Ve všech fotbalových soutěžích se to začíná pořádně „vařit“. Zaručené zprávy o tom, že se někdo nepřihlásí nebo sloučí, či odmítne postup, jsou na denním pořádku. Pro liberecké týmy jsou zajímavé všechny čtyři krajské soutěže, protože všude je stopa týmů z našeho okresu.

Krajský přebor

Zde je téměř jasno a hotovo. Do divize chtějí postoupit Semily, které v minulosti hrávaly dokonce III. ligu. Přezimovaly na první příčce a tu si drží dosud. Hrají v Sedmihorkách, doma se Cvikovem a končí v Jablonci ve Mšeně. Sice je právě Mšeno stále ohrožuje, ale šest bodů ztráty hovoří. Do I. A třídy jistě sestoupí poslední Vratislavice, které mají na předposlední Jablonec nad Jizerou ztrátu osmi bodů. Může však být i další sestupující. Při pádu Pěnčín-Turnova z divize sestoupí i jeho béčko z přeboru. Přestože je na slušném 9. místě. Všeobecně se věří, že Český Dub divizi zachrání, protože jinak by sestupoval další celek z přeboru. Višňová se zachránila výhrou v Pěnčín-Turnově, VTJ Rapid Liberec a Hrádek by měly ještě alespoň jednou vyhrát - to pro jistotu. Ještě je tak o co hrát.

I. A třída

Zde z libereckých klubů hrají o vše dva. Hejnice o návrat do přeboru, Stráž nad Nisou na opačném pólu tabulky o přežití. Hejnice na tom nejsou nejlépe, měly vyloučené a zraněné, takže byl povolán veterán Krišal a se sebezapřením hraje i kanonýr Smola. Do čela se tak dostala stále více posilující se rezerva České Lípy a Doksy s Hejnicemi mají o dva body méně. A právě tyto celky mají také našlápnuto na přebor. Stráž měla vpravdě mizerný podzim, jen šest bodů, to byla bída. Na jaře se však vzmužila a nasbírala dalších patnáct bodů.

V této soutěži hraje „o padáka“ ještě pět družstev. A Stráž má vše ve svých rukou: jede do Velkých Hamrů, doma hostí Bozkov a končí v Mimoni. Právě Bozkov má špatné vylosování a mohl by se vyměnit se Stráží v padání dolů. Liberecká Nová Ves zase hraje v Lučanech a již nyní prohlašuje, že se bude statečně bít i za Stráž. Pokud se zachrání Pěnčín– Turnov v divizi, sestoupí jen poslední celek.

I. B třída - Západ

Ryze liberecká záležitost ve všech směrech. O postup, nebo-li o první místo hrají Frýdlant a Ruprechtice. Frýdlant by rád, Ruprechtice prý nechtějí postoupit. Zatím jsou ve dvou bodech, třetí Lokomotiva Česká Lípa si šanci postupu ztratila v prohraném duelu s Frýdlantem doma (0:2). Všichni na Liberecku věří, že se rozhodne až v posledním kole, kdy Frýdlant hostí Ruprechtice. V dolních patrech je smutno v Novém Městě, které se nezachrání. Dalším adeptem sestupu je Jablonné, které doplatilo na avizované sloučení s Heřmanicemi a dohrává s minimem hráčů (na jaře udělalo 2 body).

I. B třída - Východ

Soutěž má skvělé dostihy Maršovice - Doubí. Jediný liberecký zástupce dokázal v jarních odvetách stáhnout osmibodový náskok suverénních Maršovic na jediný bodík a teď čeká na jejich klopýtnutí. Kdyby se Doubí podařilo postoupit, byl by to nádherný husarský kousek.

Okresní přebor Liberecko

Vedou Raspenavští, kteří jako jediní ze všech postoupit chtějí. Dětřichov na 2. místě sice stahoval náskok, ale prohrál na Gasservisu a asi nebude mít síly Raspenavu předehnat. V sestupovém pásmu jsou naštosována béčka, když jistotu sestupu má Stráž. Kdo bude další, o tom rozhodnou kruté boje.

Okresní přebor Jablonecko

Velice dlouho vedly liberecké Hodkovice nad Mohelkou před východočeským Harrachovem. Ten má však stejný počet bodů a navíc zápas k dobru… Takže titul jabloneckého mistra „vyžere“ cizák…

Okresní přebor Semilsko

Pět mužstev se rve o postup. Nová Ves, Stružinec, Košťálov B, Vysoké nad Jizerou a Libštát.

Okresní přebor Českolipsko

Vede jako pravidelně každý rok Jestřebí, které ale tradičně nepostupuje a mluví se o tom, že se kádr rozprodá. Za ním jsou dva „vlčáci“ chtiví postupu - Dubá a Dubice.