Stejskal hraje druhým rokem v Kunraticích, které se staly podzimními vítězi III. třídy Sever a mají jednobodový náskok před Pertolticemi. V závěsu je ještě tým Jokers. Fotbalová cesta Miroslava Stejskala není tolik pestrá, protože ten je životně spjat s mateřským Slovanem Frýdlant, který opustil jen na tři roky, aby hrál v německém Neu Eibau. „Celý život jsem působil ve Frýdlantě a od svých 35 let na tři sezony zkusil fotbal v zahraničí. Poté jsem se vrátil a nyní druhým rokem hostuji v Kunraticích," tvrdí hráč, jehož postem je stoper.

„Na stará kolena jsem si chtěl ještě zahrát, ale ne abych trénoval třikrát v týdnu a pak jezdil někam daleko. Kunratice hrají III. třídu, trénuje se zde jednou týdně a maximálně jedeme do Oldřichova. A to mi vyhovuje. Loni nás chodívalo trénovat kolem šesti, teď, když se daří, přijdou všichni. Dali jsme si za cíl vyhrát soutěž, ale nepostupovat. Kádr sice máme dobrý na III. třídu, kde můžeme porazit každého, ale ne na přebor. Je nás sedmnáct, perfektní parta, v níž kromě mě a Lachmana jsou všichni místní, a to nás před půl rokem chodilo jen dvanáct. Máme také dobrého trenéra „Baggia", který tomu rozumí a staví hráče tam, kde hrát mají. Gólově nás táhne Lachman, pan fotbalista, který vstřelil dvanáct gólů ve dvanácti zápasech. A většinou dává rozhodující góly. Oba jsme v Kunraticích na hostování z Frýdlantu a oba tu chceme zůstat," říká o Kunraticích.

Kunratickým se fotbalově na podzim dařilo, porazili béčko Raspenavy 9:0 a celkově nastříleli 40 branek. „Na druhou stranu jsme prohráli s Jokers i Pertolticemi vždy 2:4. S Jokers jsme se ale porazili sami, Pertoltice zase na nás hrály silový fotbal. Právě Pertoltice a Horní Řasnici považuji za nejnebezpečnější soupeře. Uvidíme, jak to půjde na jaře a pokud bychom vyhráli soutěž, možná že by výbor s předsedou Milanem Francem o postup stál. Jenže víme, jak se v okrese „daří" postupujícím ze severní skupiny. Ale to vše je ještě hodně daleko," uzavírá zkušený stoper, který drží defenzivu podzimního vítěze. Bilance Kunratic je devět výher, jedna plichta a dvě porážky, při skóre 40:17.