„Řekové neuplatnili na Blažka opci, takže jsme požádali svaz, aby nám pomohl při vyřešení na stálé situace. Chceme, aby se z Larissy vrátil z hostování zpět do Slovanu. Klauzule zněla jasně: pokud se neuplatní opce, musí se vrátit zpět,“ prohlásil včera odpoledne ředitel FC Slovan Libor Kleibl.

Třiadvacetiletý útočník byl rok na hostování v řeckém ligovém týmu, který se nyní nachází v sestupovém pásmu, i když naposledy získal bod za výsledek 1:1. Uvidíme, co tedy přinesou další dny, ale Slovan si stojí za svým. A Blažek by byl jistě adekvátní náhradou za Keriće.

Dnes by měli do Slovanu přijít na „předváděčku“ dva mladí Bulhaři. „Jedná se o dvacetileté hráče a budou v Liberci do příštího pátku a stihnou sehrát dvě přípravná utkání,“ prozradil L. Kleibl. Dopředu je ale zřejmé, že bohatou cizineckou kolonii ve Slovanu hned nerozšíří. „Kvóta pro třetí ligu jsou tři cizince, takže tito by byli na kádr béčka moc. Prostě se tady představí a pokud se osvědčí, uvidíme třeba v příštím přestupním termínu,“ podotkl Kleibl.