Druhý zápas baráže II. fotbalové ligy žen:

Vysočina Jihlava - Slovan Liberec 0:5 (0:2)

První zápas hraje Liberec doma v Krásné Studánce, a to již tuto sobotu 4. června, s výkopem od 15 hodin.

Zápas v Jihlavě začal náporem hostujících hráček. Ve 2. minutě vyrazila střelu Matějkové domácí brankářka na roh. V 10. mířila Petráčková jen těsně vedle. Následující střely z akcí Pomijové a Ubiasové zneškodnila opět gólmanka. Domácí hráčky se snažily rychle vymazat jednogólové manko z Liberce, ale jejich střely z dálky Dolejšovou neohrozily a další rodící se šance zneškodnila pozorná obrana Slovanu.

Ve 20. se do slibné šance dostávala domácí útočnice, ale Horčičková ji míč ukopla a následující dorážka šla vedle. Hráčky Slovanu začaly domácí přehrávat, dařila se jim kombinace a přišly i góly. Ve 31. postupovala s míčem Petráčková, místo nahrávky zvolila střelu z 30 metrů a vymetla šibenici. Za pět minut pálila na branku Jihlavy Filingerová, Petráčková pohotově dorazila na 2:0. Liberecké se dostaly do pohody, protože při pohárových počtech by domácí musely dát čtyři branky.

Také na začátku II. poločasu viděli diváci oboustranný boj a snahu domácích ještě zápas zvrátit. Liberecká obrana je ale před branku nepustila. V 56. utekla po křídle Filingerová, její střelu brankářka domácích neudržela a Petráčková dorážkou završila hattrick - 3:0. Za minutu nato se do gólovky dostala domácí Křížová, ale sama před brankářkou zaváhala. Liberecké měly zápas plně pod kontrolou. V 65. Pomijovou střílela těsně nad. V 73. musela řešit nebezpečnou střelu brankářka Dolejšová.

V 78. šla sama na branku Matějková, ale trefila jen brankářku. Po následujícím útoku vystřelila Ubiasová, míč poskakoval mezi hráčkami před brankou až se ocitl za přispění domácích v brance - 4:0. V závěru Dolejšová skvěle zakročila a uhájila tak čisté konto. Dvě minuty před koncem utekla všem Horčičková a bylo 5:0.

„Po středeční výhře 1:0, zranění dalších dvou hráček a dobré hře Jihlavy byla cesta do odvety s otazníky. Naštěstí přemotivovaní domácí nestačili na nás jak fotbalově, tak fyzicky. Zahráli jsme skvělé utkání a holkám patří poděkování,“ sdělil trenér Jaroslav Gajdoš.

Branky: 31., 36. a 56. Petráčková, 80. vlastní, 88. Horčičková. Liberec: Dolejšová – Boušková, Pižlová, Kovářová, Horčičková – Ubiasová, Matějková, Pomijová (46. Filingerová) – Petráčková (72. Kovačovičová), Kotková (67. Sittová).
Trenér: Jaroslav Gajdoš.