Do konce soutěže totiž zbývá jediné kolo, ve kterém Slovan hraje v Úpě a nepředpokládá se, že by tam ztratil body. V baraži by pak měl Slovan Liberec nastoupit proti 17. celku nejvyšší soutěže, ve které se hraje na dva zápasy s pohárovým hodnocením.

Slovan Liberec - Letohrad 10:1 (5:1)

Hosté sice zaskočili Slovan brankou na 0:1 (nedorozumění stopera s brankářem), ale po necelých dvou minutách bylo srovnáno. Zápas to byl jednoznačný a hrálo se pouze na branku Letohradu. Jasná převaha domácích byla vyjádřena deseti brankami, ale nejméně dalších deset šancí nebylo proměněno. „Soupeř byl slaboučký a my tak odehráli pohodové utkání," přiznal liberecký trenér Josef Lexa.

Branky: Šulc 2, Ondráček 2, Janošík 2, Lukes, Drobílek, Černý, Matějka. Liberec: Zoul - Vasilko, Patka, Trnka, Pokorný - Ondráček, Bouška - Drobílek, Matějka, Janošík - Lukes. Střídali: Šulc, Černý, Henzl, Novotný, Čeřovský.

VTJ Rapid Liberec - Vyšehrad 2:4 (2:2)

Přestože domácí dorostenci museli v I. poločase dotahovat náskok hostů, hráli dobře. Ve druhé půli si místy lepší Rapid vytvořil pět gólových situací, ale shořel na špatnou koncovku, když navíc dvě jeho střely zastavila branková konstrukce. Naopak Vyšehrad uměl dvě šance využít. Oba góly domácích vstřelil Kotek z pokutových kopů, které byly nařízeny vždy za faul.

„Podali jsme jednoznačně nejlepší výkon na jaře, i přes problémy se sestavou. V našem výkonu bylo srdce, všichni bojovali. Škoda, že tak dobrý výkon nebyl podložen góly," přiznal trenér Michal Matouš.

VTJ Rapid: Buchta - Svoboda, Slatinka, Sonntag, Andrš - Bartoš, Kotek, Michalík, Mečíř - V. Diviš, O. Diviš. Střídal: Horňák.