Desítka juniorských gólů

Liberec - V pondělním utkání fotbalové ligy juniorů na umělé trávě U Nisy padlo úctyhodných deset branek. Za Slovan nastoupil Mile Savkovič ze srbského FK BSK Borča. Obrany byly na obou stranách dost průchozí.

4.6.2013

Juniorka v divoké přestřelce zdolala Příbram 6:4Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

„Cením si toho, že na stopery šli po roce a půl bez fotbalu Červinka a útočník Komenda. Tušili jsme tam menší problémy, což se také potvrdilo. Přesto aspoň takto tým podrželi, protože jiná alternativa nebyla," potvrdil trenér Jiří Chytrý. „Na toto jsme dokázali reagovat góly a soupeře přestřílet," dodal.

Liberec - Příbram 6:4 (4:3)

Brankovou spršku zahájila ofenzivně laděná Příbram v 5. minutě, která využívala nedůrazu a nesehranosti obrany. Do poločasu hosté třikrát vedli, ale Slovan vždy po pár minutách reagoval a gólově dotáhl po podobných chybách příbramské defenzivy. Nakonec rekonvalescent Červinka vstřelil gól na 4:3. K vidění byl tvrdý, důrazný fotbal, plný osobních soubojů. Po přestávce šel do obrany čerstvý Trnka a Komenda se šel bít do útoku. Hosté hráli jednoduše dopředu, na dlouhý míč šli rozražeči a hbití útočníci, zejména Glasnovič, dělali problémy. Po jednom takovém lobem vyrovnali. Příbram měla chuť útočit a dvakrát zachraňoval na čáře Beníšek, jednou pomohla Bojčukovi tyč. Na druhé straně byl blízko úspěchu Komenda. Nakonec o výsledku rozhodly dvě penalty v závěru. Nejprve gólman Kukla srazil Janošíka a pak bek zahrál ve vápně rukou. V obou případech byl úspěšný Filip Drobílek, který tak zaznamenal hattrick. „Obě byly jasné, ale daly dvě předtím, kdy trefil bek skluzem Savkoviče a při stáhnutí Komendy," podotkl Chytrý.

Branky: 8., 82. z pen. a 84. z pen. Drobílek, 21. Káva, 28. vlastní, 34. Červinka - 5. a 50. Řezáč, 13. Kdolský, 23. Matějů. Rozhodčí: Bílek, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Liberec: Bojčuk - Kmoníček, Červinka, Komenda, Beníšek - Bouška, Kastelovič - Savkovič (70. Leibl), Drobílek, Janošík (90. Matějka) - Káva (46. Trnka).

4.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Zápas 24. kola hokejové extraligy mezi týmy HC Dukla Jihlava a Bílí Tygři Liberec.
23

Sanitka. Ilustrační snímek.

Ženu srazilo ve Vratislavicích auto. I přes rychlou pomoc zraněním podlehla

Soud s Nečesaným začne v lednu. Obviněná je i jeho manželka

Liberec – Odcházející ředitel Krajské nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný stane před soudem v lednu příštího roku.

Zloděj vyloupil školní jídelnu. Ukradl víno a peugeot

Frýdlant – Neznámý zloděj se v polovině listopadu vloupal do školní jídelny ve Frýdlantě.

OBRAZEM: Sychrovskou pohádku si všichni užili

Sychrov – Pohádkové prohlídky dělají na Sychrově od roku 2002, pro děti hrají třikrát do roka vždy v dubnu, kolem říjnových svátků a v listopadu.

Dobiášovou ulicí se rozezněly ráno sirény. Auto srazilo nezletilou osobu

Liberec – V úterý ráno došlo ke střetu osobního automobilu s nezletilou osobou a na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.