Nyní čekají Dubské dva zápasy - středa 14. dubna s Velimí a poté v neděli Pěnčín-Turnov. Takže je potřeba zabodovat…

Živanice - Český Dub 3:1 (2:1)

Dub vstoupil do utkání aktivně, domácí tak zaskočil a dostal je pod tlak. V 6. minutě pálil Šimoníček, ale střela byla zblokována, avšak za pět minut po spolupráci Krejčíka s Němcem šel Jíra sám na gólmana a bylo 0:1. Převaha hostů pokračovala a nadějný průnik Šimoníčka zlikvidoval vyběhnutím gólman. Pak po centru Bernáta domácí se štěstím odvrátili na roh. Nervózní domácí měli jen dvě nepřesné střely, Dub měl zápas pod kontrolou.

Jenže závěr poločasu se hostům hrubě nepovedl. Ve 41. trestal nedůraznou obranu Mergranc, který se ve vápně obtočil kolem bránícího hráče a k tyči dal na 1:1. Na druhé straně byl v šanci Benek, jenže místo střely volil kliku navíc. V nastaveném čase se k odraženému míči po rohovém kopu dostal Ferčák a bylo 2:1.

Po změně stran se 25 minut hrálo mezi šestnáctkami, ale fotbal to byl nesourodý. Od 65. si Dub vytvořil tlak a měl dvě příležitosti, jenže se neujala ani hlavička Jíry z pěti metrů. Hosté v závěru začali hrát útočně a vzadu zůstávali jen dva obránci. Hra vabank však ovoce v podobě vyrovnání nepřinesla, navíc domácí Ferčák přeskočil brankáře Kobachidzeho na 3:1. Ještě v 90. zakončil Němec svoji šanci slabou střelou do brankáře. „Soupeř byl určitě k poražení. Spokojen mohu být jen s prvními 35 minutami, následně již ne. Nedáváme góly z našich šancí, fotbalově zkušenější domácí byli důraznější v koncovce,“ přiznal trenér Dubu Martin Pěnička.

Branky: 47. a 85. Ferčák, 41. Mergranc - 11. Jíra. Rozhodčí: Svoboda, ŽK: 3:1. Diváků: 100. Č. Dub: Kobachidze - Regenermel (76. Jiránek), Melka, Vlach, Krasnický - Benek (46. Ševčík), Šimoníček, Bernát, Krejčík (69. Novák) - Němec, Jíra.