Fotbalová I. B třída: Nejlépe zatím vypadají Chrastava, Rozstání a Bílá

Jiskra Vratislavice

Cílem trenéra Miloslava Ulihracha je zastavit propad, stabilizovat kádr, doplnit a začlenit mladé hráče z dorostu. Postupně přebudovat a omladit kádr. Odešli: Michal Jiříček (hostování Harrachov), David Šturm (hostování Doubí), Jiří Kumprecht (hostování Semily), Ondřej Drbohlav (hostování Rozstání). Na hostování přišli Miroslav Šifta a Martin Házi z VTJ Rapid Liberec. Přípravná utkání Vratislavic: Chrastava 2:8, Krásná Studánka 2:2, Machnín 3:3, Nová Ves 3:5, Bílý Kostel 2:6.

FK Bílá

V klubu dochází k pozvolné generační výměně, kdy do klubu přišli mladší hráči. Na přestup Jiránek a Bílek a na hostování Najman a Trepera (všichni z Č. Dubu). „Stále ještě čekáme na Matěje Linharta ze Slovanu Liberec. V přípravě jsme odehráli dvě utkání, s Pěnčínem a Ruprechticemi, obě jsme prohráli. Mužstvo si na sebe teprve zvyká, proto bychom rádi chytli začátek. To bude složité, jelikož první kolo jedeme do Bulovky na nováčka soutěže a druhé kolo máme doma znovuzrozenou Chrastavu, která zřejmě bude favoritem soutěže. Neradi bychom v sezoně řešili záchranářské starosti," uvedl Martin Ludvík.

Slovan Hrádek B

Rozhodně nechce zopakovat jarní odvety, v nichž bodoval jen třikrát za remízy. „Musíme se snažit hrát kvalitněji a víc bodovat. K tomu by měli pomoci i navrátilci z Václavic útočník Patrik Rob a záložník Koleno," uvedl sekretář Tomáš Farský. Realizační tým ve složení trenéři Milan Fujáček a František Šašek spolu s vedoucím družstva Ladislavem Jirákem st. se musí obejít bez služeb legendy Aleše Konráda, který šel do Václavic. Z Náchoda zůstává na hostování Černohouz, z dorostu je Filip Bobvoš. Zároveň budou tým doplňovat dorostenci. V rámci tréninků si Hrádek B zahrál s Václavicemi a vlastním dorostem, porazil Krásnou Lípu 5:0.

Sokol Rynoltice

Příprava začala tréninkem 12. července v hojné účasti hráčů, ale uvidí se, zda tomu tak bude i během mistrovských zápasů. Na pozici trenéra došlo ke změně, když Michal Šálek nahradil P. Sehnala, asistentem zůstává Jaroslav Vacek st., vedoucím mužstva Prokop Tomáš. Přišli: Martin Kotek st. (návrat po 16 letech z Jablonného), Roman Zeidler (přestup z Českého Dubu), Stanislav Ptáček (hostování z Jablonného). Příprava: Bílý Kostel 3:2, Václavice 10:3, Ruprechtice 5:2. „Kádr je stabilizovaný a konsolidovaný. Neměl by být problém hrát do 5. místa," uvedl trenér Jaroslav Vacek.

Spartak Chrastava

Po dvou letech se vrátili Chrastavští na svůj zrekonstruovaný stadion. Kádr trenéra Petra Rozmajzla tím pádem zaznamenal nárůst členstva a od 10. července chodilo na tréninky přes 30 borců. Z Neugersdorfu přišel Michal Rozmajzl, Dan Polák a Procházka z Hrádku, Lukáš Trojan ze Stráže, Cusnir z Nové Vsi a Marko Polák z Vratislavic. Višňovský Zimák je již hráčem Spartaku. Zcela nově je na hostování Lukáš Suk ze Slovanu Liberec, který ještě na jaře hrával ČFL. Takže s návratem na domácí hroudu přichází i hráčská kvalita, a to se musí odrazit na dobrých výsledcích. Příprava: Vratislavice 8:2, Osečná 7:4, Hrádek 2:2, dorost VTJ Rapid 7:3.

Sokol Bulovka

Úplný nováček má nového trenéra, když za Roušara přišel Karel Pantůček z Višňové. Zpět do Pertoltic se vrátil Michal Hýbl, Jan Capulič změnil hostování z Nového Města v přestup. Hostování z Habartic prodloužil Marian Potoč a ze stejného klubu přichází Bohumil Tůma. V přípravě obsadil nováček I. B třídy na turnaji v Habarticích třetí místo, v přáteláku prohrál v kombinované sestavě s Dětřichovem 0:4. V Bulovce si přejí v premiéře hlavně se udržet.

Sokol Rozstání

V uplynulém ročníku skončili čtvrtí, letos by rádi do 3. místa. Zkušený kádr trenérů Jiřího Mužáka a Jiřího Rybáře posílili Drbohlav z Vratislavic, Smrž ze Stráže n. N. a Roll ze Stráže p. R. Hostování z Hlavice opět prodloužil gólman Kotlár. V přípravě odehrálo Rozstání zápasy: Zdislava 8:2, Semily A 0:5, Víchová 8:2, Pěnčín-Turnov B 2:3.

FK Nová Ves

Po dvou letech azylu se Ves vrací na své obnovené hřiště, které zpustošila povodeň. Trenér Bartůněk však bude bez Cusnira, který šel do Chrastavy. Nově jsou v jeho mužstvu Mrijaj ze Stráže n. N., Martin Holub z Oldřichova. „Stavíme nové družstvo, protože příchodů a odchodů je víc. Bude to pro nás takový nultý ročník. Zrušili jsme dorost, takže kluci přešli do béčka v okresním přeboru," informoval předseda Jaroslav Müller.

Sokol Ruprechtice

Družstvo povede nově hrající trenér Zbyněk Rampáček, kterému z mužstva skončili Záveský a Suchý. Novými hráči jsou gólman Libor Vavřich (návrat z Jablonce), Dušan Hošic (návrat ze Stráže n. N.), dojednán je příchod Michala Šislera z Německa. Ruprechtice jako jediné budou hrát ve východní skupině, kde by chtěly čeřit vrchní vody. V přípravě porazily Bílou 3:1, prohrály v Rynolticích 2:5 a remizovaly 4:4 v Nové Vsi.