Fotbalisté B–mužstva libereckého Slovanu byli po třech kolech ČFL bez prohry, v neděli však prohráli v „malém derby“ se sousedním rivalem, Baumitem Jablonec B, ostudně vysoko 0:4.
Tento výsledek, ale zejmévýkon některých hráčů nenechal klidným trenéra Slovanu B Františka Šturmu:
„Jsem velmi zklamaný. Soupeř nás od první minuty přehrával. Ačkoli za nás hrálo pět fotbalistů z širšího kádru áčka, zapadli do průměru a někteří byli i podprůměrní. Nejsem například vůbec spokojen s přístupem Gecova. Už na předzápasový sobotní trénink přišel s tím, že ho to nebaví. Přesto byl zvolen kapitánem, mysleli jsme, že ho to bude motivovat, že vyhecuje tým. Místo toho předvedl jen dvě nebo tři dobré dobré přihrávky, jinak hodně ztrácel míče, nezajišťoval protihráče. Od fotbalisty, který bojuje o místo v áčku a má už na svém kontě i prvoligové starty, bych čekal, že bude na hřišti nejlepší.“
Šturma si vzal na paškál i některé další fotbalisty: „Dohnálek už čtvrtý zápas po sobě předvedl takový výkon, že nevím, jestli tomu nedává všechno, nebo jestli na to nemá. Po neděli musím konstatovat, že někteří hráči z kádru A-mužstva zbytečně zabírají místo kmenovým hráčům béčka, kteří by možná hráli lépe. Po příchodu Krátkého a Zemana se mužstvo trochu zvedlo, ale už to bylo za stavu 0:2 a bylo těžké něco s tím na hřišti dělat.
Ale abych neobviňoval jen „áčkaře“ - svůj standard nesplnila dnes ani řada hráčů z B-mužstva. Jarkovský naprosto neplnil taktické pokyny, nepokrýval hráče ani nevykrýval prostor. Proto jsem ho s Gecovem už v průběhu prvního poločasu stáhnul, i když jsem si byl vědom, že takovýto krok přináší určité riziko v případě například zranění některého z hráčů v dalším průběhu zápasu.“
V nedělním derby propadlo snad celé liberecké mužstvo, včetně obranné čtveřice. František Šturma konstatoval:
„Celá čtyřčlenná obrana měla hlavní úkol - nedat prostor dvěma nebezpečným jabloneckým útočníkům Mešanovičovi a Vukovičovi. A jaký byl výsledek? Mešanovič měl tolik prostoru, že nám dal tři góly… Zápas bude mít dohru, nebude to pro hráče příjemné a budou padat i pokuty. Hráči jsou odměňováni finančně za své výkony, tak teď budou podle zásluh také „odměněni“…“
Trenér Jablonce B Jiří Hloušek byl pochopitelně spokojen: „Ohromně mě těší, že jsme naši nepříznivou sérii zlomili a povedlo se nám udělat takovýto výsledek. A zrovna tady v Liberci… Je ovšem fakt, že třeba už minulý náš zápas s béčkem Slavie měl svou kvalitu, chybělo nám jen proměňování šancí.
Celkově v těch předchozích třech mistrovských zápasech to bylo o našich problémech v koncovce a také o tom, že jsme se nedokázali vyvarovat hrubých individuálních chyb, které vedly ke gólům v naší síti.
Teď se to konečně otočilo, začalo se nám dařit i střelecky.
Taktiku jsme nijak výrazně neměnili, vycházeli jsme z naší hry. Jen jsme spoléhali na velkém hřišti zde v Liberci na tvůrčí schopnosti Davida Procházky a ty se potvrdily. Nádherně rozděloval míče na útočníky a ti toho dnes dokázali patřičně využít. Pokud jde o Mešanoviče, byly to jeho devátá, desátá a jedenáctá vyložená šance v letošní ČFL, ale teprve dnes je začal proměňovat. A proměnil všechny tři.“
Jablonecká juniorka se díky nedělnímu výsledku odpoutala ze dna tabulky třetí nejvyšší soutěže a poskočila na 14. místo.
V sobotu přivítá v domácím prostředí v Českém Dubu soupeře z Písku, který je zatím jen o skóre druhý za vedoucí Vlašimí.
Právě do Vlašimi zamíří v příštím kole Slovan Liberec B a nečeká ho v sobotu lehký zápas. O síle Vlašimi se přesvědčila v 3. kole Hlavice, která tam utrpěla debakl 1:4.
O nadcházejícím víkendu je sice reprezentační pauza, takže teoreticky by mohli rezervám pomoci fotbalisté z A–mužstev, ale uprostřed týdne se hraje 2. kolo Poháru ČMFS, v němž bude hrát Jablonec zítra v Letohradě a Liberec ve čtvrtek v Turnově. Hráči z áčka tedy budou mít za sebou zápasovou zátěž.
Liberecké B–mužstvo absolvuje zítra přípravné utkání v Čelákovicích.