Do turnaje se mohly přihlásit hráčské týmy, které splňovaly stanovená pravidla. Na umělou trávu do Desné přijelo pět fotbalových mužstev: Technické služby Jablonec, Liberecké strojírny, Škola Kateřinky Liberec, Městské divadlo Jablonec a Crystalex CZ Nový Bor. Čekaly je vzájemné duely dvakrát po deseti minutách. Vítězem se nakonec stal tým Crystalex CZ Nový Bor.

Hráči se utkali o hodnotné ceny, mezi kterými nechyběl voucher na inzerci v pořádajícím Deníku, medaile a poháry pro tři nejlepší týmy.

„Turnaj byl fajn, jsme super parta. Líbilo se mi, že byl turnaj v tempu, prakticky jsme stali jen první zápas a zbytek odehráli v kus. Za to patří organizátorům velké díky, protože pak člověk ztuhne a nemá to takovou kvalitu. Super byl i komentátor, který bavil všechny zúčastněné. Uměla tráva v Desné je nedávno znovu položena, takže povrch také parádní. A vítězství jsme si užili. Takže za nás velká spokojenost,“ usmíval se Petr Stromecký, člen vítězného celku.

Diváci viděli během fotbalového odpoledne zajímavé, strhující, překvapivé ale i zábavné výkony. Všichni borci makali naplno, a to i když semifinálová utkání a závěrečný finálový duel už pořádně pokropil déšť. Ve dvou závěrečných zápasech bojovali o třetí místo hráči týmu Škola Kateřinky Liberec proti Liberecké strojírně. Více se dařilo školní jedenáctce, která soupeře skolila vítězstvím 7:1 a získala tak bronzové medaile a třetí místo v turnaji. Liberecké strojírně patřilo „bramborové“ čtvrté místo.

A na sousedním hřišti se ve stejný čas odehrával tvrdý boj o první a druhou příčku v turnajové tabulce, do kterého nastoupilo mužstvo Crystalexu a jabloneckého Městského divadla. Duel skončil stejným výsledkem 7:1 ve prospěch novoborského Crystalexu, který si tak výhrou pojistil zlaté medaile a vítězství v prvním kole turnaje. Jablonečtí divadelníci se drželi až do závěrečného hvizdu sudího. V posledním zápase už jim sice docházely síly, ale o zlato se poprali se ctí. Po zásluze tak odešli z turnaje jako druzí nejlepší se stříbrnými medailemi a pohárem.

Tři nejlepší fotbalové kolektivy převzaly medaile z rukou zástupce pořadatele Šárky Zpěvákové, která také vylosovala mimořádnou cenu, porcelánový servis.

Majitel firmy Liberecké strojírny Pavel Jandura si akci pochvaloval, i když jeho týmu unikl bronz jen o vlásek: „Nápad nás nadchnul, řekli jsme si, konečně něco pro zaměstnance. A rozhodli jsme se, že do toho jdeme. Zúčastníme se i dalšího ročníku, pokud bude,“ pochvaloval si.

Šéf stříbrného týmu, ředitel jabloneckého divadla Pavel Žur byl z výkonů svých spoluhráčů nadšený a nápad také chválil: „Klobouk dolů, co naši kluci tady předvedli za výkony. A nejen oni, ale všichni, kteří do této akce šli. Má určitě velký smysl, mimo jiné i proto, že je dobré poznat své spolupracovníky zase v trochu jiné roli.“

Na závěr je třeba poděkovat partnerům turnaje, městu Desná a TJ Desná za podporu při realizaci celého turnaje.