Výhry prvních tří celků tabulky zakončily poslední dějství fotbalového okresního přeboru Liberecka 2011/12.

Přebornický titul obhájila Viktorie Dětřichov, která výhrou 4:1 poslala rezervu Krásné Studánky do III. třídy. Zda však Dětřichov postoupí do I.B třídy, zatím není známo. Jestli se v Dětřichově vzdají práva postupu, rozhodne do pátku výbor oddílu.

Na šanci stále čeká druhá Bulovka.

Na konci tabulky rozhodly o nejpodstatnější věci vzájemné zápasy. Krásná Studánka B sice při shodném zisku s béčkem Nové Vsi má výrazně lepší skóre, ale ve vzájemných utkání prohrála 0:3 a 2:5 a sestupuje.

Bílý Kostel – Horní Řasnice 0:1 (0:1)

Utkání se předehrávalo, protože Bílý Kostel měl v sobotu oslavy a sváteční zápas se Slovanem Liberec. Ačkoli měli domácí, hrající ještě naposledy v azylu v Hrádku nad Nisou více ze hry, lepší produktivitu předvedla Horní Řasnice. Karel Podrazil se v 39. minutě přesně trefil a snaha Kostela v dalším průběhu už byla marná. Zvláště když v 70. musel jít předčasně do sprch po druhé žluté kartě Michálek.

Branka: 39. K. Podrazil. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 1:2, ČK: 70. Michálek (Bílý Kostel), 20 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich – Chomout, Třešňák (70. Motejlek), Rychetský, Černý – Vitik, Michálek, Ďuriš, F. Ulrich – Sedlmajer (55. Janeček), Strnad. Horní Řasnice: Höfler – V. Podrazil, Peml, Chadt, Macoun – Krýcha, Lenhart (81. Chlebek), K. Podrazil, Mařík – Stránský, Hrevuš.

Osečná – Nová Ves B 9:1 (2:0)

Hned v prvních minutách domácí dvě šance neproměnili. V 13. ale rozjel koncert nejlepší hráč zápasu, osečenský Tomáš, který dal první gól. V 29. zvýšil Rybář na 2:0. Hosté se za tohoto stavu ještě nevzdali, jenže v 56. nedali penaltu po domácím faulu. V 58. Osečná odpověděla třetím gólem a pak už navyšovala náskok, který přerušil jen M. Kučera gólem na 4:1. Dva hráči Osečné dali hattrick: Jarý a především Tomáš, který kromě toho ještě čtyři góly připravil.

Branky: 13., 82. a 90. Tomáš, 62., 83. a 86. Jarý, 29. a 74. Rybář, 58. Trapp – 72. M. Kučera. Rozhodčí: L. Kozák, ŽK: 1:1, 100 diváků. Osečná: Raba – Novotný, Bláha, Třešňák, Rybenský – Trapp, Jarý, Pošva (62. Bílý), Janeček (25. Krásný) – Tomáš, Rybář. Nová Ves: Gregor – Holub, Černý, M. Kverka, Cverčko – Štefan, Čermák, Čanda, J. Kučera – Vojtěch, M. Kučera.

Jindřichovice – Habartice 4:3 (2:1)

Hned při prvním kontaktu s balonem prošel Kyncl obranou Jindřichovic a otevřel skóre. Domácí se probudili a v 21. min. Jakub Forman lahůdkově umístil přímý kop ke vzdálenější tyči. V 39. Kopecký potvrdil poučku „Když nevíš, co s balonem, vystřel!" a dostal Jindřichovice do vedení. V 59. Hradec dorážkou zvýšil na 3:1, jenže pak přišel klasický jarní závěr Jindřichovic. V 85. Marcian snížil na 3:2 a do průběhu utkání výrazně zasáhl i další střídající hráč, tentokrát domácí Vak, který v 88. ve snaze odvrátit míč nekompromisně zamířil pod břevno vlastní branky – 3:3… Jenže tentokrát závěr Jindřichovice zvládly, když Vak v 90. vše napravil a po úniku Resla vsítil na konečných 4:3.

Branky: 21. Jan Forman, 39. Kopecký, 59. Hradec, 90. Vak – 12. Kyncl, 85. Marcian, 88. vlastní (Vak). Rozhodčí: Mečíř, ŽK: 1:4, 49 diváků. Jindřichovice: Rezler – Přibyl (80. Nohejl), Jakub Forman, Andrš, Kopecký – Petrovič, Resl, Hradec, O. Tichý – Jan Forman (63. Vak), Hroch. Habartice: Fric – Zimák, Slavík, Bradáč, Bláha – Treteník (75. Marcian), Svoboda (60. Kupec), Hrubý (80. Tichý), Čumpl – Kyncl, Rysziowski.

Krásná Studánka B – Dětřichov 1:4 (1:3)

Domácím vyšel vstup do zápasu a po zásahu dětřichovského hráče rukou ve vápně se ujali zásluhou T. Hájka z penalty vedení. Dětřichovský Vágner však do 25. minuty otočil na 1:2 a ještě do přestávky zvýšil Netolický mladší na 1:3. Po přestávce v obrovském vedru tempo upadlo, šancí už se mnoho neurodilo, ale Dětřichov přidal díky Koťátkovi ještě čtvrtou branku, zaslouženě zvítězil a potvrdil, že je právem okresním přeborníkem. Naopak béčko Studánky sestupuje do III. třídy.

Branky: 6. T. Hájek z pen. – 20. a 25. Vágner, 40. Netolický ml., 70. Koťátko. Krásná Studánka: Vrábel – Bufka, Palán, Soukup, Pižl – T. Hájek, Brada, Bitman (46. Toman), Grepl – Devátý (46. Linke), J. Hájek. Dětřichov: Zeman – Válek, Zimmermann, Kareš, Vízner – Ráž, Netolický st., Kocián, Netolický ml. (75. Patrman) – Vágner, Koťátko.

VTJ Rapid – Gasservis 6:1 (2:1)

Domácí byli opět bez gólmana, tentokrát šel mezi tyče Lukáč. Zato na hrotu se objevil devětapadesátiletý Pepík Šoun. Ovšem Franta Chlum, který nastoupil za Gasservis, je ještě o dva roky starší. Již po dvou minutách vojenské béčko vedlo zásluhou Grujoskiho. Pak spálili své velké šance Šoun a zejména Šikýř. Na 2:0 tak zvýšil až střídající Filinger. Těsně před koncem ale vyšla Sonntagovi ulička na Lednického, který snížil. Ve druhé půli se začala projevovat větší fyzička domácích. Chytrým lobem zvyšoval Novák a po spolupráci se Stuchlíkem se podruhé trefil Grujoski. Nevídanou ránu na 5:1 předvedl z 30 metrů Škoda a konečnou podobu výsledku dal po samostatné akci Šikýř. Hosté již moc šancí neměli, pouze hlavička M. Šolce olízla břevno.

Branky: 2. a 63. Grujoski, 28. Filinger, 54. Novák, 67. Škoda, 71. Šikýř – 42. Lednický. Rozhodčí: Kubát, ŽK: 0:1, 60 diváků. VTJ Rapid Liberec: Lukáč – Meyer, Halama, Boleček, Škoda – Stuchlík, Novák, Grujoski, Jerie – Šoun (25. Filinger), Šikýř. Gasservis: Tošner – Jan Louda, Fišera, J. Šolc, Beneš – M. Šolc, Sonntag, Chlum (63. Šrám), Lednický – Švanda, Smejkal.

Višňová B – Hejnice B 10:0 (4:0)

Hosté přijeli jen v jedenácti lidech, nastoupit musel i jejich trenér Čermák a od začátku nedělního zápasu to byla hra kočky s myší. Višňová vedla již v 8. minutě 3:0 (!) a po trestném kopu Mazánka v 17. minutě dorážel Mrázek na 4:0. Na Hejnických byla trošku patrná jejich sobotní rozlučka se sezonou. Dostali jen k jednou náznaku šance – k přímému kopu v 47. minutě, který vyrazil nohama domácí brankář. Pak už se skóre navyšovalo, v 71. dal Štrbák svůj čtvrtý gól v zápase a v 80. završil Mrázek na kýženou desítku.

Branky: 4., 48., 63. a 71. Štrbák, 2. a 8. Kopecký, 17. a 80. Mrázek, 52. Závůrka, 66. Zach. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 1:0, 50 diváků. Višňová: Mokrý – Mařík, Kepr st., Zach, Machek – Labský (46. Mourek), M. Mazánek (50. Závůrka), Kepr ml., Kopecký (55. Bláha)- Mrázek, Štrbák. Hejnice: L. Ráž – Sokol, Čermák, Berka, Přibyl – Sirůček, Malinský, Pecháček, Severýn – M. Ráž, Leitner.

Frýdlant B – Bulovka 0:1 (0:0)

Kanonýr Hofman trefil v 13. z trestného kopu tyč. V 35. ale Hofman neunesl jeden z výroků sudího a byl vyloučen za urážku. Přesto byli hosté aktivní, v 41. nastřelil Milan Hýbl další tyč frýdlantské branky. Krátce po změně stran byl faulován hostující Zbořil a nařízenou penaltu proměnil tradiční bulovský exekutor, brankář Zajíček – 0:1. Frýdlant ve snaze vyrovnat v dalším průběhu nevyužil dobré dvě příležitosti (Štrbák, Plesar) a Bulovka si už nedala výhru vzít.

Branka: 48. brankář Zajíček z pen. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 3:2, ČK: 35. Hofman (Bulovka), 80 diváků. Frýdlant: Jelínek – Kaplan, Mir. Stejskal, Uhrik, Ponc – Weidisch (67. Bartoš), Kutílek, Plesar, Štrbák – Krišal (70. Tomášek), L. Stýbal. Bulovka: Zajíček – Capulič, Zbořil (65. Franc), Potoč, Eimann – Pavlů, Michal Hýbl, Hanisch (45. Smolný), Židuliak (83. Brykner) – Milan Hýbl, Hofman.