Liberec – V minulé sezoně měli co dělat, aby se zachránili. Takový strach už zažít nechtějí. Fotbalisté Liberce touží po návratu do horních pater tabulky, sami však vědí, že bez výrazných posil to bude složité.

„Chybí nám třináct hráčů z jarního kádru, z toho odešlo pět hráčů základní sestavy. Stavíme zase nové mužstvo. Chceme vylepšit loňské deváté místo, i když si uvědomujeme, že jsme jedním z nejméně posilujících týmů v lize. Uvidíme, jak si to u nás i u soupeřů sedne,“ předznamenal trenér Jindřich Trpišovský. „Máme nesmírně úzký kádr. Pokud by někdo vypadl, byl by to zásadní problém.“
Liberec opustili brankář Dúbravka, Baroš, Souček, Ekpai, Vůch a další. Klíčové opory se Severočechům nepovedlo nahradit. „Odešli nám hráči, kteří byli opěrnými pilíři. Bohužel se nám nepodařilo přivést nové pilíře, s čímž nejsme spokojeni. Vypadá to, že mužstvo bude trochu slabší, než jsme měli teď,“ přiznal sportovní ředitel klubu Jan Nezmar.

Slovan získal Malinského, talentované mladíky Pulkraba, Havelku a Kulhánka. Z hostování se vrátili Machuča, Folprecht a Knejzlík. „Chtěli jsme nahradit hráče, kteří během léta odešli, ale na současném fotbalovém trhu to zkrátka nebylo v našich silách. Žádné velké přestupy už v tuto chvíli nechystáme. Když se nám na přestupovém trhu nedařilo doteď, tak si nemyslím, že by se něco mělo změnit. Asi těžko najdeme nějakou zlatou žílu a budeme si moct někoho koupit. Spíš je šance, že nám některý z klubů pustí někoho z přebytečných hráčů,“ oznámil Nezmar.

V Liberci jsou smíření s tím, že o evropských pohárech si i letos budou muset nechat jenom zdát. „Všichni bychom chtěli hrát o Evropu, ale to nám letos nejspíš bude zapovězeno. Nechci nic vzdávat předem, ale asi to tak bude. Chceme hrát v klidném středu tabulky. Těžko můžeme konkurovat tomu, co za šílenosti rozjely se svými rozpočty Sparta nebo Slavia,“ řekl pro klubový web obránce Vladimír Coufal, který hlásí návrat po vleklých zdravotních problémech.