První zápas vyhrál Falkirk 1:0. Náskok Skotů smazal v 24. minutě odvety Noll. V prodloužení pak rozhodla ve 105. minutě branka Burgmeiera.

FC Vaduz je jediný lichtenštejnský profesionální celek, jenž hraje švýcarské soutěže. Loni poprvé postoupil do první ligy, ale s 5 výhrami, 7 remízami a 24 porážkami skončil poslední a opět sestoupil do druhé ligy.

Liberecký klub měl na utkání s Falkirkem své pozorovatele – asistenty trenéra Škorpila Kozla a Nečase a videotechnika. Radim Nečas pro klubový web po návratu uvedl: „Čeká nás ambiciózní soupeř, který byl ve čtvrtek jasně lepší, o čemž vypovídá například i jednoznačná bilance rohových kopů. Zatímco domácí mohli už v základní hrací době vstřelit další branky, hosté se k pořádné příležitosti dostali až v nastavení. Proti týmu, který vede kvalitní trenér Littbarski, to nebudeme mít lehké.“

Sestava Vaduzu: Jehle – Steil, Stuckmann, Bellon, Colocci (119. Bader ) – Proschwitz (110. Franjic), Koitka (74. Kempe), F. Burgmeier, Cerrone – Stegmayer, Noll. První duel 3. předkola se hraje ve čtvrtek 30. 7. ve Vaduzu od 19.30 hodin. Odveta U Nisy se uskuteční ve čtvrtek 6. 8. od 18 hodin.

Na zápas ve Vaduzu pořádá Slovan autobusový zájezd pro příznivce. Bude (včetně vstupenek) stát 1800 Kč, členové Fanclubu zaplatí 1400 Kč. Hlásit se a platit je možno ve Fanshopu na stadionu U Nisy až do úterních 15 hodin. Zájezd bude vypraven, pokud se najde alespoň 35 zájemců.

Odjezd z Liberce je naplánován na středečních 23.00, návrat zpět do Liberce bude v pátek ráno. Předprodej na odvetné utkání v Liberci začíná již dnes, ceny vstupenek jsou stejné jako na 1. ligu. Majitelé permanentek mají práva na svá místa do 5. srpna.

FC VADUZ

Lichtenštejnský klub hraje 2. švýcarskou ligu.
Umístění v sezoně 2008/09: 10. místo v 1. švýcarské lize (sestup).
Rok založení: 1932.
Největší úspěchy: 38x vyhrál národní pohár; 2007/2008 vítěz druhé švýcarské ligy.
Největší hvězda: Pierre Littbarski (trenér, bývalý populární reprezentační útočník Německa).
Klubové legendy: Martin Andermatt, kouč, pod jehož vedením Vaduz v roce 2004 poprvé vyhrál v předkole evropského poháru. Nejznámější současní hráči: v klubu hraje řada reprezentantů Lichtenštejnska, ale též krajánci z různých zemí včetně Brazílie, Austrálie či Turecka.
Stadion: Rheinpark, kapacita 6127 diváků.
Zajímavost: v sezoně 1995 – 1996 hrál Vaduz v tehdejším Poháru vítězů pohárů s Hradcem Králové. Skóre po dvou zápasech se vyšplhalo na hrůzostrašných 1:14 v neprospěch Vaduzu (0:5 a 1:9).