„Máme problémy se zraněními, a tím pádem se sestavou, protože je úzký kádr. V rámci našich možností jsme podali dobrý výkon, ale opět tomu chyběl gól. Po několikáté v posledních minutách inkasujeme, a to nás hodně sráží,“ uvedl trenér PFC Martin Pěnička.

Český Dub - Čelákovice 0:1 (0:0)

Úvodních deset minut vyznělo pro hosty, kteří ohrozili Kobachidzeho ve 3. minutě a pak z jasného postavení mimo hru. Poté se hra vyrovnala a odehrávala se stále mezi šestnáctkami. Jedinou šanci domácích měl Jiránek, ale chytil mu ji gólman. Ve druhé půlce byli domácí aktivnější, když Jiránek po centru Bernáta trefil hráče před brankou.

Zlom pro vývoj utkání přišel po hodině hry. Jíra po přihrávce Bernáta vstřelil sice gól, ale ten mu rozhodčí kvůli údajnému ofsajdu neuznali. „Tím nás hodně poškodili, protože ofsajd prostě nemohl být. Jinak by se zápas určitě vyvíjel jinak,“ podotkl Pěnička. Přesto si Dub dokázal vytvořit ještě dvě velké příležitosti ke skórování. Jenže Bernát místo zakončení ještě volil přihrávku a pak Němec vystřelil dobře, ale trefil spoluhráče na malém vápně. Soupeř neměl nic zásadního, a tak zápas směřoval do remízového konce. Jenže v nastaveném čase se dostal míč za beky, kam nasprintoval Dalekorej a prostřelil Kobachidzeho. „To nám ještě zkomplikovalo boj o záchranu,“ přiznal českodubský trenér.

Branka: 92. Dalekorej. Rozhodčí: Berka. Diváků: 80. Č. Dub: Kobachidze - Regenermel, Hrmo, Štraus, Paldus - Jiránek (65. Pastor), Vlach, Benek, Bernát - Němec, Jíra (89. Bejda).