Vratislavice dokázaly porazit Semily a potvrdily jarní zlepšení, pro brankáře Josefa Rampáčka to byl zápas poslední v jeho bohaté kariéře, navíc se rozloučil zlikvidovanou penaltou. Višňová mohla v Pěnčíně vyhrát, nakonec má bod. Vojáci z VTJ Rapid vyučili Mimoň.

Vratislavice - Semily
1:0 (0:0)

První dvě šance ve vyrovnaném duelu měli domácí Resl, jenž byl na poslední chvíli odblokován a Pokorný, který trefil tyč. Pak se představily Semily a J. Rampáček musel zlikvidovat dva samostatné nájezdy. Ve II. půli se hrálo mezi vápny a Vratislavice hrozily zejména z trestných kopů. Po jednom z nich, který zahrál Drbohlav, míč prošel až k Z. Rampáčkovi a ten si věděl rady - 1:0. V 75. právě Z. Rampáček fauloval a kopala se penalta. Tu však J. Rampáček vystihl a vyrazil ji. V závěru se míče oboustranně spíš nakopávaly bez většího užitku. Dvě minuty před koncem se nechal vystřídat Josef Rampáček a za ovací obecenstva ukončil hráčskou kariéru.

Branka: 60. Z. Rampáček. Rozhodčí: Milner. Diváků: 200. Vratislavice: J. Rampáček (88. Opatřil) - Horáček, Belas, Z. Rampáček, Lang - Resl, Drbohlav, Štěpánek (55. Smolák), Vrána - Dlabola, Pokorný.

Hejnice - Hrádek 1:4 (0:3)

Smutné loučení bylo s přeborem v Hejnicích. Domácí sice začali elánem a za dvě minuty mohlo být 2:0. Jenže dobrý vstup zkazil hostující Janáček, který obstřelil z trestného kopu zeď na 0:1. Za čtvrt hodiny přidal po narážečce Just druhý gól a za dalších šest minut opět Just poslal nechytatelnou střelu na 0:3. Domácí se trápili a za ruku obránce proměnil hrádecký brankář Vašíček penaltu - 0:4. Až v závěru se dostali ke slovu Hejničtí. Střídající Zeman snížil a v 88. minutě Smolný svoji individuální akci nezakončil gólem. Dorážející Smola pak branku přestřelil.

Branky: 84. Zeman - 26. a 32. Just, 10. L. Janáček, 72. Vašíček z pen. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 2:6. Diváků: 100. Hejnice: Dostál - Řezníček, Žlebek, Šulc, Holub - Tučani, Severýn (49. Smolný), L. Kobr ml. (75. Zeman), Koudelka (79. Novotný) - J. Kobr, Smola. Hrádek: Vašíček - Holeček, T. Janáček, Váňa, Filip - Kraus (16. P. Štálík), Just, L. Janáček, Hynek - Procházka (63. Ort), Hlubůček (49. Zelenka).

Pěnčín - Višňová 1:1 (1:1)

Hosté soupeře jasně do poločasu přehrávali, ale ze čtyř gólových šancí využili jedinou. A to hned tu první, ve 2. minutě. Nádherný a přesný pas Mazánka proměnil hlavou Netolický. Následné šance gólový punc neměly. Ve 4. Dobrovodskému byla šance chycena, poté Jaklovu bombu zastavilo břevno a míč skončil centimetry před brankovou čarou. Po úniku Cýruse se činil gólman, navíc Horáček z pěti metrů netrefil prázdnou branku. Hosté vystřelili prvně až v 18. minutě, ale v posledních vteřinách poločasu brankář Veselý odvrátil střelu na roh a z něho domácí srovnali. Okamžitě po změně stran měl super šanci Cýrus, jenže se proti domácímu brankáři neprosadil. Na druhé straně se v 58. a 76. minutě vyznamenal Veselý při vyložených šancích domácích. Nepřesný sudí kupil chyby a navíc měl v 84. odpískat penaltu za jasný faul na višňovského Jakla.

Branky: 45. Chlomek - 2. Netolický. Rozhodčí: Král, ŽK: 2:4 Diváků: 60. Višňová: Veselý - Branda, Kepr, Soukup, Šmidrkal - Havlíček, Dobrovodský, Jakl, Cýrus - Mazánek, Netolický (46. Doležel).

Cvikov - Český Dub 4:6 (2:3)

Bezstarostný fotbal, v němž se hrálo především na útok. Hned v úvodu byl sražen dubský Jíra a penaltu Němec proměnil. Za chvilku trestali domácí chybu obrany. Další branky přišly v závěru půle. Po centru Jiránka zakončoval Šimoníček, za chvilku opět Jiránek centroval a Bernát zvýšil na 3:1. Dub byl lepším týmem, jenže domácí se dostali do kontaktu vlastním gólem Suchomela. Po změně stran byl sražen Jíra a gólman Koudelka proměnil druhou penaltu Dubu. V 67. dal pátý úspěch hostů Jíra a za sražení střelce pak byla již třetí penalta. Tu tentokrát Němec nedal. V posledních deseti minutách nejprve domácí z trestného kopu snížili, pak však střídající Radek Novotný dobře atakoval beka tak, že si dal vlastní gól. Tečku za bláznivým utkáním udělali domácí v 88. minutě.

Branky: 3. a 88. Bobelák, 44. vlastní, 82. Smeták – 1. Němec z pen., 37. Šimoníček, 40. Bernát, 48. Koudelka z pen., 67. Jíra, 84. vlastní. Rozhodčí: Rakouš, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Č. Dub: Koudelka - Regenermel, Lanc, Suchomel, Hlava (65. Krejčík) - Jiránek (68. Melka), Šimoníček, Bernát, Vlach - Jíra, Němec (73. Novotný).

Mimoň - VTJ Rapid Liberec 2:5 (0:3)

Hosté se šesti dorostenci, dvěma loňskými dorostenci a hráčem z béčka obstáli. První šanci vojáků spálil v úvodu L. Halama, který nastoupil netradičně v útoku. Skóre tak otevřel až v 10. min. Hegr, když využil nedorozumění v domácí obraně. Mimoň mohla za minut vyrovnat po chybě Potůčka, rána však skončila nad. Oba útočníci hostů si pak pohráli s obranou znovu ve 26. a Hegr zvýšil na 2:0. Rychlý brejk Mimoně ve 40. odvrátil do bezpečí Lukáč a z protiútoku poslal Barbořák do šance Halamu, který trefil z vápna do vinglu – 3:0. V 52. obrana vojáků jen přihlížela rychlé akci domácích středem, míč skončil těsně vedle Zíkovy branky. Roh Kordíka pak zpracoval Poživil Hegrovi a ten z voleje zvýšil na 4:0. Za dvě minuty nevyšel hostům ofsajd systém a Hanoušek snížil. Vojáci pak úplně přestali hrát a Mimoňští měli jednu šanci za druhou. Z jedné z nich dal Feher na 2:4. Další dvě tutovky zlikvidoval Zíka. V závěru se však vojáci znovu oklepali a po rychlé akci zálohy Hegr svým čtvrtým gólem uzavřel skóre.

Branky: 62. Hanoušek, 80. Feher – 10., 26., 60., 85. Hegr, 40. Halama. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 0:1. Diváků: 100. VTJ: Zíka – Rašín, L. Stárek (62. Škoda), Lukáč, Houdek – Barbořák (70. Kohl), Kordík, Potůček (46. J. Stárek), Poživil – Halama L., Hegr.