Fotbalové jaro v přeboru kraje odstartovala vedoucí Višňová porážkou od Doks a navíc v domácím prostředí. Pěnčín-Turnov B nasázel Mimoni půltucet branek a Hrádek dokráčel ke klidnému vítězství. Doubí podlehlo v České Lípě.

Česká Lípa -Doubí 2:1 (1:0)

Vývoj utkání ovlivnila první akce domácích, která skončila gólem již po deseti vteřinách. Po křídelní akci Lípy a nedůrazu obrany skóroval Červeňák. Doubí odpovědělo šancí Abraháma, ale přestřelil. Hrál se oboustranně otevřený a útočný fotbal, v němž Doubí ohrozilo branku dorážkou Martínka. S domácím trestným kopem si Mohr poradil. Největší šanci hostů zkazil po svém sólu Martínek. Útočný fotbal pokračoval i po přestávce a Lípa nastřelila tyč. Hrálo se následně 25 minut za prudké bouře, takže se dostalo i na umělé osvětlení. V něm domácí zvýšili vedení, kdy se Müller prosadil prudkou křížnou střelou od tyče. Doubí se nevzdalo a za tři minuty snížil hlavičkou Martínek za přispění gólmana. V závěru bylo Doubí aktivní a pokoušelo se o vyrovnání. Domácí kontrovali rychlými protiútoky. Po chybě domácího stopera měl jedinečnou šanci vyrovnat volný Martínek, ale opět netrefil bránu. Při závěrečném tlaku unikal domácí hráč a ve střetu s Čárou upadl, za což byl hráč Doubí vyloučen.

Branky: 1. Červeňák, 77. Müller 80. Martínek. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 2:4, ČK: 90. Čára (D). Diváků: 150. Doubí: Mohr - Haunold (88. Cverčko), Broschinský, Patka, Kabát (64. Herkner) - Zradička (77. Čára), Koťátko, Hybner, Rydval - Abrahám, Martínek.

Višňová - Doksy 2:3 (1:2)

Úvodní čtvrthodinka patřila domácím, kteří se soupeřem hráli na jednu bránu. Jenže nikdo nedokázal převahu přetavit v gól. V 6. minutě po akci pálil Dobrovodský vedle tyče a za chvíli opět Dobrovodský tečoval střelu Soukupa mimo. Ani tři rohové kopy nic nepřinesly, vždy zasáhl výborný brankář Kotyk. Ještě ve 12. Dobrovodský na vápně udělal několik kliček, ale nakonec se do nich zamotal a nevystřelil. V 16. prvně zahrozili hosté a po dlouhém autu hlavičkoval Šimon vedle. Hosté příkladně bojovali a domácí netrefovali bránu, jako Melka. Hosté se osmělovali z protiútoků, ale ani oni nebyli přesní. Po půl hodině přišel opět dlouhý aut do vápna domácích, kde míč tečoval Bečvařík hlavou a bylo 0:1. Za šest minut konečně domácí skórovali a povedlo se to po přihrávce Jakla Soukupovi. Nerozhodný stav vydržel pár minut, protože Bečvařík si lehce poradil s obranou a bylo 1:2. Oboustranně velké nasazení pokračovalo i po přestávce a hned po třech minutách Bečvaříkův trestný kop s pomocí teče ve zdi byl na 1:3. Domácí odpověděli po čtvrthodině Melkovou hlavičkou těsně vedle, ale také Doksy byly nebezpečné po hlavičce Bečvaříka. V závěru již Višňová hrála vabank a po trestném kopu Soukupa snížil na 2:3 Kepr st. V závěru vsadili domácí na útočnou kartu vše a Soukup mohl po svém uvolnění vyrovnat. Višňová ještě vytvořila před brankou Doks velký závar, v němž nikdo ani nadvakrát nedokázal dotlačit míč za brankovou čáru. V nastaveném čase ještě Dobrovodský netrefil odkrytý kus branky, na druhé straně Doksy po brejku nastřelily tyč. V 93. však mohlo být srovnáno, ale míč směřující do branky stihli hosté odkopnout.

Branky: 36. Soukup, 78. Kepr st. 30. a 39. Bečvařík, 48. Šimon. Rozhodčí: Ginzel, ŽK: 0:3. Diváků: 120. Višňová: Veselý - Zimák, Melka, M. Mazánek, Šmidrkal - T. Mazánek (46. Cýrus), Soukup, Holub, Kepr st. - Jakl (67. Kepr ml.), Dobrovodský.

Pěnčín-Turnov B - Mimoň 6:3 (3:1)

Na velice těžkém terénu byli domácí od 10. minuty lepším týmem. Snažili se hrát po zemi a tento způsob hry jim přinesl ovoce v podobě tří gólů. Kombinovali a byli stále v pohybu, takže hosté do poločasu dokázali kontrovat gólově jen jednou. Po změně stran Pěnčín přidal další dvě branky, v pohodě navýšil skóre na 5:1 a stále se snažil hrát fotbal naplno. V závěru Mimoň stihla vstřelit dva góly, ale žádné drama se nekonalo, protože na cestu jim v posledních vteřinách přibalil šestý gól Korček.

Branky: 14. Šteffan, 20. Kunst, 25. Havel, 70. Škréta, 78. Koubek, 90 (+1). Korček 40. Feher, 86. Hanoušek, 90. Špaček. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Pěnčín: Hyka - Tvrdý, Matoušek, Šteffan, Kratochvíl -Kunst (78. Bezemek), J. Škréta -Korček, Zdražil, Randák - Havel (46. Koubek).

Hrádek - Mírová 4:1 (3:1)

Mírová se představila s omlazeným týmem a Hrádek hned ve 2. minutě měl gólovku po rohu hlavičkoval Holeček nad. Po druhém rohu měl domácí Hnízdo hned trojitou šanci, ale gólman ho třikrát v šanci vyčapal. Střeleckou smůlu protrhl v 11. Zelenka, který polonůžkami usměrnil centr. Hosté o sobě dali vědět krátce nato, ale nakrátko zahraný roh se neujal. Za pět minut gólman hostů sice vyrazil hlavičku Holečka, ale proti dorážce Patrika Roba byl krátký. Po brejku střílel Hynek z vápna vedle, jenže domácí poté faulovali a z penalty Mírová snížila. Dvakrát domácí stihli prověřit brankáře, kterého nakonec před půlkou prostřelil křížnou ranou P. Rob. Po přestávce se hra zklidnila a možnosti měli jen domácí. Brunerova střela mířila do náruče brankáře, stejně jako po rychlém brejku koncovka Rumlera. Ten navíc nastřelil břevno. Přesto se domácí dočkali čtvrtého úspěchu, který zařídil jejich nejlepší hráč Rumler.

Branky: 16. a 41. P. Rob, 11. Zelenka, 90. Rumler 22. Kázner z pen. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Hrádek: Vašíček - Holeček (72. Mrázek), Brožík (62. Mičica), Bruner, Hnízdo - Hynek, Kovač, Vinš, Rumler P. Rob (77. Skrbek), Zelenka.