Liberecké Rozstání nemá s postupem problémy, již loni dalo dohromady poměrně silný kádr, který se především rekrutoval z několika hráčů Stráže n. N. kolem Romana Passiana. Přebor vyhrálo Rozstání s velkým náskokem a soupeřům dokázalo nastřílet přes sto branek. Svoji kvalitu prokázali vítězové i ziskem okresního poháru.

Jablonecký Kokonín hrál svá utkání na perku, ale v krajských soutěžích na tomto povrchu hrát rozhodně nemůže. „Jsme rádi, že jsme postoupili, i když nemáme travnaté hřiště. Proto abychom mohli hrát I. B třídu hledáme různé alternativy. Zatím to vypadá, že budeme první čtyři mistrovské zápasy hrát na trávě sousedního Rychnova, zbývající část podzimu odehrajeme na jedné z umělých trav v Jablonci,“ sdělil předseda Kokonína Josef Chuchla.

Na Semilsku si titul přeborníka vybojovalo béčko Lomnice. Ale… „V této chvíli to vidím tak 50 na 50, o víkendu bude schůze vedení našeho klubu, která o postupu rozhodne a teprve potom podáme přihlášku do příslušné soutěže,“ potvrdil sekretář Lomnice Stanislav Dlouhý. Samozřejmě teprve potom budou případně osloveny další týmy.

Na Českolipsku se trozhodne mezi Jablonným a Jestřebím. Oba mají stejný počet bodů, takže zde uvidíme po víkendu. Každopádně Jestřebí již dvakrát po sobě vyhrálo přebor, ale nahoru kvůli neshodám s Krajským fotbalovým svazem nechce. Ale kdoví, možná že zrovna letos postoupit bude chtít. Jablonné rozhodně do I. B třídy postoupit chce.

Potencionální postupující jsou tedy jakžtakž známi. Jenže jak budou I. B třídy vypadat v novém soutěžním ročníku? Fotbalové kuloáry šeptají, že po sestupu Skalice do I. A třídy se chce oddíl sloučit s Novým Oldřichovem a tento nový oddíl by hrál pouze I. B třídu. Jenže tuto variantu ani jeden ze zainteresovaných klubů nechce potvrdit a mlží.

„Podobnou informaci jsem zaslechl také,“ potvrdil sekretář LKFS Jan König. „Ale přihlášky na stole mám jak od Skalice, tak i od Nového Oldřichova. Něco na tom asi bude, protože Oldřichov již nepřijede k poslednímu utkání do Pěnčína,“ dodal. Tím pádem by se uvolnilo jedno místo v I. A třídě a postoupil by do ní další nejlepší tým z I. B třídy a potažmo by I. B třídu doplnil další klub z Českolipska.