Ani psa bys v takovém počasí nevyhnal z boudy, ale fotbalisty na hřiště ano. Téměř všude se hrálo na terénech, které byly na samé hranici regulérnosti. Přesto na nich Liberečtí vydolovali celkem slušnou porci bodů. Zejména Frýdlant výhrou ve Cvikově a Stráž n. N. doma
s Horní Brannou. Chrastava nemohla na vodě uplatnit svůj technický um a má jen bod ze Stráže pod Ralskem. Rynoltice včera na umělé trávě ve Mšeně remizovaly, ale také nedaly penaltu.

Stráž p. R. – Chrastava 1:1 (1:1)

Prakticky nezpůsobilý terén nahrával domácím, kteří měli nahnáno z technické hry lídra soutěže. Přihrávky a míče se doslova topily v kalužích, takže v 6. minutě servíroval Petr Rozmajzl na hlavu Beneše a kanonýr nezaváhal. Více ze hry měla Chrastava, jenže s domácími hrál těžký terén. Do poločasu se prezentoval bombou po odraženém míči z rohu hostující Bartoš, ale rychlý kontr domácích byl smrtelný a Kouba vyrovnal. Ještě před poločasem se pěkně uvolnil Beneš, jenže shořel na gólmanovi. Hosté se dál snažili a byli aktivní, domácí viditelně nechtěli prohrát. Technický tým Chrastavy trpěl a gólovou hlavičku Beneše v 86. minutě zastavila kaluž na brankové čáře.

Branky: 38. Kouba – 6. Beneš. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Chrastava: Kosař – Holinský, Žemlička, Kopecký, Bartoš – P. Rozmajzl (61. Jahoda), M. Rozmajzl, Henzl, Cusnir – Řezka (87. Procházka), Beneš.

Cvikov – Frýdlant  2:5 (0:3)

Hosté sice nastoupili na těžký terén s respektem, ale od začátku byli lepší. Hned zahrozil po centru Noska Štrbák, pak se po vyražené Plesarově střele srazili v další dorážce dva spoluhráči. Frýdlant měl navrch a byl rychlejší, s čímž měli domácí problémy. Po dvaceti minutách se ozvali domácí, kdy trestný kop Zahradník vyškrábl a dorážku zastavil Kutílek. Frýdlant dál tlačil a Lodeho střela nártem ze 29 metrů skončila
v šibenici Machačného brány. Ve 33. se Plesar u rohového praporku zbavil dvou protihráčů a našel Lodeho, který opět vymetl stejnou šibenici. Za dvě minuty skolil domácí brankář Šenu a z nařízené penalty opět Lode znovu našel šibenici. Za 12 minut tak vstřelil Lode čistý hattrick a třikrát do stejné šibenice. Oslavil tak narození svého prvorozeného syna. Po změně stran však Frýdlant domácí podcenil. Cvikov hned z první akce snížil a jako politý živou vodou se hnal vpřed. Jejich Coufal chladnokrevně přidal druhý gól a Frýdlant byl na ručník. Třikrát hosty podržel výborný gólman Zahradník, navíc mu jednou pomohlo břevno. Navíc v 61. při odkopu trefil Lode vlastní břevno. Domácí tlačili, ale tím vznikaly okénka v jejich obraně. Navíc Frýdlantu pomohl příchod špílmachra Foldy a hra se vyrovnala. Hosté začali být nebezpečnější a z brejků přišly i gólovky. V 74. Nosek vysunul Štrbáka, který sólo zakončil kličkou přes stopera a následně pokořil gólmana obloučkem. Cvikov se ještě pokoušel o tlak, ale hra již patřila hostům, kdy Nosek nastřelil brankáře a Folda orazil břevno. V poslední minutě se vrátil na hřiště ošetřený Kutílek a okamžitě vysunul Coufala. Ten si poradil s bekem i brankářem, které posadil „na zadek“ a pečetil utěšenou výhru Frýdlantu.

Branky: 47. Vacek, 50. Coufal – 24., 33. a 35. z pen. Lode, 74. Štrbák, 90. Coufal. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 1:1. Diváků: 30. Frýdlant: Zahradník – Weidisch (63. Folda), Záruba, Lode, Šena – Jelínek, Coufal, Nosek (83. Buřita), Štrbák – Kutílek, Plesar.

Stráž n. N.– Horní Branná  3:2 (1:0)

Hřiště bylo hodně pod vodou a na ní se odehrál urputný boj od prvních do posledních minut. Domácí byli bojovnější a aktivnější v úvodu, kdy trestný kop L. Oberreitera mířil kousek nad břevno. Po dlouhém autu V. Jirsy vyrazil Havlíčkův pokus gólman hostů. V 17. minutě nikdo nezastavil (ani kaluže) dvacetimetrový průnik Landy a Stráž vedla. Boj však pokračoval a ve 35. ohrozili hosté nepříjemnou střelou branku. Podobným způsobem odpověděl domácí L. Oberreiter. Po přestávce přišla jiná Branná. Po rychlém brejku dokázal její Jindřišek vyrovnat a po vysokém míči mohl hlavičkující Riner přidat další gól hostů.
V 67. Horní Branná předvedla rychlou akci, na jejímž konci byl opět Jindřišek, na kterého nějak všichni domácí zapomněli. Pět minut trvalo domácím, než se zformovali a vrhli se ke zteči hostující branky. V 72. se dostal před branku Neumann, jenže gólovou střelu zastavila kaluž. Velký tlak domácích narůstal a Neumann se po rohovém kopu dočkal, i když tentokrát po přesné hlavičce. Stráži narostla křídla a nemohl ji nikdo zastavit. Po dvou minutách přišel velký závar před brankou hostů a T. Oberreiter parádním obloučkem přehodil gólmana na 3:2. Výhra jistě zasloužená a domácí tak stále ve spodku tabulky žijí.

Branky: 17. Landa, 79. Neumann, 81. T. Oberreiter – 52. a 67. Jindřišek. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 1:4. Diváků: 50. Stráž: Černý – Dostál, V. Jirsa (55. Neumann), Landa, Drápalík (58. Hertik) – J. Jirsa, Fronc, L. Oberreiter, Tóth (78. Michalík) – Havlíček, T. Oberreiter.

Mšeno B – Rynoltice 1:1 (0:0)

„Jaké počasí – takový fotbal,“ potvrdil trenér Rynoltic Jaroslav Vacek. Hosté se navíc trápili s umělým povrchem a také nedělním výkopem, na který nejsou zvyklí. Zápas byl hodně průměrný a přinesl na obou stranách spoustu chyb v rozehrávce. Mšeno mělo první šanci, za hosty se prezentoval v 7. minutě střelou Všetečka. V 18. byl faulován ve vápně Martin Kotek a byla z toho penalta pro hosty, kterou však Čeřovský zahodil. Do poločasu se nic výraznějšího před brankami neurodilo, ale tři minuty po přestávce nejprve domácí nastřelili tyč a v několika dorážkách byl úspěšný Kulhánek. Domácím vedení vydrželo do 60. minuty. Zeidler posadil míč na hlavu Tomáše Vacka a ten vyrovnal. Rynoltice byly lepší, jenže to byla převaha po vápno.

Několik příležitostí měli i domácí, ale také shořeli na nepřesné mušce.

Branky: 48. Kulhánek – 60. Vacek. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 3:2. Diváků: 70. Rynoltice: Kubínek – Švarc, Všetečka, Zeidler, Hanzl – Ptáček (78. Černý), T. Vacek, Čeřovský, Jar. Vacek – M. Kotek ml., A. Kotek.