Kromě duelu Baníku Ostrava ve Slavičíně je na programu také utkání divizního Kolína se Slovanem Liberec (od 17.00 hodin). Trenérem Kolína je někdejší opora libereckého Slovanu, krajní obránce Bohuslav „Bogas“ Pilný, který jistě své svěřence na zápas se svým bývalým klubem důkladně připravil.

Kolínští postoupili do 2. kola po výhře na penalty nad třetiligovým Vltavínem Praha. V tabulce divizní skupiny C jim patří páté místo. O víkendu dokázali remizovat 1:1 na hřišti Velimi, která do té doby vévodila tabulce. Střelec kolínského gólu Biško byl ale vyloučen a bude tedy dnes chybět.

Liberecký celek je kompletní. „Zdravotní problémy jsou minimální. Drobné šrámy mají z pátečního utkání s Ostravou Nezmar a Kerič a o jejich startu se rozhodne v den utkání,“ informoval trenér Slovanu Liberec Josef Petřík.

Domácí pohárová soutěž je jednou z cest, jak proniknout do evropských klubových pohárů, o čemž se již Slovan Liberec v minulosti nejednou přesvědčil. Vždyť už jeho první kontakt s evropským fotbalem v roce 2000, včetně slavných duelů s Liverpoolem, se uskutečnil díky triumfu v Poháru ČMFS.

Liberec je samozřejmě na hřišti účastníka divize jasným favoritem, ale nechce nic podcenit. „To opravdu ne,“ potvrzuje Petřík. „Nebudeme nikoho šetřit, pokračujeme v zápasovém rytmu. Chceme se udržet po výhře 4:1 nad Baníkem na vítězné vlně a přistoupíme k zápasu s plnou zodpovědností. Jsme si vědomi, že už čtyři prvoligové celky v tomto kole poháru vypadly na hřištích týmů nižších soutěží.“

Slovan by nerad následoval příklad kvarteta, které se poroučelo pryč z domácího poháru hned při svém prvním vystoupení: Příbram prohrála v Písku, Bohemians 1905 ve Varnsdorfu, Slovácko v Břeclavi a Hradec Králové na Viktorii Žižkov. Do Kolína pojedou povzbudit liberecký celek i fanoušci, jejichž zájezdový autobus odjíždí od stadionu U Nisy ve 14.30 hodin. Kurzy sázkové kanceláře Fortuna na dnešní pohárový duel: na výhru Kolína 16,9, na remízu 7, na výhru Liberce 1,1.

V případě postupu by jel tým Slovanu Liberec ve 3. kole příští středu 22. září na hřiště druholigové Karviné. Ve třetím kole Ondrášovka Cupu už mají ve zmíněném termínu jistou účast dva další zástupci Libereckého kraje. Baumit Jablonec bude hrát v Praze na Julisce proti druhému mužstvu tabulky 2. ligy Dukle Praha, SK Hlavice přivítá doma prvoligové Dynamo České Budějovice. Osmifinále Ondrášovka Cupu se potom bude hrát již dvoukolově v termínech 27. října a 10. listopadu.