Zítra od 17.30 hodin v Krásné Studánce a v neděli 29. května odvetu v Jihlavě. Pokud Slovan přejde přes Jihlavu, čeká ji další baráž - s ligovými Pardubicemi.

Slovan Liberec - Sokol Stará Lysá 2:2 (1:0)

Zápas začala obě družstva opatrně a hrálo se jen na půlce. První střelu vyslaly na branku v 7. minutě hráčky Lysé. Hráčky Slovanu ohrozily branku hostí poprvé v 10. minutě střelou Pižlové. Ve 14. poslala Pomijová balón dopředu na Svobodovou, ta obešla bránící hráčku a umístěnou střelou na zadní tyč nedala brankařce šanci - 1:0.

Většinu poločasu se pak míč pohyboval od vápna k vápnu, bez vážnějších šancí. Hráčky obou týmů bojovaly o každý míč a zápas se musel líbit. Ve 30. kopaly hostující hráčky přímý kop, nebezpečnou střelu brankářka Dolejšová vytěsnila na roh. Ve 33. krásně našla Svobodovou tentokrát Ubiasová, liberecká útočnice postupovala k brance podobně jako při prvním gólu, obešla jednu obránkyni, ale další dobíhající ji těsně před střelou ukopla míč na roh. Posledních pět minut poločasu měla ze hry víc Stará Lysá, ale do šance se nedostala.

Na začátku druhé půle měly víc míč na kopačkách hostující hráčky. V 51. zahrávaly roh, tvrdou střelu nasměrovanou před branku domácí obrana ve skrumáži tečovala za záda své brankařky Dolejšové a bylo vyrovnáno.

Gól Libereckými otřásl a aktivitu přenechaly hostům. Kolem 60. musela vyřešit dvě gólovky super zákroky Dolejšová, jednou ji pomohla tyč, další protiútoky vyřešila výborná obrana vedená nejlepší hráčkou zápasu Kovářovou. Posledních patnáct minut patřil domácím hráčkám. Po ťukesu Nováková - Svobodová se dostala do šance Matějková, ale její střelu zneškodnila brankářka. Do šance se pak ještě dostaly Pomijová a Svobodová.

V 90. přišla z rohu tvrdá přihrávka před branku Dolejšové, domácí obrana míč od branky nedostala, Filingerová musela dokonce vykopávat míč s čáry, ale dorážce již nikdo nezabránil a přišla ledová sprcha - 1:2. Domácí se statečně probíjely k brance hostů. A v poslední minutě zápasu našla Pomijová před velkým vápnem Matějkovou, jejíž střela z dálky ještě skočila a zapadla do branky - 2:2 a byl konec!

„Neuvěřitelné, co se může stát za několik minut. Těsně před koncem hrací doby dostat branku, která rozhoduje o vašem konci se jistě podepíše na každém. Tři minuty nastavení a zase je vše jinak. Minutu před závěrem dáme rozhodující gól a jsme první. I když průběh zápasu jsem si představoval jinak, hlavně po našem vedoucím gólu. Ale musím uznat sílu soupeře, který byl výborný, když v jeho středu hrála řada bývalých hráček Slavie a Sparty. Musím pochválit své hráčky za to, že to nevzdaly a bojovaly do závěrečného hvizdu,“ hodnotil trenér Jaroslav Gajdoš.