Průcha - 43. Paldus. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 1:0. Diváků: 40. Ruprechtice: Vavřich - Kesner, Neumann, Rampáček, Pokorný (61. Záveský) - Kušnirak (61. Cibulka), Chwiedziuk, Průcha, Vrtal, Hořák - Antoš.

Ruprechtice řešily dva dny před utkáním s Velkými Hamry hráčský problém, prostě nebyli lidi. Nakonec museli z dorostu nastoupit dva hráči, kteří však po hodině odjeli za svým týmem do Mimoně, aby stihli výkop. Jejich místo zaujali Cibulka se Záveským. Osmatřicetiletý Pavel Záveský se nechal zlanařit, aby nastoupil poté, co čtyři sezony již nehraje. Ale půlhodinu odehrál na postu beka slušně a přispěl tak k cenné remíze Ruprechtic 1:1. "Od souseda a kapitána Ruprechtic Ládi Antoše jsem se o tomto záměru dozvěděl ve čtvrtek. Jako Ruprechtičák a srdcař jsem na to musel kývnout, ale celý pátek mě šrotovalo v hlavě, jestli jsem udělal dobře. Nakonec jsem si zahrál a z umělky mám vzpomínku na zápas v podobě spálených kolen," řekl po utkání "Záves". Jeho aktivace registrace nebyla jednoduchá: v pátek nebyl v dosahu a fotografie nikde. Nakonec se sehnala fotografie týmu Ruprechtic z roku 1999 a výřez byl zaslán okamžitě na FAČR. Jenže přišla odpověď, že to nejde - fotka byla z dálky. Šlo se tedy do risku a totožná fotka byla přiblížena a opětovně poslána. Čekalo se na schválení do večera a nakonec vše bylo v pořádku. Všechno jde, když se chce!

Doubí - Stráž n. N. 5:1 (3:1)
Celý derby zápas byli domácí lepší a ke spokojenosti chyběl jen otevřený Kiki bar, který je řadu měsíců uzavřen. Hra hostů byla důrazná, místy až příliš, jenže na ní našli Doubští odpověď po šesti minutách hlavičkou Herknera. Ten využil chybu gólmana, stejně jako na druhé straně Gruncl po nedorozumění Jiráka s Jonášem. Jenže hned po minutě vrátil domácím vedení nový muž z Vesce - Lukáš Vlach, které umocnil po signálu hlavou Hájek. Druhá půle přinesla většinou rozkouskovanou hru, kdy se trefili ještě domácí po závaru a trestném kopu.
Branky: 6. a 61. Herkner, 36. Vlach, 37. Hájek, 60. Benda - 35. Gruncl. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 2:3. Diváků: 30. Doubí: Jirák - Beneš, Vlach, Kosiewicz, Jonáš - Herkner, Benda, Kovařík (71. Urban), Rydval (82. Štefan) - Hájek, Zeman (65. Matuna).
Stráž: Kraus - D. Dostál (60. P. Dostál), Gruncl, Havlíček, Horáček - V. Jirsa (61. Hruboň), Landa, Pappas, L. Oberreiter - T. Oberreiter, T. Drašner (66. L. Drašner).

Ilustrační foto
Liberec v zápase jara uspěl, Karvinou porazil 2:0