Držkov z I. B třídy neměl o I. A třídu zájem a jablonecké Mšeno zrušilo béčko v I. A třídě. Tím pádem se uvolnila dvě místa v této soutěži, která tak posunula liberecké týmy Ruprechtic a Rynoltic do I. A třídy.

A protože Rynoltice šly z I. B třídy nahoru, na jejich místo se z libereckého okresního přeboru dostal Bílý Kostel!

Mužstva z Liberecka, která postoupila mimo pořadí nahoru, mají doslova svátek. Rynoltice s kvalitním kádrem a nejlepším střelcem všech soutěží Romanem Zeidlerem hodně smutnily po skončení sezony, ale Chrastava byla přece jen lepší. „Něco jsme tušili, ale ve hře byly týmy spíš z Jablonecka. Jsme samozřejmě velmi rádi, kádr máme pohromadě a ostudu snad neuděláme," uvedl trenér Michal Šálek, který potvrdil, že za deset uplynulých let udělaly Rynoltice velký výkonnostní vzestup. Ruprechtice chtěly postoupit již loni a připravovaly kádr na ročník 2012/13. Nakonec skončily třetí a jaro měly velmi dobré. „Když se propočítávalo, kdo by mohl postoupit, mrzelo nás, že to byl Držkov a my byli až třetí. V našich silách bylo druhé místo, ale nedalo se nic dělat. Tohle je skvělá zpráva, i když chceme přebudovávat kádr," potvrdil předseda Ruprechtic Michal Viktora.

Nejvíc na trní byl předseda Bílého Kostela Roman Janáček, který od pátku jen telefonoval a telefonoval, jak to tedy bude. Nakonec se včera dočkal. „Je to pro nás velký historický úspěch, protože dospělí ještě nikdy v krajských soutěžích nehráli. Několikrát jsme sice bojovali o postup, ale povedlo se to až nyní, i když až ze druhého místa. V kraji jsme měli jen dorostence, a to v I. A třídě," dodal Janáček.

„Snad je konečně jasno a v úterý jsou soutěže dospělých připraveny," potvrdil manažer LKFS Jan König.

Krajský přebor

1 Mimoň, 2 Semily, 3 Mšeno, 4 Doksy, 5 Bozkov, 6 Desná, 7 Mírová, 8 Česká Lípa, 9 Pěnčín-Turnov B, 10 Skalice, 11 Sedmihorky, 12 Hrádek, 13 Doubí, 14 Višňová. Šest nováčků!

I. A třída

1 Harrachov, 2 Lomnice, 3 Horní Branná, 4 Jilemnice, 5 Rynoltice, 6 Ruprechtice, 7 Frýdlant, 8 Hejnice, 9 Stráž n. N., 10 Velké Hamry, 11 Košťálov, 12 Cvikov, 13 Chrastava, 14 Stráž p. R. Pět nováčků.

I. B východ

1 Držkov, 2 Krásná Studánka, 3 Rokytnice, 4 Pěnčín u Jablonce, 5 Plavy, 6 Mírová B, 7 Velké Hamry B, 8 Kokonín, 9 Zásada, 10 Jenišovice, 11 Hodkovice, 12 Rovensko, 13 Lučany, 14 Železný Brod B. Čtyři nováčci.

I. B západ

1 VTJ Rapid Liberec B, 2 Horní Police, 3 Rozstání, 4 Bukovany, 5 Hrádek n. N. B, 6 Bílá, 7 Nová Ves (Liberec), 8 Zákupy, 9 Staré Splavy, 10 Bulovka, 11 Raspenava, 12 Doksy B, 13 Sloup, 14 Bílý Kostel. Pět nováčků.

Zatímco okresní přebor Liberecka je místo Bílého Kostela doplněn Hlavicí na stálých čtrnáct mužstev, v sousedním Jablonci mají v okresních soutěžích totální devastaci. Okresní přebor i jediná III. třída budou mít po pouhých deseti účastnících nejsou lidi.