Dětřichov podlehl v Hejnicích

Liberec - Největší překvapení 8. kola fotbalového okresního přeboru (sedmého hraného) se zrodilo v Hejnicích. Tamní rezerva poprvé v sezoně vyhrála a podařilo se jí díky skvělému vstupu do utkání s favorizovaným Dětřichovem, který naopak vůbec poprvé nebodoval!

29.9.2010

SVŮJ DOMOV MÁ NA NISE NOVÁ VES B. Ta porazila Jindřichovice 3:1. Ve výskoku vpravo novoveský Vach, vlevo jindřichovický Petrovič. Foto: Deník/ Jan Škvára

Vedoucí nováček z Bílé pokračuje bez ztráty kytičky, tentokrát jeho tažení odneslo B-mužstvo Krásné Studánky.

Zvedá se Nové Město, jež podruhé za sebou vyhrálo venku - tentokrát v Bulovce. Pěkný obrat v druhé půli předvedlo béčko Frýdlantu proti rezervě Českého Dubu. Bílý Kostel v hrádeckém azylu zdolal Gasservis. Jindřichovice doplatily v duelu s Novou Vsí B na zranění svého gólmana již v 25. minutě, do branky musel hráč z pole.

Nedělní utkání VTJ Rapid Liberec B - Višňová B bylo odloženo pro nezpůsobilý terén, stejně jako dvě dohrávky plánované na včerejší státní svátek: Český Dub B - Višňová B a Bulovka - Gasservis. Naopak další dohrávka 2. kola se včera uskutečnila na umělé trávě v Hrádku nad Nisou a Bílý Kostel v ní podlehl béčku libereckých vojáků 2:3, ačkoli v poločase vedl 2:0.

Frýdlant B - Český Dub B 6:2 (1:2)

Hosté měli v prvním poločase mírnou převahu, v 10. minutě nastřelili břevno. Nicméně jako první skóroval Frýdlant, trefil se Stýbal po hezké akci Šindlera. Dub však za tři minuty vyrovnal z penalty a po gólu Tichého šel dokonce do šaten s vedením 2:1. Ohromná aktivita Frýdlantu v úvodu druhé půle ovšem slavila úspěch. V rozmezí jedné minuty domácí otočili skóre a poté s přehledem ovládli další vývoj zápasu. Stejskal dovršil hattrick a v 87. ještě přidal šestý gól Dědek.

Branky: 22., 78. a 84. Stýbal, 50. Pavlišta, 51. Jelínek, 87. Dědek - 25. Flanderka z pen., 35. Tichý. Rozhodčí: Lubor Kozák. ŽK: 2:2. 80 diváků. Frýdlant B: Pokorný - Šlejtr (70. Tomášek), Pavlišta, Dědek, Mikan - Sekáč (68. Klícha), Šindler, Martin Stejskal, Jelínek - Stýbal, Kaplan (57. Holub). Český Dub B: Appeltauer - Altman, Bílek, Havlík, Najman (83.Linke) - Flanderka, Jandus, Tichý, Fila - Holubek, Hon (57. Kolomazník).

Bílý Kostel - Gasservis 4:2 (1:0)

Střelecky produktivnější Bílý Kostel se radoval ze tří bodů na umělé trávě v Hrádku nad Nisou. Domácí poslal do vedení v 19. minutě Michálek. Když v úvodu druhé půle zvýšil až na 3:0, zdálo se být rozhodnuto, ale Gasservis se nehodlal vzdát. V 65. min. snížil a v 75. sice Sonntag nedal penaltu, ale Semerák dokopl vyražený míč do sítě. Pojišťující branku na 4:2 vstřelil Kostel devět minut před koncem.

Branky: 56. a 81. Holec, 19. Michálek, 50. Janeček - 65. Šindelář, 75. Semerák. Rozhodčí: Čermák. ŽK: 4:1. 20 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich - Dofek, Strnad, Laibl (78. Janáček), Černý - Janeček (62. Janků), Michálek, Mizera, Holec - Kohout, Třešňák (54. Sedlmajer). Gasservis: Lachčina - Jan Louda, Sonntag, Koblížek (80. Lednický), Hřeben - Šolta, Frolík (65. Celler), Chlum (56. Semerák), Šolc - Jakub Louda, Švanda.

Bulovka - Nové Město 1:4 (1:3)

Domácí začali lépe a ujali se vedení, jenže pak po dvou hrubých chybách v obraně dovolili Novému Městu ještě do poločasu otočit výsledek a dokonce inkasovali gól „do šatny“, takže do kabin se šlo za stavu 1:3. Po změně stran měla Bulovka více ze hry, ale ani jednu ze svých četných šancí nedokázala proměnit. Naopak Nové Město ještě přidalo čtvrtý zásah do černého.

Branky: 20. Milan Hýbl - 45. a 63. Bartoš, 28. Hofman, 43. Bruský. Rozhodčí: Soukup. ŽK: 1:1. 70 diváků. Bulovka: Zajíček - Capulič, Zyollar, Lengál, Milan Hýbl (46. Nol) - Slavík, Zbořil, Turek (46. Smolný), Michal Hýbl - Paulů, Peml. Nové Město: Kocourek - Plaček, Z. Suk, Jiruš (72. Škareda), Bartoš - Kadera, Jalovičár, Bruský, L. Suk - Hofman, Jiruše (70. David).

Bílá - Krásná Studánka B 5:1 (1:0)

Úvod zápasu měl lídr přeboru poněkud vlažný, přesto se mu po půlhodině hry podařilo skórovat zásluhou Škody. Po přestávce již byla hra Bílé živější, po akci Košumberského zvýšil Kauška na 2:0. Palán pak úspěšnou střelou vsítil kontaktní gól Studánky, jenže domácí brzy opět odskočili na 3:1 a zápas dohráli v pohodě.

Branky: 30. Škoda, 54. Kauška, 71. Imrich, 76. Zelinka, 87. Müller - 63. Palán. Rozhodčí: Z. Házi. ŽK: 0:1. 50 diváků. Bílá: Vitík - Smydžar, Linke, Bulíř, Kratochvíl - Škoda (60. Müller), Imrich, Kauška, mohr - Zelinka, Ludvík (46. Košumberský). Krásná Studánka B: Tošner - Dvořák, Míl, Kocour, Vajtr - Charvát, Bitman, Hájek, Anděl - Palán, Mendl.

Nová Ves B - Jindřichovice 3:1 (0:0)

Vývoj zápasu ovlivnilo zranění brankář Jindřichovic Krauseho, který si v 25. minutě vymknul palec na ruce. Hosté neměli náhradního gólmana a tak šel chytat hráč z pole. „Domácí“ (hrálo se v Liberci na umělce u Nisy) toho využili v úvodu druhého poločasu. Nejprve se trefil Bartůněk z trestného kopu, potom přidal branku na 2:0 po centru Janošík hlavou a v 68. zvýšil opět Bartůněk na 3:0. To už hráli hosté o deseti, když v 62. byl po druhé žluté kartě vyloučen za řečnění Kopecký. A v 70. ho doprovodil pod sprchy rovněž za protesty Přibyl, který dostal rovnou červenou kartu. Paradoxně v devíti lidech Jindřichovičtí Nové Vsi nejvíc zatápěli, ale stihli už jen snížit zásluhou Zobala pět minut před koncem.

Branky: 55. a 68. Bartůněk, 60. Janošík - 85. Zobal. Rozhodčí: Luboš Bláha. ŽK: 1:1. ČK: 62. Kopecký, 70. Přibyl (oba Jindřichovice). 20 diváků. Nová Ves B: Zahradník - Vávra, Kopic, Machatý, Martínek - Hořák, Janošík, Musil, Bartůněk - Souček, Vach. Jindřichovice: Krause (25. Knapp) - Přibyl, Petrovič, Zobal, Forman - Matoušek, Kopecký, Tichý, Obajdin - Sochor, Eret.

Hejnice B - Dětřichov 3:2 (3:1)

Vstup do zápasu měly Hejnice jako z říše snů. Ve 4. minutě po přihrávce Zrubce skóroval Severýn, o pět minut vstřelil za asistence Milana Novotného Zrubec druhý gól a ve 13. zaskočila brankáře Dětřichova Zemana na těžkém terénu rána Miloše Novotného z 25 metrů. Domácí mysleli, že je rozhodnuto a málem se jim to nevyplatilo. Hosté se postupně dostávali do hry. V 31. ještě Farský zachránil, ale o minutu později „vyrobil“ Zrubec zbytečnou penaltu a Kareš snížil na 3:1. Druhý poločas, to na stále se zhoršujícím trávníku víc boj než fotbal. Dětřichovu se podařilo v 86. min. brankou Koťátka závěr ještě zdramatizovat, ale Hejničtí již výsledek 3:2 uhájili.

Branky: 4. Severýn, 9. Zrubec, 13. Miloš Novotný - 32. Kareš z pen., 86. Koťátko. Rozhodčí: R. Kozák. ŽK: 3:3. 60 diváků. Hejnice B: Farský - Miloš Novotný, Pelikán (78. L. Kobr), Leitner, Budka - Severýn, Malinský (60. Pecháček), Přibyl, Zrubec - Milan Novotný, Zoreník (88. Čivrný). Dětřichov: Zeman - Kareš, Zimmermann, Vízner (58. Mičunovič), Lachman - Koťátko, Bálek, Ráž, Netolický st. - Vágner, Netolický ml.

Bílý Kostel – VTJ Rapid B 2:3 (2:0)

V úterní dohrávce 2. kola se Bílému Kostelu vydařil první poločas a domácí si v něm vytvořili dvoubrankový náskok. Do druhé půle však již zřejmě nastoupili s pocitem, že se nemůže nic stát. Vojáci vycítili šanci, díky gólům Řeháčka a Matěchy vyrovnali a čtyři minuty před koncem z penalty za faul zezadu rozhodl Řeháček o jejich vítězství.

Branky. 30. Chomout, 42. J. Ulrich – 55. a 86. z pen. Řeháček, 63. Matěcha. Rozhodčí: Špecián. ŽK: 1:1. 30 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich – Ďuriš, Strnad, Batthyanyi (29. Vitík), Černý (40. Třešňák) – Janeček, Michálek, Mizera, Holec (86. Sedlmajer) – Chomout, J. Ulrich. VTJ Rapid B: Hes – Pogner, Landyš, Binha, Toman – Martínek, Řeháček, Barbořák, Matěcha – Hlava, Jerie.
29.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Výstava Metznerbund v Oblastní galerii.
9

Metznerbund v Oblastní galerii překvapuje porcí pestrého umění českých Němců

JAKUB ROSSMANN Narodil se 16. října v liberecké porodnici mamince Michaele Hesové z Liberce. Vážil 3,81 kg a měřil 52 cm.
8

Hlasujte pro nejhezčí miminko 42. týdne roku 2017

Kraj ušetřil na veřejných zakázkách miliony

Liberec – Od začátku letošního roku do konce září Liberecký kraj vyhodnotil celkem 135 veřejných zakázek za předpokládanou hodnotu 827.497.297 Kč.

Byl to dříč, vzpomíná na atleta Karla Koláře jeho trenér Vladimír Zelin

Úspěšný, nedávno zesnulý, jablonecký atlet, Karel Kolář, strávil nejdelší a také nejúspěšnější sportovní období v jablonecké TJ Liaz. Tam jej v letech 1977 až 1982 trénoval Vladimír Zelinka.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech opět mohou plnoletí občané ČR volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Derby mělo říz! Liberec obrat dokonal v nájezdech, Litvínov nasadil posily

Litvínov – Osmý pokus libereckým vicemistrům vyšel a konečně slaví první venkovní výhru v sezoně. Dočkal se v jednom ze šlágrů 15. extraligového kola v Litvínově, kde díky trefě Michala Bulíře vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři dvakrát prohrávali, avšak vždy dokázali srovnat krok a obrat nakonec v nájezdech dokonali.