Vratislavice se proti béčku Pěnčín-Turnova nemohly trefit a také je čeká nepříjemné jaro. VTJ Rapid vybojoval bod v Desné a je v pohodě.

Hejnice - Višňová 0:3 (0:1)

Ve vyrovnaném utkání se prosazovali pouze hosté. Přitom Hejnice měly do poločasu pět příležitostí změnit skóre. Největší měl v 15. minutě Pelikán. Jenže hosté dokázali potrestat na těžkém terénu zbytečné chyby domácích, které dělali na podmáčeném terénu. Za stavu 0:1 se mohli Hejničtí vrátit do hry, ale to by musel Smola proměnit penaltu. Domácí snažení pak ukončil Cyrus bombou ze 30 metrů, při které neměl brankář šanci.

Branky: 32. Lachman, 56. Štrbák, 66. Cyrus. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 2:2, 70 diváků. Hejnice: Vykoukal - Řezníček, Přibyl, Tučani, Suk (46. Smolný) - Šulc, Koudelka, Severýn (69. J. Kobr), Holub - Smola, Pelikán (60. Krišal). Višňová: Veselý - Havlíček, Kepr, Lachman, Dobrovodský (71. Zach) - Jakl, Netolický, Šmidrkal, Cyrus - Hofman (77. Mazánek), Štrbák.

Vratislavice - Pěnčín-T. B 0:1 (0:1)

Na neregulérním terénu to byla samá kaluž a hrálo se převážně na polovině hostů. Jenže když byla snaha domácích o vstřelení branek marná, povedl se hostům po ojedinělém protiútoku skórovat. Je pravda, že Vratislavice kloudně nevystřelily, všechny své aktivit utopily v blátě. V tomto směru chyběl Leitner, jenž místo fotbalu volil jinou zábavu. A asi u týmu skončí. Ve druhé půli domácí soupeře nepustili za půlku, navíc se hodně času hrálo ve vápně Pěnčína. Drtivá převaha nebyla Vratislavicím nic platná, nedokázal prostě míč dopravit za brankovou čáru ani zblízka, po velkých závarech. Jen Zbyněk Rampáček dvakrát selhal, stejně jako Dlabola. Ale selhali úplně všichni a soupeř tak před jarními odvetami stále žije záchranou.

Branka: 36. Kulhánek. Rozhodčí: Pařík, který měl těžkou úlohu, ale odvedl dobrou práci, ŽK: 0:1, 20 diváků. Vratislavice: J. Rampáček - Belas, Z. Rampáček, Jiskra, Dlouhý - Šidák, Štěpánek, Dlabola, Kyncl - Horáček, Drbohlav.

Cvikov - Hrádek 2:1 (2:0)

Než se hosté pořádně rozkoukali, prohrávali 0:2. Hned ve 3. minutě využil domácí Kuběj chybu obrany a v 18., po nastřelené ruce z rohového kopu, proměnili domácí penaltu. Až pak se Hrádek probral a byl do konce poločasu jasně lepší. Jenže skóre se nehýbalo, i když šance měli Štálík, Procházka a Kraus. Ve 40. konečně protrhl smůlu Hovorka, který napálil odražený míč přesně. Za minutu ještě Vinš z trestného kopu nastřelil břevno. Druhý poločas zahájil Hrádek náporem, jenže ve 48. Procházka poslal míč z pěti kroků nad. Převaha Hrádeckých byla zřetelná, nastěhovali se na polovinu domácích, jenže proti kombinacím byly kromě úporně bránícího se Cvikova i kaluže. Domácí hodně dřeli, ale nakonec jednogólový náskok i se štěstím uhájili.

Branky: 3. Kuběj, 18. Smeták z pen. - 40. Hovorka. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 4:3, 100 diváků. Hrádek: Vašíček - Holeček, Vinš, Váňa, Filip (60. Pražák) - Hovorka (75. Laluch), Hynek, Janáček, Kraus - Procházka, Štálík.

Železný Brod - Český Dub 1:2 (1:2)

Těžké utkání pro hosty, kteří měli proti sobě jak kvalitního soupeře, tak i menší hřiště s umělým povrchem. Přesto byli úvodní minuty lepší, více kombinovali a v 8. minutě po akci Regenermela s Václavíkem dorážel míč do sítě Němec. Domácí se dostávali do tlaku zásluhou standardních situací a dlouhých autů, které směřovaly na dlouhé útočníky. Hrálo se nahoru - dolů a ve 22. po chybě na levé straně Dubských domácí vyrovnali. Ve 30. přišla dubská akce na jeden dotek mezi čtyřmi hráči a na jejím konci Vlach prostřelil brankáře. Další možnost na zvýšení náskoku promarnil Novák, jemuž únik zlikvidoval gólman. Ve II. půli byl Brod lepší zásluhou nakopávaných míčů na své vysoké forvardy, čímž si vytvořil i územní převahu. Český Dub však dokázal tři body ubojovat. „Musím poděkovat hráčům za výkon. Soupeř byl hodně kvalitní a navíc mu nahrávalo i jeho menší hřiště. Dokázali jsme se s tím poprat a dokázali tak, že jsme schopni hrát i na malém hřišti,“ uvedl trenér vítězů Martin Pěnička.

Branky: 22. Havrda - 8. Němec, 30. Vlach. Rozhodčí: Poppr, ŽK: 1:3, 100 diváků. Č. Dub: Koudelka - Regenermel, Lanc, Melka, Hlava - Václavík, Šimoníček, Bernát (75. Suchomel), Vlach (88. Ševčík) - Novák (65. Jíra), Němec.

Desná - VTJ Rapid Liberec 1:1 (1:0)

Domácí se zpočátku dostali na své umělé trávě do tlaku, ale VTJ měla velice nebezpečné brejky. Ve 14. minutě se po nedůslednosti při bránění dostal k míči volný Vokál a přízemní ranou dostal Desnou do vedení. Hrálo se od branky k brance a oba celky měly jisté šance. Vojáci se dostávali do hry, kterou viditelně zlepšili po přestávce. Právě zodpovědný výkon vedl k vyrovnání, kdy Hegr hlavou vyrovnal. V další velešanci pak Hegr zklamal. Desná hrozila ze standardních situací, vojáci kontrovali brejky.

Branky: 14. Vokál – 56. Hegr. Rozhodčí: Dytrt, ZK: 2:2, 150 diváků. VTJ: Zika – Hegr, P. Halama, Stárek, Landyš – Hložek, Kordík, Houdek, Rašín – Novák, Lukáč (46. Jaroš).