Vedoucí celek fotbalového přeboru Liberecka Sokol Pěnčín si vybral jeden z horších dnů a inkasoval pět gólů ve Frýdlantě v zápase, kde rozhodčí nařídil čtyři pokutové kopy! Pěnčín však nadále vede se solidním náskokem, protože jeho pronásledovatel Dětřichov jen remizoval v Mníšku s předposledním Gasservisem.

Frýdlant B - Pěnčín 5:2 (3:1)

Domácí nastoupili na favorita zhurta. Už v 1. minutě rozvlnil Stejskal boční síť pěnčínské branky, v 8. týž hráč tváří v tvář brankáři Piršelovi mířil jen doprostřed branky a tedy do gólmanovy náruče. Potom přišla skvostná frýdlantská pětiminutovka. V 20. minutě Miroslav Stýbal trefil z přímého kopu ze 30 metrů šibenici (1:0), ve 22. byl ve vápně stažen Michal Stýbal a Buřita střelou k tyči z penalty nedal Piršelovi šanci (2:0) a v 25. zvýšil Stejskal po samostatném úniku na 3:0. O pět minut později kopali penaltu za faul i hosté a Mihálik snížil na 3:1. Druhý poločas začali Pěnčínští aktivněji a v 51. po dalším faulu v šestnáctce dostali výhodu druhého pokutového kopu, který opět proměnil Mihálik v kontaktní branku na 3:2. Jenže netrvalo ani pět minut a sudí Rejf ukázal na penaltovou značku po čtvrté v zápase! Tentokrát ji kopali zase Frýdlantští po stažení hráče rukou a úspěšným exekutorem byl Michal Stýbal 4:2. Ten se poté v 63. napřáhl z 25 metrů, vymetl pavučinku v šibenici a definitivně rozhodl na 5:2. Hosté se pak ještě snažili alespoň zkorigovat, dvě šance měl Mihálik a zejména při té druhé se bravurním vyražením na roh blýskl domácí brankář Götz.

Branky: 55. z pen. a 63. Michal Stýbal, 20. Mir. Stýbal, 22. Buřita z pen., 25. Stejskal 30. a 51. Mihálik (obě z pen.). Rozhodčí: Rejf, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Frýdlant B: Götz Peml (75. Ponc), Kaplan, Vocásek (80. Votruba), Záruba Mir. Stýbal, Severýn, Stejskal (62. Šubrt), Pleskač - Michal Stýbal (88. Dědek), Buřita (84. Šlejtr). Pěnčín: Piršel - Lochman, Jaček, Škréta, Matějíček - Mynář (14. Kotrman), Mihálik, Žďárský, Zdražil - Mendlík, Vondráček.

Nová Ves - Jindřichovice 1:0 (0:0)

Nová Ves se tradičně pokusila o mohutný nástup a tradičně z něj nic nevytěžila. V 2. minutě Bartůněk po centru sklepl míč, do šance se tlačil Havel, ale důrazní obránci Jindřichovic mu ve střele zabránili. Na druhé straně se po centru před domácí branku dostával do slibné pozice Tichý, jenže špatně zpracoval míč. V 15. po akci Trojana šla tečovaná střela Bartůňka k tyči branky Jindřichovic, brankář Ležovič výtečně vytlačil na roh. Pak se pokoušeli o rány ze střední vzdálenosti hostující Tichý, Petrovič a Knapp, avšak bez úspěchu. Po faulu na domácího Dobiáše kopal nebezpečný přímý kop ze 17 metrů Mrijaj, s přispěním zdi letěl balon pod břevno a Ležovič opět vyrazil na roh. V úvodu druhé půle zahrozil z brejku jindřichovický Koutský, jehož hlavička se neujala. V 60. postupoval novoveský Trojan sám na branku, ale zaváhal a s jeho slabou střelou neměl brankář problém. Až v 65. se diváci dočkali gólu. Ve velkém vápně hostí se dostal míč k Novotnému, který se šikovně otočil a prostřelil vše 1:0. Hosté se poté snažili o vyrovnání, trestný kop Petroviče skončil těsně nad, poté Petrovič zahrozil po další standardní situaci, nicméně Marka nepřekonal. Domácí mohli skórovat z protiútoků, ovšem své pokusy nedotáhli do konce Mrijaj ani střídající Válek. V hektickém závěru, kdy se nastavovalo pět minut, už Nová Ves těsné vítězství ubránila a uchovala Jindřichovické v záchranářských starostech.

Branka: 65. Novotný. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Nová Ves: Marek Jansta, Martínek, Malaga, Dobiáš Luk. Adam, Novotný, Mrijaj, Havel (46. Modrák) Bartůněk (89. Maťátko), Trojan (63. Válek). Jindřichovice: Ležovič - Forman, Kopecký, Dlouhý, Petrovič-  Pleštil (75. Masár), Tichý, Knapp, Koutský (38. Hroch) - Soukup (55. Hampl), Řádek.

Gasservis Liberec Dětřichov 3:3 (1:0)

Na mníšecké trávě předvedly oba celky, ač jsou z opačných končin tabulky, oboustranně velmi pěkné, kvalitní utkání, ozdobené šesti góly. Domácí se v 27. minutě radovali z prvního gólu zásluhou Háziho. Před přestávkou ale přišla smutnější chvilka, když se nepříjemně zranil Bernášek a musel odstoupit. Dětřichov předváděl v úvodu druhé půle nebezpečné útoky a z jednoho z nich v 57. minutě Kareš vyrovnal. Uběhly však necelé tři minuty, hosté zahráli před vlastní brankou rukou a Smejkal z penalty dostal Gasservis znovu do vedení. Jenže gólostroj pokračoval v rychlém sledu, už v 62. opět Kareš hlavou znovu srovnal 2:2. A v 70. minutě šel Dětřichov poprvé do vedení, svůj útok zakončil David Ráž 2:3. Jenže v 75. se Smejkal trefil k tyči a bylo znovu nerozhodně 3:3. Zajímavé situace běžely dál jako ve zrychleném filmu. Krátce po rozehrání Dětřichovští zaútočili, domácí hráč zasáhl ve vápně rukou a penaltu kopali i hosté. Jenže Karešovu střelu gólman Tošner vystihl, takže se nekonal ani hattrick, ani další vedení favorita. V poslední čtvrthodině si nečekaně vytvořil Gasservis výrazný tlak a jeho hráči trestuhodně nedali čtyřikrát (!) z malého vápna. V 89. měli poslední možnost v podobě Smejkalova přímého kopu. Velmi pěknou střelu neméně pěkně zlikvidoval gólman Zeman vyškrábnutím zpod břevna a zajímavý zápas skončil remízou.

Branky: 60. z pen. a 76. Smejkal, 27. Házi 57. a 62. Kareš, 70. D. Ráž. Rozhodčí: Šrajbr, ŽK: 1:0. Diváků: 30. Hráno v Mníšku. Gasservis Liberec: Tošner Svinka, Hřeben, Macháček, J. Šolc Lednický, Smejkal, M. Šolc, Házi Bernášek (40. Sonntag), Bárta. Dětřichov: Zeman Kareš, Mičunovič, Vízner, Albert Válek, Lachman, Koťátko, M. Ráž Netolický, D. Ráž.

Nové Město - Vratislavice 3:6 (2:2)

V utkání mužstev z dolní poloviny tabulky viděli diváci devět gólů, k nelibosti většiny z nich ale šest v brance domácích. Hosté šli do vedení už v 10. minutě díky Abdumannadovovi, Novému Městu se však během další desetiminutovky podařilo otočit na 2:1 zásluhou Kadery a Davida. Kombinačně lepší a pohyblivější Vratislavice ještě do poločasu srovnaly na 2:2 střelou Žabky. V úvodní pětiminutovce druhého poločasu se hostům podařilo dát dva góly a krátce poté odskočit na rozhodující tříbrankový náskok. Zejména trefa Preisslera na 2:3 v 48. minutě z 35 metrů byla ukázková, další góly přidali svým druhým úspěšným zářezem Uzbek Abdumannadov a náhradník Holubec. Domácí poté kontrovali brankou Kolenkára na 3:5 a pak neproměnil Šindler svůj sólový únik. Vratislavičtí již náskok nepustili, dokázali podržet míč a v 77. ještě přidal jejich šestý gól další střídající hráč Komárek.

Branky: 18. Kadera, 20. David, 62. Kolenkár 10. a 50. Abdumannabov, 30. Žabka, 48. Preissler, 57. Holubec, 77. Komárek. Rozhodčí: L. Stýbal, ŽK: 3:2. Diváků: 50. Nové Město: Kocourek - Resl, Žlebek, V. Černý, Kadera - Bruský, K. Suk (68. Bartoš), Šindler, David (60. Jalovičár) - Kolenkár, O. Černý. Vratislavice: Jirák - Stolín, Krejčík (83. Sandleiter), Jakub Čermák (83. Hlava), Preissler (79. Šída) - Klíma, Dědič (35. Holubec), Bergr, Jan Čermák - Abdumannabov (72. Komárek), Žabka.

Krásná Studánka B - Jablonné 1:4 (0:3)

Domácí po zázračném vítězství 6:1 v Chrastavě z minulého týdne opět zapadli do své jarní výsledkové šedi. Navíc měli už zase problémy se sestavou, začali jen v deseti a až v průběhu první půle doplnili stav na jedenáct hráčů. Přesto nezahájili zápas špatně. Už v 8. minutě se měl brankář Jablonného co otáčet po samostatné akci Grepla, v 15. minutě po Greplově centru nepřekonali gólmana Pojsl ani z dorážky Pova. Poté se hosté probudili a stálo to za to během deseti minut nasázeli do studánecké branky, kterou musel hájit hráč z pole Kittner (a celkově ne špatně!) tři góly. Chyby domácí obrany potrestali postupně v 18. minutě Kovalev, v 23. Opršal a v 28. Hetver. Tento třígólový trhák hosty uklidnil a Jablonné v dalším průběhu potvrzovalo, že na jaře má dobrou formu. Ohrožovali Kittnerovu branku, ale ten ji kryl statečně. Pět minut po přestávce se domácím podařilo zkorigovat gólem Vajtra na 1:3 a Studánka se pokusila zdramatizovat zápas. Její hráči se tlačili dopředu, vytvořili si mírný tlak. Jenže v 69. přišel vydařený brejk Víta Šimona, Jablonné vedlo znovu o tři branky a tentokrát již další korekci nepřipustilo. Zatímco hosté, po podzimu poslední tým tabulky, se ze záchranářského pásma vzdalují, studánecká rezerva v něm vězí až po uši a s udržením v přeboru okresu to bude mít hodně složité. Pět kol před koncem ztrácí na nesestupovou příčku šest bodů.

Branky: 50. Vajtr 18. Kovalev, 23. Opršal, 28. Hetver, 69. V. Šimon. Rozhodčí: Svinka ml., ŽK: 0:1. Diváků: 20. Hráno v Mníšku. Krásná Studánka B: Kittner Z. Herman, Pova, M. Herman, Jirousek-  Bitman, Dvořák, Vajtr, P. Hájek - Grepl, Pojsl. Jablonné: Holub - Nešvera, Kovalev, Velecký (69. Němeček), Pavlas - Ptáček (78. Marček), Kotek, Opršal, M. Šimon - Hetver, V. Šimon.

Višňová B - Chrastava B 4:1 (4:0)

Dění prvního poločasu vzal do svých rukou jediný muž zkušený útočník Višňové Martin Štrbák. Již v 5. minutě se uvolnil v pokutovém území, byl faulován a nařízenou penaltu sám proměnil. V 7. šel Štrbák po přihrávce Cýruse sám na gólmana Kverku, ale mířil přes břevno. V 20. připravili další možnost Višňové jiní hráči: Soukupův trestný kop našel na malém vápně Bufáka, jehož pokus brankář dokázal vyrazit na roh. V 25. předvedli domácí nádhernou akci, při níž Soukup nezištně uvolnil T. Mazánka, ten běžel na branku v dvojici se Štrbákem a posledně jmenovaný zvýšil na 2:0. V 27. byl v šestnáctce přistrčen Kepr, byl z toho druhý pokutový kop a provedení se úspěšně chopil opět Štrbák 3:0. Teprve v 32. se dostali ke slovu hosté, kteří měli k dispozici slibný přímý kop z 20 metrů, jenže s Urbanovou nepříliš prudkou ranou neměl Závůrka potíže. V 38. běžel Soukup po odebrání míče stoperovi od půlky hřiště, před šestnáctkou uviděl volného Štrbáka, přesně mu nahrál a muž zápasu přidal svůj čtvrtý úspěch 4:0. Ani po přestávce Višňová nezastavila svou převahu, na chrastavskou branku se valil jeden útok za druhým. Agilní Soukup hledal centrem od brankové čáry v 47. na malém vápně Štrbáka, který se však k hlavičce už nedostal. V 50. Kverka vyrazil jedovatou střelu Soukupa z 15 metrů. O dvě minuty později se Soukup uvolnil v šestnáctce, přehodil gólmana, ale jeho lob přelétl i horní tyč. Hosté se dostali v 57. po faulu na Šipulu k dalšímu trestnému kopu, který napálil Bednář jen do zdi. V 64. se Chrastava ale přece jen dočkala dílčí gólové radosti: Šipula vypálil z 20 metrů přesně k tyči a snížil na 4:1. Višňovští si z toho nic nedělali, v 67. Bufák neskutečně přešel přes čtyři protihráče až před Kverku, ale vyslal také příliš vysoký lob. Mezi 72. a 80. minutou nevyužili slibné šance postupně Kocián, Soukup a dvakrát Nguyen buď zasáhl brankář, nebo mířili těsně mimo. Minutu před koncem měl Štrbák velkou možnost vsítit pátý gól, probil se na malém vápně k vyraženému míči, jenže přestřelil. Višňová byla po celý zápas lepší, držení míče v její prospěch bylo snad osmdesátiprocentní a poměr gólů 4:1 ani nevystihuje převahu domácích. Chrastavská rezerva obdržela v posledních čtyřech zápasech 20 gólů, nezískala v nich ani bod a může být ráda, že si na podzim vytvořila dostatečný bodový polštář, takže sestupové starosti se jí nebudou týkat.

Branky: 5. z pen., 25., 27. z pen. a 38. Štrbák 64. Šipula. Rozhodčí: Halík, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Višňová B: Závůrka - Bufák (70. Kocián), Pařík, Šolta (46. Bláha), Machek T. Mazánek (56. Trang Nguyen), Cýrus, Jos. Kepr ml., Labský (81. Mokrý) - Štrbák, Soukup. Chrastava B: Kverka - Stránský, Pokorný (70. Močárko), Rieger, Šipula - Sochor, Vácalvík, Škarýd, Urban - Jahoda, Bednář.

Hejnice B - Raspenava 6:1 (6:0)

Hejničtí chtěli napravit devítigólovou ostudu z minulého kola z Dětřichova a vtrhli na Raspenavu jako proslulá povodeň. Vedoucí gól dal Zoreník hlavou už v 35. vteřině! Ve 4. minutě se Doležal trefil ukázkově z 35 metrů pod břevno 2:0. O minutu později pádil Kobr sám ku brance, byl zkosen Koudelkou a ten ani nestačil zpotit dres a už putoval po červené kartě předčasně do sprch. Z následného přímého kopu domácí nic nevytěžili, ale v 14. minutě dal Kobr z 30 metrů na 3:0 a v 18. po kombinační akci Zoreník na 4:0… Poté se počet hráčů na hřišti v obou týmech vyrovnal, protože domácí Sýkora si začal ručně vyřizovat jakési účty s Pikousem mladším a sudí Dědek ho nekompromisně vykázal ze hřiště. Pavel Zoreník si z toho nic nedělal a v 24. napodobil dalekonosným projektilem z třicetimetrové vzdálenosti své spoluhráče z předchozího průběhu přesná trefa znamenala vedení 5:0 a Zoreníkův hattrick. Skóre poločasu, pro Raspenavu hodně krutého, zakončil v 36. po Doležalově přihrávce svým druhým gólem Kobr mladší 6:0. Pod vlivem rozhodnutého stavu v druhé půli úroveň hry poněkud upadla, v podstatě se zápas jen dohrával a o jedinou změnu skóre se postaral dvě minuty před koncem hostující Martin Zeman, který zkorigoval debakl na 6:1.

Branky: 1., 18. a 24. Zoreník, 14. a 36. Kobr ml., 4. Doležal 88. Martin Zeman. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 1:3, ČK: 1:1 (23. Sýkora 5. Koudelka). Diváků: 80. Hejnice: Chmelík - Stříbrný, Řezníček, Šorejs (46. Koutný), Doležal -Sojka, Šulc, Zrubec (60. Filipi), Sýkora Lad.-  Kobr ml. (60. Fetr), Zoreník (78. Leitner). Raspenava: Urban - Burgr, Koudelka, Resl, Pikous st. - Pikous ml., Vancl (60. Koprnický st.), Koprnický ml., Michal Zeman - Petrus (46. Meneghel), Martin Zeman.

1. Pěnčín 21 17 0 4 83:29 51

2. Dětřichov 21 14 3 4 64:34 45

3. Višňová B 21 13 1 7 61:39 40

4. Frýdlant B 21 13 1 7 51:38 40

5. Nová Ves 21 12 1 8 52:54 37

6. Chrastava B 21 9 3 9 52:59 30

7. Raspenava 21 9 1 11 48:46 28

8. Hejnice B 21 8 4 9 49:62 28