Eimann uzemnil Cvikov čtyřmi góly

Liberec - Pavel Eimann dokázal čtyřbodovému Cvikovu nasázet čtyři góly z celkových devíti, které poslední celek fotbalové I. A třídy chytnul od Krásné Studánky.

7.11.2017

Krásná Studánka - Cvikov - fotbalová I. A třída Liberecký kraj. Studánka je ve žlutémFoto: Deník / Cihlář Miloslav

Krásná Studánka před zápasem věděla, že pokud Cvikov neporazí, silně se namočí do sestupových vod. Ale devítka přesných tref znamená klidnější zimu, i když ve Studánce vědí, že takhle se nedá hrát krajská soutěž (bez trenéra a trénování). Oba kádry mají problémy s hráči, za hosty nastoupilo dokonce pět béčkařů. Za domácí nastoupil veterán Tomáš Macháček a kupodivu se střelecky prosadil.

Střelec kola Eimann je rodák z Valašska, kde hrál dokonce divizi za Velké Karlovice – Karolinku. Poté měl angažmá v německé Žitavě a pak s kamarády přešel do Bulovky. „Jsem už deset let Liberečák, tak jsem chtěl hrát co nejblíže domovu, proto jsem zvolil Studánku,“ uvedl 30letý střelec, který zaznamenal čtyři góly prvně v kariéře! „Soupeř , který hrál druhou půli o deseti, mi to usnadnil. Bylo to povinné vítězství a body nám zajistili lepší výchozí pozici na jaro, v němž to bude snad lepší,“ dodal Eimann.
Rynoltice remízou přišly o podzimní prvenství, protože doma jen remizovaly s Ruprechticemi. Pro ně to byl již osmý zápas v řadě bez porážky, i když tři poslední duely byly plichtové.

Rapid proti fotbalovější Lomnici zabojoval a vedl překvapivě 4:0. Hosté mohli utkání zdramatizovat za stavu 2:0, kdy během minuty dvakrát orazili břevno. Hejničtí vedli 2:0 v Košťálově a poté sedmkrát šli sami na brankáře. Neproměnili nic a nakonec se až do poslední minuty třásli o bod. Domácí stihli srovnat a v posledních deseti minutách gólman Dostál vychytal tři gólovky, k tomu domácí nastřelili ještě tyč.  Doubí dvakrát v Hamrech vedlo, aby nakonec prohrálo gólem z předposlední minuty. „Přišli jsme o dva vyloučené, ale zápas jsme si prohráli sami. Za první půle jsme měli z tutovek vést 4:1 a bylo jasno,“ přiznal trenér Peter Sulo.

Rynoltice – Ruprechtice 1:1 (0:1). Branky: 67. Kopic – 20. Chwiedziuk. Rozhodčí: Zboroň, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Rynoltice: Jan Vacek – M. Kotek, Všetečka, Bláha, Peřina (33. Hanzl) – T. Vacek, Trnka, T. Kotek, A. Kotek (80. Ptáček) – Balík, Kopic. Ruprechtice: Vavřich – Kesner, Vrtal, Průcha, Feri – Brabec, Chwiedziuk, Kušnirak (89. Rampáček st.), Suchý – M. Šrajbr, Sochor.
Krásná Studánka – Cvikov 9:1 (4:0). Branky: 42., 47., 50. a 86. Eimann, 2. a 36. M. Vondráček, 36. a 54. L. Stárek, 82. Macháček – 85. Vacek. Rozhodčí: Malena, ŽK: 0:2, ČK: 44. Urban (C). Diváků: 50. Vrábel – M. Vondráček, Smolák, Novák, Brada – Š. Vondráček (67. Macháček), Pojsl, L. Stárek, Lang, Toman (46. Jirousek) – Eimann.
VTJ Rapid Liberec – Lomnice 4:2 (2:0). Branky: 16. a 76. Kejdana, 18. a 70. Šikýř – 79. Přibyl z pen., 90. Drahoňovský. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 1:1. Diváků: 20. Rapid: Lukáč – Gschwentner, L. Halama, Horáček, Andrš – Snášel, Kejdana, Slatinka (70. Jech), Noel – Železný (58. Soukeník), Šikýř (82. Košnar).
Košťálov/Libštát – Hejnice 2:2 (0:2). Branky: 55. Stehlík, 81. Cerman – 25. Bouzek, 28. Sirůček. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 1:0. Diváků: 80. Hejnice: Dostál – Matěcha (40. Sýkora), Malinský, Dresler, Zrubec – Bouzek, P. Neumann, Koťátko, Havlišta – D. Neumann, Sirůček.
Velké Hamry B – Doubí 3:2 (1:1). Branky: 16. Paldus, 80. Kříž, 89. Kavan – 9. Holický, 52. Herkner. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 3:4, ČK: 80. Prousek – 73. Beneš, 90. Suchomel. Diváků: 50. Doubí: Jirák – Beneš, Kabát, Suchomel, Zeman – Zradička, Vlach, Benda (87. Čára), Hájek (75. Kosiewicz) – Holický, Herkner.

7.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zápas 24. kola hokejové extraligy mezi týmy HC Dukla Jihlava a Bílí Tygři Liberec.
23

Sanitka. Ilustrační snímek.
14

Ženu srazilo ve Vratislavicích auto. I přes rychlou pomoc zraněním podlehla

Soud s Nečesaným začne v lednu. Obviněná je i jeho manželka

Liberec – Odcházející ředitel Krajské nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný stane před soudem v lednu příštího roku.

Zloděj vyloupil školní jídelnu. Ukradl víno a peugeot

Frýdlant – Neznámý zloděj se v polovině listopadu vloupal do školní jídelny ve Frýdlantě.

OBRAZEM: Sychrovskou pohádku si všichni užili

Sychrov – Pohádkové prohlídky dělají na Sychrově od roku 2002, pro děti hrají třikrát do roka vždy v dubnu, kolem říjnových svátků a v listopadu.

Dobiášovou ulicí se rozezněly ráno sirény. Auto srazilo nezletilou osobu

Liberec – V úterý ráno došlo ke střetu osobního automobilu s nezletilou osobou a na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.