Domácí divizní fotbalisty sužuje marodka, na kterou doplatili již minulý zápas v Ústí nad Orlicí (0:5). Zatímco trenér Martin Pěnička měl v zimní přípravě šestnáct a více hráčů, nyní počet klesl na jedenáct. „Šli jsme do sezony s rizikem, že máme úzký kádr, ale chtěli jsme dát důvěru a prostor našim mladým klukům, kteří si postup vybojovali. Bohužel v této době se nám nakumulovala zranění, takže mimo hru jsou stále Melka a Jíra, kteří mají problémy s kotníky, Krejčík je také zdravotně mimo, Bernát má bolavé koleno,“ svěřil se Pěnička.

Minulý víkend měl českodubský trenér v Ústí na lavičce jen jednoho hráče do pole a náhradního gólmana. Navíc do hry stále nezasáhne útočník Josef Němec, který stále pyká za udělené karty. „Nenacházíme se v dobré situaci, ale nechceme se také na nic vymlouvat. Prostě taková situace je a my se s ní musíme vypořádat sami,“ potvrdil Pěnička, který z béčka nemůže doplnit kádr, protože tam hráči výkonnostně zaostávají. „Snad jen na lavičku, kdyby bylo nejhůře a potřebovali bychom vystřídat na deset minut,“ podotkl.

Dnes od 10.15 hodin hostí PFC lídra soutěže z Pardubic. Český Dub je v tabulce na 13. místě, se ziskem 21 bodů, FK Pardubice okupuje 1. místo se 47 body. Český Dub začal jaro výborně, když vyhrál v Horních Měcholupech 2:1, ale přišel tam o vyloučeného Němce. S Velimí nehrál kvůli špatnému terénu a pak podlehl 0:5 v Ústí nad Orlicí.

Pardubice na jaře ve všech zápasech vyhrály – v Kolíně s Velimí 2:0, doma s Ústím nad Orlicí 1:0 a v Živanicích 3:1. Zraněn je však útočník Fikejz.

Na podzim pod Vinicí se Český Dub představil v dobrém světle, prohrál sice 0:1, ale v utkání nastřelil třikrát tyč. Pardubický celek se musí mít na pozoru, nicméně postavení v tabulce naznačuje, že bát by se měl Český Dub. „Budeme bojovat, o výsledek se rvát a také budeme potřebovat i sportovní štěstí,“ uzavřel Martin Pěnička.