VTJ Rapid Liberec - Kolín 3:3 (3:0)

Domácí byli lepším týmem a kromě tří branek dalších pět jasných nedali. Hosté měli jedinou šanci, kterou zmařil Buchta. Ještě ve II. půli mohli domácí přidat další dva zářezy, ale nestalo se. Naopak soupeř potrestal zaváhání na půlce. Po hodině podle dohody šel ze hřiště obránce Němec a od té doby dostala hra Rapidu trhliny. Soupeř trestal dvakrát po rohovém kopu, když vyrovnání přišlo tři minuty před koncem. „Kdyby bylo do poločasu 8:0, nikdo by se nedivil. Ještě jsme za stavu 3:0 měli další tři stoprocentní šance, ale postupně nás hosté trestali. Škoda, že musel vystřídat náš nejlepší hráč Němec, který je v kádru áčka dospělých a byla domluva jen jeho hraní na hodinu,“ sdělil trenér Michal Matouš.

Branky: O. Diviš, V. Diviš, Kotek. VTJ Rapid: Buchta Slatinka, Jukl, Kopic, Němec Vodička, Kotek, Michalík, Svoboda V. Diviš, O. Diviš. Střídali: Sonntag, Mečíř, Vondrák.

Nový Bydžov - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Na umělé trávě to byl fotbalový boj, v němž domácí svého soupeře přetlačili a překvapivě zvítězili. Libereckých chybělo nasazení a do poločasu neměli šanci. Ve druhém poločase se Bydžov dostal do vedení, až pak začali Liberečtí tlačit. Jenže ze závěrečného náporu byly jen dvě šance, kdy zaváhal Šulc a po něm Patka z trestného kopu nastřelil tyč. „Do poločasu jsme neohrozili branku. Celkově jsme podali nedobrý výkon, kdy polovina hráčů byla naprosto špatná. Hrajeme o vedení v lize a takový výkon si nedokážu vysvětlit,“ uvedl hodně zklamaný trenér Josef Lexa.

Slovan:
Zoul Vasilko, Patka, Trnka, Bady Káva, Bouška, Ondráček, Čeřovský, Janošík Lukes. Střídal: Šulc.

Ve středu 28. března hraje liberecký dorost na městském stadionu o 13 hodin přípravu s Motorletem.