Fotbalová I. A třída/ Frýdlant podruhé po sobě zvítězil, Rynoltice daly čtyřku Hejnicím

Frýdlant - Košťálov 2:0 (1:0)

Domácí, povzbuzeni výhrou nad Jilemnicí, s dirigentem Foldou v záloze a Kutílkem na místě stopera začali na přírodní trávě proti kvalitnímu soupeři dobře. Hosté hráli proti bojovným domácím kombinačně, ale Frýdlant měl dvě šance. Ve 27. minutě dlouhý pas Drobného našel Coufala, který posunul míč na Foldu. Ten se dostal za obranu, poradil si s gólmanem, kterého posadil na zadek a následně dovezl míč do brány. Frýdlant měl více ze hry a tlačil se dopředu. Deset minut po přestávce vyvinuli hosté tlak, jež narušily dva domácí brejky. V 68. běžel Coufal sám na brankáře, který ho po kličce sestřelil. Byla z toho sice jen žlutá karta, ale také penalta, a tu zkušený Folda proměnil na 2:0. Až do konce Frýdlant kontroloval hru a druhou výhru si nenechal vzít.

Branky: 27. a 68. z pen. Folda. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 2:1. Diváků: 70. Frýdlant: Höfler - Peml, Kutílek, Drobný, Scheidl - Plesar, Folda, Šena, Weidisch - Coufal (88. Šlejtr), Jelínek.

Rynoltice - Hejnice 4:0 (1:0)

Bojovné utkání o každý metr hřiště, časté souboje a minimum souvislých akcí. Hned v 1. minutě domácí T. Vacek vyzkoušel pozornost gólmana Vykoukala, ale jinak se hrálo jen po šestnáctky a hra byla kvůli řadě soubojů často přerušována. Hostům se vydařil ve 30. snad jen jediný útok, ale gólem neskončil. Po bratrské spolupráci Vacků Jana s Tomášem padl první gól domácích, kdy Tomáš udělal ještě kličku na vápně a k tyči překonal brankáře. Víc se do poločasu neudálo. V 50. Kotek ml. zkoušel lob z vápna, ale Vykoukala nepřelstil. Rozhodujícím momentem byl druhý gól Rynoltic v 71. minutě. Po centru Švarce zprava zakončil přesně opět Tomáš Vacek. Domácím gól pomohl, uklidnili se a v rozmezí devíti minut vstřelili tři branky. V 75. ranou ze 30 metrů Švarc a pak Jaroslav Vacek po rohu a odraženém míči. Rynoltičtí byli až do konce důraznější a dokázali odrážet hejnické pokusy úspěšně. Zatím mají Rynoltice z domácích zápasů skóre 12:0.

Branky: 38. a 71. Tomáš Vacek, 75. Švarc, 78. Jaroslav Vacek. Rozhodčí: Marek, ŽK: 2:5. Diváků: 80. Rynoltice: Kubínek - T. Zeidler, M. Kotek ml., Hanzl, Švarc - Jar. Vacek, Všetečka, Ptáček, Vodseďálek - T. Vacek (80. Javůrek), Jan Vacek (82. Spurný). Hejnice: Vykoukal - Novotný, Budka, Matouš, Šorejs (63. Dressler) - Grujoski, O. Malinský, M. Malinský, Kobr - Kouba, Zeman (90. Berka).

Chrastava  - Velké Hamry 2:0 (1:0)

Šlágr kola přinesl vyrovnaný boj, v němž se Hamry prezentovaly jako velmi kvalitní soupeř. Hrálo se nahoru dolů, fotbal to byl velice náročný. Po úvodní šanci Beneše, měli také hosté tu svoji, Hamry dokázaly fotbalově kousat, ale střeleckých pokusů měli více domácí. Bartošova rána ze 17 metrů byla slušná, Beneš s Jahodou vytvořili šanci pro Henzla, ale ten zakončoval vedle. Ve 41. dostal Beneš přihrávku od Vávry a prvně pokořil gólmana Hamrů. Ještě ve 45. běžel Jahoda sám na bránu, nahrál Řezkovi, který sice skóroval, ale bylo to z údajného ofsajdu. Po změně stran nebezpečně hlavičkoval Henzl, Řezka ve skluzu nebyl přesný. Pak hostující Miček viděl červenou kartu a domácí hráli přesilovku, jenže vidět to až tolik nebylo. V 75. šel od půlky Henzl sám, následně jeho střela skončila na spojnici břevna a tyče. Také Procházka nezakončil dobře a krátce nato šel předčasně do sprch druhý hráč Hamrů. Tím pokusy hostů o vyrovnání skončily. Naopak domácí Cusnir překopl bránu po přihrávce Procházky. Právě Cusnir udělal gólovou tečku za dobrým mačem po přihrávce Michala Rozmajzla.

Branky: 41. Beneš, 89. Cusnir. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 2:5, ČK: 65. Miček, 80. Zajíček (oba VH). Diváků: 220. Chrastava: Kosiewicz - Holinský, Žemlička, Kopecký, Bartoš - Jahoda (73. Cusnir), M. Rozmajzl, Vávra (76. Procházka), Henzl (86. Trakal) - Beneš, Řezka.