Bílý Kostel se během několika dnů dostal k šesti bodům. Nejprve mu byla přiznána kontumační výhra nad Frýdlantem a pak vyhrál nad Krásnou Studánkou, takže najednou atakuje špici tabulky. Na vzestupu jsou Hejnice, které si poradily ve Cvikově, a také VTJ Rapid Liberec, jež zabodovala naplno 
v Doubí, které v závěru zkolabovalo a prohrálo podruhé za sebou. Ostudu zažily Rynoltice, které propadly na hřišti ubohého Harrachova, jehož bilance po osmi kolech byla nulová.

Krásná Studánka – Bílý Kostel 4:5 (0:5)

Hostům v týdnu díky STK doputovaly do tabulky tři body za kontumační výhru nad Frýdlantem (potrestaní předložili pozdě registrace), což znamenalo výrazný posun do horních pater tabulky. U Nisy se odehrálo derby dvou nováčků a zápas přinesl dva rozdílné poločasy. V prvním kraloval hostující Bílý Kostel, ve druhém zlepšená Krásná Studánka málem v hektickém závěru vyrovnala. Začátek zápasu vyzněl překvapivě pro Kostel, který prakticky ze dvou střel dvakrát skóroval. Vše po nedůrazu domácích. Rychlé góly Michálka a F. Ulricha domácí totálně zaskočily a vykolejily. „Bílák“ byl na koni a za půl hodiny bylo 0:4, když třetí gól přidal aktivně hrající T. Janáček a po faulu gólmana na F. Ulricha z penalty navýšil Jan Ďuriš. Domácí byli na ručník, vůbec se jim nedařilo proti tvrdému, důraznému a jednoduchému fotbalu v podání Bílého Kostela. Mimochodem velmi účinnému. Studánka jen sporadicky po standardních situacích zahrozila, ale to bylo málo. Naopak ještě před přestávkou pečetil na 0:5 opět Ďuriš. Ve druhém poločase domácí ožili a konečně také začali hrát. Naopak zřejmě uspokojení hosté nedokázali podržet vepředu míč a po faulu na Killara proměnil studánecký Housa penaltu. Hra se poté srovnala a dvacet minut se hrálo bez větších šancí. Domácí po kombinační akci snížili J. Hájkem, což bylo deset minut před koncem. Studánka se chytla, začala finišovat a zle dotírat na soupeře. Po faulu na Langa tu byla druhá penalta proti Kostelu a opět Housa snížil na 3:5. Hosté začali propadat ve všech činnostech a domácí vsadili vše na útok. Po centru a odraženém míči vstřelil kontaktní gól Smolák. Jenže času více nebylo a nápor ukončil přesně v 90. minutě rozhodčí. Studánka tak nejen přišla o body, ale také o míč, který poberta uzmul na cyklostezce, zasunul pod bundu a ujel na kole neznámo kam.

Branky: 53. z pen. a 87. z pen. Housa, 81. J. Hájek, 89. Smolák – 29. z pen. a 42. Jan Ďuriš, 2. Michálek, 6. F. Ulrich, 25. T. Janáček. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:0. Diváků: 200. Kr. Studánka: Vrábel – Brada (55. J. Hájek), Sonntag, Vajtr, Grepl – Toman, Housa, Vondráček (70. Horáček), Lang – Killar, Smolák. B. Kostel: P. Ulrich – Galbavý (80. D. Ďuriš), L. Janáček, Chomout, Strnad – F. Ulrich (30. L. Janeček), Horváth (70. Sedlmajer), Michálek, Vitík – T. Janáček, J. Ďuriš.

Doubí – VTJ Rapid Liberec 2:3 (1:0)

Nadějně vstoupilo do městského derby Doubí, které se dostalo do koncovky Čárou, který sice v 6. minutě překonal gólmana, ale toho na čáře zastoupil bek. Po další rychlé akci domácích mířil vedle Herkner. Ve 14. předvedli domácí další protiútok a Herkner nastřelil tyč a dobíhající Kozák pálil přesně pod břevno. V dalším průběhu se fotbal odehrával mezi šestnáctkami, ovšem bez závěrečné přihrávky a přesné střelby. Doubí mělo gólovku ve 36., kdy Suchomelovu střelu vyrazil gólman Král špičkou kopačky. Rapid zlobil pouze ze standardních situací a také po dlouhých autech. V závěru půle ještě nebezpečně vystřelil domácí Čára. Po změně stran se dál hrálo po šestnáctky a nikdo neměl stoprocentní šanci. Závěrečných deset minut však bylo hektických. Nejprve hostující Šikýř z otočky vyrovnal a to hosty povzbudilo do útoku. Za tři minuty po trestném kopu a odraženém míči přišel centr za obranu, kde volný Lukáč dostal Rapid do vedení. Doubí odpovědělo pokusem Zradičky a pak se podařilo Suchomelovi srovnat, když usměrnil trestný kop Jonáše hlavou. Ještě mohlo být 
v Doubí veselo, když po rychlém brejku a tečované střele skončil míč na tyči. Nakonec však bylo vše jinak. Gólman Mohr rozehrál míč na beka, který s tím vůbec nepočítal. Do rozehrávky vletěl Barbořák a ranou ze 25 metrů trefil opuštěnou bránu za tři body!

Branky: 14. Kozák, 84. Suchomel – 79. Šikýř, 82. Lukáč, 90. Barbořák. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Doubí: Mohr – Jonáš, Beneš, Suchomel, Kabát – Zradička, Urban (77. Matuna), Kahl, Kozák (72. Hájek) – Herkner, Čára. VTJ: Král – Slatinka, Halama, Andrš, Lukáč – Šebek (66. Peš), Horňák (46. Studnička), Proche, Barbořák – Zvoníček (44. Houdek), Šikýř.

Cvikov – Hejnice 1:3 (0:2)

Hejnice od začátku dobře kombinovaly a vytvářely si šance, ale bylo to bez zakončení. Šanci po narážečce nedal Grujoski, domácí měli jen náznaky šancí. Ve 12. minutě hosté sehráli akci na jeden dotek a na jejím konci byl přesný Koťátko. Za tři minuty důrazný Koťátko vybojoval míč, a přestože mu gólman ránu vyrazil, v dorážce Sirůček nezklamal. V další šanci, zavánějící gólem, střílel však Sirůček nad. Po necelé půlhodině Hejničtí zvolnili a hrálo se většinou vprostřed hřiště. Závěr poločasu přinesl tlak domácích a Kanta po přetaženém centru a dorážce zachraňoval, stejně na místě byl při centrech a závarech. Domácí se také ve druhé půli snažili o tlak a hned po odraženém míči střela Jiráka prošla houštinou těl a zapadla za tyč. Jenže místo dalšího náporu došlo ke zklidnění hry a Hejnice měly více míč pod kontrolou. V 69. Kobr vypíchl míč, ale při samostatném nájezdu proti brankáři neuspěl. Za dvě minuty vystihl rozehru Sirůček a následně centr Matěchy uklidil hlavou do brány na 3:1 Kobr. Domácí mohli ještě závěr zdramatizovat, ale nedorozumění obrany s gólmanem nakonec hasil skvěle Kanta. Ten byl pohotový ještě při střele Čonky a poslední šanci měl hejnický Neumann, který z dobré pozice pálil vysoko nad.

Branky: 46. Jirák – 12. Koťátko, 15. Sirůček, 71. Kobr. Rozhodčí: Havel, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Hejnice: Kanta – Macháček, Kosiewicz, Malinský, Matěcha (55. Flesner) – Neumann, Grujoski (59. Šorejs), Koťátko, Sirůček – Kobr (85. Matouš), Dressler.

Lomnice – Frýdlant 2:0 (2:0)

Frýdlantští nastoupili do zápasu dost zakřiknutě, zřejmě se na nich projevila kontumace výsledku s Bílým Kostelem (pozdě předané registrace) a v jejich projevu chyběla ta správná frýdlantská jiskra, která je až dosud zdobila. Přesto dvacetiminutovka vyzněla pro ně, po akci Kutílka pálil z deseti metrů nad Štrbák a Drobný vypustil ze 28 metrů pěknou jedovku. Na druhé straně jen Ďoubalík byl schopen prověřit Höflera. Bohužel závěr půle Frýdlantu hrubě nevyšel. Po rohovém kopu míč prošel obranou a Kraus jej dorazil do sítě. Ještě do poločasu se pískla penalta, která se kopala za škobrtnutí Lodeho o protihráče. Ale byl to faul a domácí se tak mohli těsně před odchodem do kabin uklidnit. Ve druhé půli střílel hostující Coufal z trestného kopu těsně mimo a po centru vyslal Nosek jen slabou hlavičku. To bylo z produkce Frýdlantu vše. Domácí měli tři nebezpečné brejky, ale s těmi si Höfler dokázal poradit. Závěr pak odehrál Frýdlant 
v křeči, jeho náznaky šancí byly bez efektu.

Branky: 40. Kraus, 44. Drábek z pen. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 3:3. Diváků: 80. Frýdlant: Höfler – Plesar, Mičunovič, Drobný, Linhart – Lode (65. Šindelář), Šena, Štefan (55. Nosek), Kutílek – Štrbák, Coufal.

Harrachov – Rynoltice 3:1 (1:1)

Na malém hřišti s umělým povrchem to hostům nešlo. Sice měli začátek pod kontrolou a vedli brzy gólem Jana Vacka, kterému přihrál Ptáček. Jenže postupně se na hřiště vkradla nervozita, hlavně Rynoltičtí byli podráždění a nekoncentrovaní. Zřejmě ze samého kontaktu a také necitlivého přístupu rozhodčího. Na malém prostoru to byl jen boj o každou píď bez nějaké větší kombinace. Domácí moc nekombinovali, zato více stříleli ze střední vzdálenosti. Po dvou takových střelách se nakonec ze 30 metrů trefil Veselý. Hned nato byl Rynolticím vyloučen Ptáček a domácí hráli přesilovku. Ale byl to Zeidler, který ještě do poločasu měl dvě velešance a jednu z nich poslal do tyče. Čím dál více ubývalo kombinace a přibývalo kontaktů. Harrachov šel urputně za svým prvním vítězstvím a střílel hned jak se dostal za půlící čáru. Domácí se nakonec dočkali po trestném kopu a závaru do vedení. Hosté hráli na riziko dopředu, jenže Harrachovu se otevírala cesta do otevřené obrany, kterou mohl třikrát využít. Nakonec první výhru Harrachovských po velkém boji pojistil minutu před koncem Škoda z penalty.

Branky: 61. a 89. z pen. Škoda, 26. Veselý – 5. Jan Vacek. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 3:5, ČK: 28. Ptáček (R). Diváků: 80. Rynoltice: Kubínek – Švarc, M. Kotek, Bláha, Hanzl (60. Pudil) – Ptáček, A. Kotek (78. Závůrka), Kopic, Jan Vacek – R. Zeidler, T. Vacek.