Situace ve fotbalovém okresním přeboru Liberecka se dvě kola před koncem vyjasňuje. O titulu přeborníka sice zatím není rozhodnuto, v posledních dvou kolech se vše vykrystalizuje mezi Dětřichovem a Bílou. Tyto týmy ani ve víkendovém kole nezaváhaly. Zato na konci tabulky to vypadá, že sestup do III. třídy postihne Český Dub B a Nové Město.

Událostí víkendového kola byla desetigólová přestřelka mezi Bílým Kostelem a béčkem Frýdlantu. Rezerva Krásné Studánky se přiblížila k záchraně pětigólovým přídělem do sítě Českého Dubu. Kuriozitou zápasu byl gól brankáře Vrábela z penalty. Lukáš Halama zaznamenal proti Nové Vsi hattrick.

Bílý Kostel - Frýdlant B 4:6 (1:3)

Hosté sice prohrávali 0:1 gólem Michálka, ale potom se už v prvním poločase chytli a byli lepší, zaslouženě šli do vedení. Náskok dokázali v druhém poločase navýšit až na 1:6, teprve v závěrečné desetiminutovce přišlo vzepětí Bílého Kostela. Na víc, než zkorigování výsledku na 4:6, už to ale nestačilo.

Branky: 83. z pen. a 88. F. Ulrich, 23. Michálek, 80. O. Mizera - 68. a 77. Plesar, 27. Rybárik, 32. Tomášek, 39. Marek, 58. Drobný z pen. Rozhodčí: Čermák, ŽK: 6:0, ČK: 75. J. Mizera (Bílý Kostel), 20 diváků. Bílý Kostel: P. Ulrich - Janáček, Strnad, Novák, Černý (77. Půt) - O. Mizera, Michálek, Chomout, F. Ulrich - J. Mizera, Sedlmajer. Frýdlant: Zimák - Závěta, Šlejtr (70. Pavlišta), Marek (73. Kaplan), Šena - Tomášek (46. T. Drobný), Plesar, Stejskal, Rybárik - Drobný, Částek.

Krásná Studánka B - Český Dub B 5:0 (1:0)

Domácí se ujali vedení gólem Bitmana po akci Tomana a druhý gól Jakuba Hájka krátce po zahájení druhé půle je definitivně uklidnil. Od stavu 2:0 už existovalo na hřišti jen jedno mužstvo, Studánka systematicky navyšovala skóre. Nejkrásnější gól dal v 73. minutě Vajtr na 4:0. Kromě pěti gólů Studánky navíc její útočník T. Hájek trefil břevno. Český Dub B je na pokraji sestupu do III. třídy.

Branky: 36. Bitman, 49. J. Hájek, 62. Hošek, 73. Vajtr, 82. brankář Vrábel z penalty. Rozhodčí: Kulhavý, bez karet, 20 diváků. Krásná Studánka: Vrábel - Palán,. Kocour, Hošek (80. Poživil), Pižl - Balický, Vaktr, Toman (46. J. Hájek), Bitman (60. Jan Dvořák) - Grepl, T. Hájek. Český Dub: Kotlár - Jaroslav Dvořák, Altman, Marčík, Najman - Altman, Linke, Havlín, Holubek - Tichý, L. Hon.

Bulovka - Višňová B 1:3 (1:2)

V prvním poločase hosté, posílení o čtyři hráče áčka, lépe kombinovali a dostali se do dvoubrankového vedení. Bulovce se sice zásluhou nejlepšího okresního střelce Milana Hýbla podařilo snížit, leč po změně stran Višňová po fatální chybě domácího stopera dokázala opět odskočit na dvoubrankový rozdíl, který si již v pohodě pohlídala.

Branky: 40. Milan Hýbl - 12. a 71. Mrázek, 25. Cýrus. Rozhodčí: Felgr, ŽK: 5:2, 40 diváků. Bulovka: Zajíček - Franc, Zyollar (46. Smolný), Paulů (66. Daňo), Lengál - Michal Hýbl, Eimann, Zbořil, Votrubec - Milan Hýbl, Bílek. Višňová: Kremina - Ramzer, Soukup, Pařík, Šmidrkal - Kopecký, Labský, Cýrus, T. Mazánek (60. Bufák) - Šolta, Mrázek.

Bílá - Jindřichovice 2:1 (1:1)

Pohledný fotbal se v Bílé tentokrát nehrál, nicméně domácí lídr tabulky dokázal povinné vítězství ubojovat. Skóre otevřel v 20. minutě Linke hlavou po standardní situaci. Jindřichovicím se podařilo pět minut před přestávkou vyrovnat střelou Hlavy z trestného kopu. Velkou šanci spálil v první půli Košumberský, na druhé straně hosté trefili břevno. O výsledku rozhodla penalta, kterou v 75. minutě proměnil Imrich po faulu brankáře Rezlera na Kaušku.

Branky: 20. Linke, 75. Imrich z pen - 40. Hlava. Rozhodčí: Házi, ŽK: 2:2, 50 diváků. Bílá: Vítek - Linke, Kratochvíl, Kovář, Bulíř - Müller, Imrich, Mohr (85. Soldát), Kauška - Ludvík, Košumberský. Jindřichovice: Rezler - Přibyl, Forman, Hlava, Hradecký - Kopecký, Kraus, Tichý, Sochor - Hroch, Knapp.

Hejnice B - Nové Město 3:1 (0:1)

Nové Město bylo v první půli lepší, ujalo se už v 6. minutě vedení a mělo další tři dobré šance. Po změně stran nejprve Kocourek vyrazil Kobrovi penaltu, ale už brzy přinesla zvrat branka Hejnic v 60. minutě, kdy Budka obešel tři hráče a vyrovnal. Krátce nato dostal Ráž domácí do vedení a v 73. minutě Budkova penalta rozhodla definitivně o výhře Hejnic.

Branky: 60. a 73. z pen. Budka, 63. Ráž - 6. L. Suk. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:2, 120 diváků. Hejnice: Farský - Sýkora, Črmák (38. Řezníček), Čivrný (46. Ráž), Milan Novotný (55. Sirůček) - Zrubec, Miloš Novotný, Budka, Hasil - Rajf, Kobr. Nové Město: Kocourek - Plaček, Jiruš (47. O. Černý), Kadera (46. Jiruše), V. Černý - Leoš Novotný, Jalovičár, Bruský, L. Suk (66. David) - Hofman, Bartoš.

Dětřichov - Gasservis 3:0 (2:0)

Zápas odehraný na „slámě“ (spálená tráva), v kterém měl výsledek nakonec podobu dle umístění v tabulce obou mužstev. Domácí Viktorie to pak měla usnadněné, protože hostům chyběli tři hráči základní sestavy. Od samého začátku měli domácí územní převahu, ovšem bez vážného ohrožení či zakončení. V 20. min. si svojí zdrženlivostí ukličkoval šanci Koťátko. V 24. min. nedokázal v těžké pozici trefit branku Netolický st. a ze čtyř metrů přestřelil. V 30. min. se ovšem stejný hráč už prosadil a přízemní střelou poslal Viktorii do vedení - 1:0. Posledních deset minut poločasu řádně propršelo a ani jeden tým už nic nevymyslel. V druhém poločase měl pak na noze vyrovnání veterán Jarda Šrám, jenomže mu nebylo souzeno. Domácí pak v 76. min. Zvýšili Vágnerem na 2:0 a bylo zřejmé, že tři body zůstanou v Dětřichově. V 83. min. se prosadil Koťátko a bylo pro hosty možná krutých 3:0.

Branky: 30. Netolický st., 76. Vágner, 83. Koťátko. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 20, 50 diváků. Dětřichov: Zeman - Vízner (46. Vágner), Mičunovič, Kareš, Válek - Netolický ml., Štěpánek, Vrána, Chmátal - Netolický st., Koťátko. Gasservis: Lachčina - Lednický, Fišera, Šolc, Hřeben - Koblížek, Semerák, Macháček, Celler - Švanda, Šrám.

VTJ Rapid B - Nová Ves B 4:1 (3:0)

V úvodu byla Nová Ves lepší, dobře kombinovala a rychlé brejky musel několikrát hasit gólman Hess. Vojáci ale postavili do útoku stopera áčka L. Halamu a vyplatilo se to. V 17. min. zahrával trestňák, Kos si na míč sice sáhnul, ale domácí šli přesto do vedení. Za několik minut přišel rychlý brejk po levé straně a Grujoski z hranice vápna krásně trefil centr Krejčího - 2:0. Hosté zkoušeli odpovědět, ale Hess kryl dvě velké šance Janošíka a Nedelčeva. Potom se znovu prosadil domácí L. Halama, když jeho překvapivá střela proklouzla hostujícímu gólmanovi do sítě. Poločas skončil 3:0.

Druhou půli odstartovala velká šance Janošíka, ale Hess vyrazil na roh. Další akci střídajícího Vondráčka zastavila domácí obrana. Za vojáky se mohl několikrát prosadit druhý útočník Jerie, ale zřejmě neměl svůj den. Nová Ves pak dokázala snížit, když po chybě Lukáče vniknul do pokutového území Janošík a jeho ránu si někdo z domácích srazil do vlastní sítě. Oba týmy mohly ještě několikrát skórovat, ale oba gólmani byli pozorní. Skóre tak uzavřel svým třetím gólem L. Halama, když využil přečíslení a zužitkoval přesný pas Tomana.

Branky: 17., 33. a 77. L. Halama, 21. Grujoski - 56. Janošík. Rozhodčí: Vacek, bez karet, 50 diváků. VTJ Rapid Liberec: Hess - Bárta, Jaroš, Lukáč, Škoda - Filinger (52. J. Stárek), Grujoski, Dinh, Krejčí - L. Halama (80. Šoun), Jerie (57. Toman). Nová Ves: Kos - Hořák, Myslivec (59. Souček), Štol, Šisler - Slatinka (46. Vondráček), Musil, Fleišman, Nedelčev - Janošík, Slavík.