Chrastavě jeden gól na body nestačil. Prohrála

Liberecko - Krajský fotbalový přebor/ Ze čtyř zástupců okresu bodoval pouze Pěnčín-Turnov B. Ostatní týmy Liberecka zklamaly.

3.11.2014

Chrastavě jeden gól na body nestačil.Foto: Hana Rozmajzlová

Dost špatný víkend zažily týmy z Liberecka. Nejhůře dopadli fotbalisté z Hrádku a vedoucí Chrastavy, protože odevzdali na domácích hřištích body soupeřům. Višňová nebyla sice v Železném Brodě horší, ale nakonec podlehla 3:1. Radost tedy panovala pouze v Pěnčíně, kde domácí rezerva porazila Mšeno. Stále vede Chrastava, které všichni přejí, aby minikrizi zažehnala v nadcházejícím posledním kole.

Chrastava – Bozkov 1:2 (0:0)

Střetly se dva kvalitní týmy, které jsou fotbalově na výši. Domácí se od minulého utkání v Hamrech trápí v koncovce a zřejmě prožívají menší herní krizi. Hostům patřila úvodní čtvrthodinka, ale nic podstatného si nevytvořili. Ve 22. minutě měl Bozkov první šanci, Chrastava odpověděla dorážkou, která ale neměla gólové parametry. Ve 34. rozjel gólovku domácí Kouba, ale 100% šanci nedal. Oba celky podávaly disciplinovaný výkon, při kterém se ale skóre neměnilo. Stačila však minuta po změně strana a Michal Rozmajzl byl po skrumáži před brankou Bozkova neomylný a Chrastava vedla. Ale za další tři minuty gólová hlavička hostů nenašla cíl. Domácí pak v 55. minutě nechali dorážet před brankou Černého, který srovnal skóre. Domácí sice dál tlačili a šli do šancí, jenže Vávra nastřelil tyč, při hlavičce M. Rozmajzla skvěle zakročil gólman a navíc mladý Ďuriš nastřelil spojnici branky. A byli to Bozkovští, kteří se s plichtou nechtěli smířit. V 82. ještě pálili do spojnice břevna a tyče, aby pár minut před koncem vstřelil po rohu Černý svůj druhý gól – vítězný. A to ještě v samém závěru Kosiewicz zneškodnil brejk hostů.

Branky: 46. M. Rozmajzl – 55. a 86. Černý. Rozhodčí: Pavlus, ŽK: 0:4. Diváků: 220. Chrastava: Kosiewicz – P. Rozmajzl, Uzel, Žemlička, Bartoš – Abrahám (71. Kopecký), M. Rozmajzl (72. Cusnir), Vávra, Kouba – Ďuriš (71. Beneš), Řezka.

Hrádek – Velké Hamry 0:1 (0:0)

Zápas to byl hodně průměrný, chyběl mu náboj, i když se hra přelévala od vápna k vápnu. Ale ve hře byla oboustranně spousta nepřesností a prakticky vše bez střelby. Hrádečtí vystřelili za celý zápas na branku pouze čtyřikrát, z toho třikrát mimo a jednou se míč stěží dokutálel k brance. Hamry praktikovaly pozornou defenzivu a hru dlouhých míčů zezadu. V 6. minutě, po sérii čtyř rohů zakončoval domácí Hynek slabě. V 19. vyslal Švejkovský svůj trestný kop těsně vedle šibenice. Hosté měli svoji první šanci po hodině hry, kdy Miček přetlačil soupeře v souboji a střelou z úhlu zaznamenal jediný, ale rozhodující gól. Jinak to byl typický remízový zápas. Bohužel pro Hrádek nakonec dělbou bodů neskončil.

Branka: 61. Miček. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 3:1. Diváků: 110. Hrádek: M. Rob – Holeček, Hynek, Brožík, Šámal – Bruner, Janů, Švejkovský, Mizera (82. Zelenka) – P. Rob (71. Haunold), Skrbek (64. Hořák).

Železný Brod – Višňová 3:1 (0:1)

Půl hodiny se hrál vyrovnaný fotbal bez vyložených šancí, i když hosté postrádali čtyři opory. Na obou stranách se kopaly tři trestné kopy, které likvidovali obránci a brankáři. Ve 30. hostující Jakl našel centrem Studničku a jeho střela na zadní tyč byla přesná. Za dvě minuty měl opět možnost Studnička, ale dobře postavený gólman jej vychytal. Višňová byla do poločasu lepší a je škoda, že Šmidrkal neuspěl v dorážce zblízka. Ve 40. ještě vystrašil domácí zadáky brejkem Studnička. Začátek druhé půle vyzněl pro Brod a dvě střely jeho Havrdy. V 60. hosté zbytečně faulovali na hranici velkého vápna a Maryško se pěkně trefil přes zeď na 1:1. Višňová rozhodně nebyla horší, jenže v 72. přišel faul Kepra ve vápně a z nařízené penalty dostal domácí do vedení Šimek. Poté se hrálo spíše na polovině domácích a Višňová se snažila útočit ve více hráčích. Hra na riziko přinesla šanci Štrbáka, jenže tomu zmenšil úhel gólman. Višňová vsadila vše na útok. Možnost měla po Šmidrkalově trestném kopu do vápna, ale míče se zmocnil gólman a dlouhým výkopem jej poslal dopředu, kde Honc „udělal“ jediného beka Višňové a po úniku obešel i gólmana na 3:1.

Branky: 60. Maryško, 72. Šimek, 89. Honc – 30. Studnička. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Višňová: Vykoukal – Šmidrkal, Jakl, T. Mazánek, Koudelka – Zimák, M. Mazánek, Holub (90. Bláha), Kepr ml. (81. Mrázek) – Studnička, Štrbák.

Pěnčín-Turnov B – Mšeno 3:0 (2:0)

Na domácích je vidět pohoda, kterou prakticky okamžitě umocnili gólem Moravce v samém začátku. Pěnčín hraje pohledný fotbal a v útoku to klape, protože kombinace se daří. Šulc právě po jedné takové přidal druhý gól a soubor trenéra Petříka dál makal. Je pravda, že za tohoto stavu Pěnčín přežil dvě velké šance hostů, ale Hyka byl vždy na místě. V 67. domácí přečkali další obrovskou příležitost Mšena, ale z protiútoku Šulc předvedl bezvadnou koncovku na 3:0. V závěru pak domácí měli další brejkové situace, ale další trefu již nepřipojili.

Branky: 22. a 67. Šulc, 1. Moravec. Rozhodčí: Horák, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Pěnčín-T: Hyka – Petřivý, Šimek, Šteffan, Tvrdý (75. Žabokrtský) – Korček (80. Poláček), Kunst, Randák, Havel – Šulc, Moravec.

3.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

JAKUB ROSSMANN Narodil se 16. října v liberecké porodnici mamince Michaele Hesové z Liberce. Vážil 3,81 kg a měřil 52 cm.
8

Hlasujte pro nejhezčí miminko 42. týdne roku 2017

Peníze. Ilustrační foto.

Kraj ušetřil na veřejných zakázkách miliony

Byl to dříč, vzpomíná na atleta Karla Koláře jeho trenér Vladimír Zelin

Úspěšný, nedávno zesnulý, jablonecký atlet, Karel Kolář, strávil nejdelší a také nejúspěšnější sportovní období v jablonecké TJ Liaz. Tam jej v letech 1977 až 1982 trénoval Vladimír Zelinka.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech opět mohou plnoletí občané ČR volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Derby mělo říz! Liberec obrat dokonal v nájezdech, Litvínov nasadil posily

Litvínov – Osmý pokus libereckým vicemistrům vyšel a konečně slaví první venkovní výhru v sezoně. Dočkal se v jednom ze šlágrů 15. extraligového kola v Litvínově, kde díky trefě Michala Bulíře vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Bílí Tygři dvakrát prohrávali, avšak vždy dokázali srovnat krok a obrat nakonec v nájezdech dokonali.